Kaip išsiaiškinti, ar vyras apgaudinėja

(4)

Dauguma moterų teigia, kad vyro neištikimybę jos intuityviai pajunta. Jų širdis joms apie tai pasako.  O toms, kurių nuojauta nėra tiek išlavėjusi, atskleisime kelis būdus, padėsiančius išsiaiškinti vyro neištikimybę.

Draugai

Pakalbėkite su draugais. Paprastai neištikimo vyro žmona būna paskutinė iš jo aplinkos, kuri apie tai sužino.  Visi kiti, jums paklausus, suks akis į šalį, nutylės ar ims kuždėtis už jūsų nugaros, laukdami, kol jūs pati susiprotėsite, kad partneris jums yra neištikimas.

Jeigu jums kyla įtarimai, pabandykite pasikalbėti su draugais, pasidalinkite savo būgštavimais.

Galbūt jie ir nepasakys teisybės, bet jų elgesys padės jums daug ką suprasti.

Galimas ir atvirkštinis variantas: jeigu draugai sureaguos užtikrintai, jūs pajusite, kad jūsų įtarinėjimai buvo be pagrindo.

Svarbiausia nelaikyti savo įtarimų viduje. Jei buvote teisios, geriau sužinoti apie tai kuo anksčiau. Jeigu klydote, nereikės gaišti laiko kvailiems įtarinėjimams.

Laikas

Jeigu jums atrodo, kad vyras jums yra neištikimas, pasistenkite susivaldyti ir nepulti partnerio su kaltinimais tą pačią minutę, kai kilo įtarimai.

Psichologas M.A.Reinhardas atliko tyrimus ir nustatė įdomų dalyką. Jei duosime žmogui paklausyti įrašo, kuriame skamba kito asmens pasakyta frazė, ir paklausime, ar kalbėtojas meluoja,  tyrimo dalyvis   atsakys teisingai, jeigu skirsime jam pakankamai laiko pagalvoti ir neskubinsime jo dėl atsakymo.

Mokslininkas padarė išvadą, kad kuo daugiau laiko duosime sau susigaudyti situacijoje, tuo bus didesnė tikimybė, kad teisingai įvertinsime partnerį ir nustatysime, ar jis yra ištikimas, ar ne.  Jei pabandysime išsiaiškinti viską nedelsiant, bus didelė tikimybė, kad apsirinkime.

Archyvų nuotr.

Neištikimas / 123rf.com 

Žodžiai

Psichologas Jamesas Pennebeckeris, atlikdamas tyrimus, pastebėjo, kad žmogus, kuris nori nuslėpti tiesą, nesąmoningai pakeičia savo  įprastą žodyną. 

Melagis ima mažiau vartoti  tokių žodžių kaip „aš“, „mano“ , „aš manau“, „supratau“, „bet“, „tarp kitko“.

Meluojanti žmogus tarytum stengiasi savotiškai nuasmeninti savo pranešimą. Jis tarsi  pats atsiriboja nuo jo, stengiasi nuimti atsakomybę nuo sakomų žodžių. Be to.

Jis stengiasi padaryti savo frazes vienareikšmėmis,  atmetančiomis kito požiūrio galimybę.

Vietoj minėtų žodžių melagis ima vartoti daugiau agresyvių žodžių, pavyzdžiui, „priešai“, „kenkti“, „neapykanta“, „blogis“, „niekšybė“.  Tai nesąmoningas bandymas jėga priversti kitą patikėti, priimti ir patvirtinti melą.

Jeigu įtariate, kad partneris jus apgaudinėja, atkreipkite dėmesį, ar nepasikeitė jo žodynas.

Balsas

Balso tembro pokyčiai taip pat gali išduoti neištikimą partnerį.  Neištikimojo kūne smarkiai padaugėja testosteronų kiekis, dėl to jo balsas pakinta.

Ir pats žmogus pajutęs, kad jo balsas ėmė skambėti nenatūraliai, stengiasi jį ištaisyti, tada jo balsas pradeda skambėti dar keisčiau.

Tai būdinga ne tik vyrams, bet ir moterims. Atkreipkite dėmesį į tai, kokiu balsu su jumis šnekasi mylimas žmogus, ypač kai kalbama apie jūsų santykius.

Agresija

Visi žino, kad būti neištikimam – blogas dalykas.  Kad ir kaip neištikimasis stengtųsi pateisinti savo elgesį, kad ir kokie svarūs būtų jo argumentai, vis tiek jis puikiai suvoks, kad yra neteisus.  Ir ne tik neteisus, bet ir elgiasi bjauriai.

Visi tie jausmai kankina žmogų, kuris išduoda kitą. Ypač jeigu jis tai daro pirmą kartą ir paprastai taip nesielgia, visada smerkia kitus.

Po kurio laiko kaltajam tampa vis svarbiau pasiteisinti, pagrįsti savo elgesį. O pasiteisinti jis gali tik apkaltindamas partnerį, kuriam yra neištikimas.

Neištikimasis ima vis labiau priekaištauti, kritikuoti ir kabinėtis prie partnerio. Jo elgesys tampa vis agresyvesnis.

 Jeigu jaučiate, kad partneris vis dažniau būna nepatenkintas jumis ir nevengia kritikuoti bei priekaištauti, gali būti, kad jį taip elgtis verčia ne konkreti situacija, o kur kas rimtesnė priežastis.

Jis tarsi stengiasi apkaltinti jus dėl to, kad tapo jums neištikimas.  Pats laikas pasikalbėti su juo atvirai.

alfa.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder