Kaip sulėtinti senėjimą ir kokio gėrimo neturėtų gerti vyresnio amžiaus žmonės: mokslininkų atsakymas

(4)

Mokslininkai įsitikinę, kad senėjimo procesą galima gerokai sulėtinti, jei laikomasi tam tikrų taisyklių.

Senėjimas yra neišvengiama kiekvieno žmogaus gyvenimo dalis ir, deja, gamtos apgauti neįmanoma. Net jei sulaukę 50-ies atrodote 40-ies, jūsų kūnas dėvisi pagal tikrąjį amžių, o ne pagal išvaizdą. Tačiau senėjimo procesą galima gerokai sulėtinti.

Greito senėjimo priežastys

Greitą senėjimą gali sukelti stiprus stresas. Be to, staigų senėjimą gali paskatinti lėtinės ligos, bloga genetika ir paveldimumas. Greitą senėjimą gali paskatinti hormoninės ligos.

Kai kalbame apie tai, kas daro didžiausią įtaką senėjimui, turėtume suvokti, kad 20 proc. kiekvieno žmogaus senėjimo greičio lemia genetika ir paveldimumas.

Likusieji 80 proc. įtakos organizmo senėjimui turi jūsų gyvenimo būdas: miegas, mityba, fizinis aktyvumas, ekologija ir kt.

Jei kalbame apie tai, kas spartina senėjimą, tai blogi įpročiai ir netinkamas gyvenimo būdas. Rūkymas, miego trūkumas, netaisyklinga mityba ir stresinės situacijos neišvengiamai lemia spartesnį senėjimą.

Įprotis gerti vandenį prieš miegą gali sukelti rytinį pabrinkimą, dėl kurio gali pakrypti burnos kampučiai ir atsirasti ankstyvosios nosies raukšlės.

Reikėtų suprasti, kad yra dvi senėjimo pusės: senėjimas, kurį matome, ir senėjimas, kurio nematome, tačiau jis yra daug rimtesnis ir pavojingesnis gyvybei.

Jei kalbėtume apie išorines senėjimo apraiškas, pirmieji senėjimo požymiai dažniausiai pastebimi ant odos, ypač veido. Pirmiausia sensta veido oda, po to - rankų ir kaklo oda.

Nors kūną paprastai dengia drabužiai, kurie apsaugo odą nuo kenksmingo išorės poveikio, veido oda lieka neapsaugota, nepaisant priežiūros.

Dėl didelio veido raumenų skaičiaus čia taip pat atsiranda pirmosios raukšlės.

Kalbant apie paslėptus senėjimo požymius, pirmiausia sensta raumenų ir kaulų sistema. Todėl žmonės po 50 metų amžiaus turėtų reguliariai lankytis pas kardiologą, stebėti kraujospūdį ir kraujagyslių būklę.

Kaip sensta veidas

Iki 30 metų veido riebalai būna tolygiai pasiskirstę ir išsipūtę, todėl kakta, smilkiniai, skruostai, akių sritis ir burna atrodo lygūs ir stangrūs.

Po 30-ies metų veido riebalų sankaupos praranda savo apimtį. Veido bruožai tampa mažiau apvalūs, o oda praranda elastingumą ir suglemba. Burnos ir akių kampučiai palaipsniui atsitraukia.

Jei oda plona, gali atsirasti kapiliarų tinklų, kurių jaunystėje nebuvo. Jūsų oda tampa dehidratuota ir jautresnė, pakinta raukšlės, pigmentacija ir veido ovalas.

Kuris odos tipas sensta greičiau?

Sausa oda sensta greičiau nei riebi. Sausa oda greičiau praranda stangrumą ir elastingumą. Jei daug rūkote, oda sensta greičiau.

Atsiradus pirmiesiems senėjimo požymiams, sausą odą turintys žmonės pastebi papilkėjusią veido spalvą. Jie pastebi odos ir raumenų tonuso sumažėjimą.

Akių kampučiai ir burnos kampučiai taip pat nusileidžia. Aiškiai matomas nosies trikampio ir ašarų linijos raštas.

Pavojingiausias gėrimas vyresnio amžiaus žmonėms

Pavojingiausias vyresnio amžiaus žmonėms skirtas gėrimas yra alkoholis. Alkoholis pagreitina širdies darbą ir padidina deguonies poreikį.

Be to, alkoholis gali sukelti sunkią hipertenziją, nes sukelia greitą kraujospūdžio padidėjimą.

Jis taip pat sukelia osteoporozę, demenciją ir labai padidina kaulų trapumą.

Kaip sustabdyti senėjimą

Deja, senėjimo sustabdyti neįmanoma. Tačiau jį galima gerokai sulėtinti. Jei senėjate hormonų veikiami, galite sulėtinti senėjimą vartodami tinkamus vaistus.

Hormoninis senėjimas dažniausiai pasireiškia moterims menopauzės metu. Ją sukelia estradiolio, moteriškojo lytinio hormono, koncentracijos sumažėjimas.

Tokiais atvejais turėtumėte kreiptis į endokrinologą, kuris padės pasirinkti tinkamus produktus.

Senėjimą galima gerokai sumažinti sveika mityba ir aktyviu gyvenimo būdu.

Pirmiausia stenkitės atsikratyti viršsvorio. Nesistenkite numesti svorio per greitai, nes smarkiai sulieknėjusi oda atrodys suglebusi ir suglebusi, o svoris greičiausiai vėl sugrįš.

Lieknėkite palaipsniui, be pernelyg griežtų dietų ir fizinių pratimų.

Dietologai taip pat siūlo valgyti kuo daugiau daržovių, lapinių žalumynų ir pieno produktų. 

Moliūgų sėklos, riebi žuvis, pomidorai, kakava ir juodasis šokoladas labai lėtina senėjimą.

Kalbant apie aktyvų gyvenimo būdą, dažniau būkite lauke, kad sulėtintumėte senėjimą.

Jei esate geros sveikatos, išbandykite plaukimą, nes jis puikiai veikia jūsų raumenų ir kaulų sistemą bei širdies ir kraujagyslių sistemą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder