Kaip bananai veikia kraujospūdį: mokslininkų atsakymas

Bananuose yra daug kalio, kuris kontroliuoja natrio kiekį organizme.

Tam tikri gyvenimo būdo veiksniai, tokie kaip rūkymas, per didelis alkoholio ar kofeino kiekis, miego trūkumas ir sėslus gyvenimo būdas, didina krūvį širdžiai.

Nesveikas maistas gali didinti kraujospūdį, o daugelyje nesveiko maisto produktų yra daug natrio.

Halth digest rašo, kad natris didina kraujospūdį, nes organizme sulaiko daugiau skysčių, todėl kraujagyslėmis cirkuliuoja didesnis kraujo tūris.

JAV maisto ir vaistų administracijos duomenimis, dauguma amerikiečių per dieną suvartoja 3400 miligramų natrio, tačiau rekomenduojama, kad natrio kiekis neviršytų 2300 miligramų. Tai tik vienas arbatinis šaukštelis druskos.

Kalis sąveikauja su natriu palaikydamas skysčių pusiausvyrą organizme ir padeda mažinti kraujospūdį.

Dauguma žmonių negauna rekomenduojamo kalio kiekio per dieną. Moterims reikia 2600 miligramų per dieną, o vyrams - 3400 miligramų.

Bananuose esantis kalis mažina kraujospūdį

Nors besilaikantieji mažo angliavandenių kiekio ir keto dietų gali susilaikyti nuo bananų, nes juose yra 113 kalorijų ir 26 gramai angliavandenių, tame pačiame banane yra 375 miligramai kalio.

Tai daugiau nei 10 proc. rekomenduojamos kalio normos vyrams ir beveik 15 proc. moterims. Kiekvieną dieną pradėdami nuo banano, patenkinsite kalio dienos poreikį.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder