Kaip lengvai ir greitai išvalyti orkaitę ir kaitlentę?

Juokais sakoma, kad švarūs namai yra laimingi namai, tačiau nuolatinis rūpestis švara nebūtinai kelia malonias asociacijas ar priverčia šypsotis.

Jeigu po vakarienės sukrautus purvinus indus vieno mygtuko paspaudimu išplaus indaplovė, tai purvina virykle ar orkaite pasirūpinti teks patiems.

Pakanka vos kartą per savaitę nuvalyti dulkes nuo knygų lentynų ar išplauti grindis, tačiau tvarkytis virtuvėje tenka gerokai dažniau.

Kasdien pasirūpiname valgio gaminimui naudotų indų ir įrankių švara, bet neretai pamirštame išvalyti viryklę. Dėl maisto likučių, kaitlentė ir orkaitė neatrodo patraukliai bei kaistant gali skleisti nemalonų degėsių kvapą.

Nors kaskart gaminant užtenka šlapia šluoste nuvalyti ant orkaitės ir kaitlentės esančius paviršių nešvarumus ar maisto likučius, bent kartą per mėnesį būtina atlikti ir nuodugnesnį viryklės valymą.

Čia labai svarbu pasirinkti tinkamas valymo priemones ir metodus, mat būdami neatidūs galite nepataisomai sugadinti brangią virtuvės techniką. Naudojant valymo priemones taip pat dėvėkite buitines pirštines ir apsauginius akinius.

Greitesnė ir paprastesnė kaitlentės priežiūra

Viryklė – viena sudėtingiausių virtuvės švaros užduočių, o čia keblumus sukelia būtent skirtingi viryklių tipai ir kaitlenčių paviršiai.

Prieš kelis dešimtmečius perkamiausiųjų viršūnėje sukosi dujinės viryklės su metalinėmis grotelėmis, kiek vėliau pradėjo populiarėti elektrinės kaitlentės su ketaus kaitintuvais.

Dabar šis titulas priklauso elektrinėms viryklėms su indukcine stiklo keramikos danga.

Skirtingi kaitlenčių paviršiai lemia ir skirtingus jų valymo būdus. Pavyzdžiui, valant dujinę viryklę jums reikės nuvalyti tiek metalinį kaitlentės paviršių, tiek groteles ir degiklių gaubtus.

Todėl pravartu pasirūpinti riebalų nešvarumus ant metalinių ir nerūdijančio plieno paviršių šalinančiomis valymo priemonėmis bei koncentruotais valikliais.

Grubius metalinius šveistukus naudokite grotelių valymui, o paviršius valykite kempinėlėmis ar universaliomis šluostėmis.

Elektrinių kaitlenčių valymo procesas žymiai paprastesnis.

Daugeliu atvejų ant stiklo keramikos kaitlentės paviršiaus esančius maisto likučius galima pašalinti naudojant kaitlentėms skirtą valiklį „KH-7" ir vandeniu sudrėkintą mikropluošto šluostę ar tik kaitlentės valymui dedikuotą indų plovimo kempinėlę.

Būkite atidūs ir rinkitės ypatingai švelnias ir paviršiaus nebraižančias priemones, tad sunkiai pašalinamoms dėmės įveikti vietoje metalinės kempinėlės rinkitės specialius keramikinių kaitlenčių grandiklius.

Orkaitės valymo pradžiamokslis

Orkaitės valymo procesas taip pat ne iš maloniųjų. Dažniausiai skundžiamasi nepatogia orkaitės paviršių padėtimi ir sunkiai pašalinamais maisto bei riebalų likučiais, kurie patenka į mažiausius orkaitės tarpelius, o jų išvalyti nėra kaip.

Tačiau daugelis nežino pačios svarbiausios taisyklės, leidžiančios orkaitę išvalyti daug lengviau ir greičiau.

Daugelio viryklių orkaitės dureles nesunkiai nuimti – orkaitės durelių apačioje yra du lankstai, kuriuos atvėrus durelės nusiima vienu judesiu.

Ši funkcija padidina prieinamumą prie sunkiau pasiekiamų orkaitės vietų, tokiu būdu galima lengviau išvalyti ir patį orkaitės durelių stiklą, o vėliau uždėti jį atgal ant lankstų.

Nors pačios moderniausios orkaitės turi savarankiško valymo funkciją, tačiau kartais efektyviau šiuos darbus atlikti patiems.

Pirmiausia, aplink orkaitę esančias grindis ir kitus paviršius apdenkite laikraščiais, šiukšlių maišais ar polietileno plėvele bei iš orkaitės išimkite visus kepimo indus bei groteles, juos valykite atskirai.

Orkaitės paviršius išpurkškite „W5" prekės ženklo universaliu riebalų valikliu arba įtrinkite šveičiamuoju pieneliu, palaikykite bent porą valandų ir per tą laiką pasirūpinkite kepimo indų, grotelių švara.

Vėliau orkaitės vidų nuvalykite sausa mikropluošto šluoste ir leiskite gerai išsivėdinti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder