Kaip kokybiškai pailsėti nuo darbų ir įsisenėjusios rutinos?

Kiekvienas žmogus nuo kažko pavargsta: darbo, mokslų, rutinos, net sėdėjimo tarp keturių sienų. Kaip padėti sau? Kaip pailsėti ir bent trumpam paleisti mintis apie nesibaigiančius darbus, rūpesčius? Štai keletas praktinių patarimų.

Fizinė veikla

Pailsėkite fizinėje veikloje. Po darbo ar mokslų užsiimkite fizine veikla: išeikite pasivaikščioti ar pabėgioti, važinėkitės dviračiu, riedučiais, užsirašykite į sporto klubą ar atlikite bent keletą mankštos pratimų namuose. Fizinis aktyvumas padeda sumažinti stresą, pagerina nuotaiką ir skatina gerą miegą.

Kūryba

Raskite kūrybinį hobį, kuris jums suteiktų džiaugsmo ir atpalaidavimo. Galbūt tai rašymas, piešimas, grojimas? Išlaisvinkite vaizduotę, o tai padės išreikšti emocijas.

Kūrybinės veiklos galimybių yra labai daug, tad belieka atrasti artimiausią širdžiai: kulinarija, rankdarbiai, šokiai, muzika, rašymas, renginių organizavimas, fotografija.

Skaitymas

Skaitant knygas ar žurnalus galite pasinerti į naujus pasaulius ir atsipalaiduoti. Tai taip pat gali būti puiki priemonė išjungti smegenis nuo darbo bei mokslų.

Ko gero, ne naujiena, jog skaitymas turi begalę privalumų: plečia žinias, pasaulėžiūrą, vaizduotę, gerina kūrybiškumą, kalbos įgūdžius. Na, ir be abejo mažina stresą, skatina kritinį mąstymą.

Bendravimas

Bendraukite su šeima ir draugais. Skirkite laiko savo artimiesiems. Susitikite su draugais, organizuokite vakarienes arba praleiskite kokybišką laiką su šeima. Puikūs laisvalaikio praleidimo būdai su artimaisiais: bendra vakarienė, išėjimas į kiną, pasivaikščiojimas, žygis, pirties malonumai.

Meditacija ir joga

Medituokite arba praktikuokite jogą. Meditacija ir joga yra nuostabios praktikos, kurios padeda atsipalaiduoti ir nuraminti protą. Tai gali padėti sumažinti stresą, gerinti nuotaiką ir skatinti geresnį miegą.

Atotrūkis

Na, o pabėgti nuo darbų ir įsisenėjusios rutinos padės „Atostogų parkas“, kuris įsikūręs vos 6 kilometrai nuo Baltijos jūros! Didžiausias Vakarų Lietuvoje įsikūręs sveikatinimo ir poilsio kompleksas laukia poilsiautojų ištisus metus. Čia rasite lauko ir vidaus pramogas, net 12 baseinų, pirtis, SPA ir grožio procedūras bei sveikatinimo paslaugas.

Miegas

Labai svarbu – kokybiškas miegas. Tačiau kaip tinkamai išsimiegoti?

Iš tiesų, geram miegui būtina sukurti reguliarų miego grafiką. Idealu jei miegoti eisite 22-23 val., o kelsitės 6-7 val. Taip pat turite sukurti raminančią miego aplinką: tamsa, tyla, ramybė ir švari patalynė. Na, ir labai svarbu nepamiršti panaikinti visus stimuliatorius: telefoną, kofeiną, nikotiną ir kt. To venkite bent kelias valandas prieš miegą. Šie stimuliatoriai gali trukdyti užmigti ir sutrikdyti gilų miegą. Bent valandą prieš miegą išjunkite televizorių, kompiuterį, mobilųjį telefoną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder