Kaip teisingai valyti auksinius ir sidabrinius vėrinius?

Valant papuošalus namuose, visuomet saugiausia naudoti paprasčiausią metodą su mažiausiu ingredientų kiekiu. Tačiau yra konkretesnių būdų, kaip valyti papuošalus, atsižvelgiant į jų savybes. Kadangi aukso ir sidabro vėriniai yra tokie populiarūs, apžvelkime, kaip valyti šiuos papuošalus taisyklingai.

3 "pasidaryk pats" sidabro valymo gudrybės

Jei po ranka neturite sidabro poliravimo priemonės ir jums reikia kuo greičiau pašviesinti jį, išbandykite vieną iš toliau pateiktų "pasidaryk pats" metodų.

Tik žinokite, kad šie būdai nepadės išvengti sugrįžtančio patamsėjimo, o sidabro ekspertai įspėja nenaudoti jų per dažnai.

Todėl juos, ypač dantų pastos triuką, naudokite tik skubos tvarka. Sidabruotus papuošalus venkite pernelyg trinti, kad nesusidėvėtų metalo danga.

Naudokite indų ploviklį: sumaišykite kelis lašus indų skysčio su šiltu vandeniu. Į tirpalą įmerkite minkštą šluostę ir patrinkite sidabrą, kad pašalintumėte dėmę.

Nuplaukite vėsiu vandeniu ir nusausinkite kita minkšta šluoste.Išbandykite valgomąją sodą: jei sidabras stipriau suteptas, sumaišykite 3 dalis valgomosios sodos su 1 dalimi vandens.

Sudrėkinkite sidabrą ir užtepkite pastą minkšta, pūkelių nepaliekančia šluoste. Įtrinkite ją į plyšius ir pasukite šluostę, kai ji surinks purvą. Gerai nuplaukite ir sausai nušluostykite.

Griebkitės dantų pastos: dantų pastoje esančios švelnios abrazyvinės medžiagos gali ne tik pašalinti dėmes nuo dantų, bet ir pašalinti purvą nuo sidabro.

Užtepkite ant piršto ar minkštos šluostės truputį pastos (ne balinančios) ir labai švelniai įtrinkite ją į patamsėjusį sidabrą. Tada gerai nuplaukite šiltu vandeniu ir minkštu skudurėliu nusausinkite iki blizgesio.

Kaip apsaugoti sidabrą nuo patamsėjimo?

Tinkamas sidabro laikymas mikropluošto maišelyje ir saugojimas vėsioje, tamsioje vietoje (t. y. ne karštame, garuojančiame vonios kambaryje po dušo) gali labai pakeisti situaciją.

Be to, nusiimkite sidabrinį vėrinį prieš maudynes ir dėvėkite tik po to, kai pasitepėte odos priežiūros priemonėmis.

Kaip dažnai valyti auksinius vėrinius?

Auksinių papuošalų valymo dažnumas priklauso nuo to, kaip dažnai jie nešiojami. Auksas nesidažo taip lengvai kaip sidabras, tačiau dėl dažno nešiojimo ir tvarkymo jis gali tapti matinis.

Dažnai nešiojamus vėrinius reikėtų valyti bent kartą per mėnesį arba dažniau, jei apdaila pradeda atrodyti matinė.

Be to, visuomet verta įsigyti aukštesnės kokybės papuošalus, kurie yra ilgaamžiai - tą siūlo “Aukso Sala” dirbiniai, tokie kaip koljė.

Žemesnio karato auksas, kuriame yra didesnė lydinių koncentracija, nusidažo, jei jį veikia per didelis kiekis cheminių medžiagų, pavyzdžiui, chloro, alkoholio, rūgščių ir sieros junginių. 

Baltojo aukso vėrinių priežiūra

Baltojo aukso papuošalai paprastai dengiami rodžiu, kad išgautų ryškiai baltą spalvą, tačiau kasdienis nešiojimas laikui bėgant gali nublukinti blizgesį ir išryškinti natūralų geltonai baltą metalo atspalvį.

Daugelis žmonių baltąjį auksą nešioja dar ilgai po to, kai rodžio danga nusidėvi, tačiau taip pat turite galimybę papuošalą profesionaliai padengti pakartotinai, kad jis vėl taptų ryškiai baltas.

Idealus būdas išlaikyti šviežią baltojo aukso vėrinių išvaizdą - valomosios šluostės. Išbandykite mikropluošto šluostę papuošalams nuvalyti ir poliravimo šluostę metalui blizginti.

Kaip valyti paauksuotus vėrinius?

Nuvalykite po kiekvieno dėvėjimo. Kai nusiimate papuošalus vakare, įpraskite juos greitai nuvalyti minkšta šluoste.

Pamirkykite papuošalus. Nedideliame dubenėlyje sumaišykite šiltą vandenį su keliais lašais švelnaus muilo. Puikiai tiks muilas, pagamintas iš natūralių ingredientų, kuris bus labai švelnus.

Įmaišykite muilą į vandenį, kad susidarytų šiek tiek putų. Įdėkite vieną vėrinį ir leiskite jam mirkti apie 5-10 minučių.

Pašalinkite nešvarumus. Jei juvelyrinių dirbinių plyšiuose yra įsisenėjusių nešvarumų, švelniai juos pašalinkite vatos tamponu arba kūdikių dantų šepetėliu su minkštais šereliais.

Tada papuošalą kruopščiai nuplaukite.

Kruopščiai išdžiovinkite. Naudodami minkštą, pūkelių nepaliekančią šluostę, nusausinkite papuošalą ir nupoliruokite paviršių, kad jis blizgėtų.

Kaip rūpintis vėriniais su akmenimis?

Jei planuojate namuose valyti papuošalus su brangakmeniais, turite būti labai atsargūs, nes galite juos pažeisti arba išmušti.

Bandydami valyti spalvotus akmenis ar perlus, elkitės atsargiai, nes valikliai ir chemikalai dažnai jiems labiau kenkia, nei padeda.

Niekada nevalykite opalų, perlų ar kitų organinių brangakmenių šiurkščiais valymo tirpalais. Papuošalus valykite tik minkšta šluoste ir labai švelniu muilu.

Opalai ir perlai yra labai trapūs, todėl netinkamai elgiantis su jais galima lengvai subraižyti.

Perlai taip pat turi plonus sluoksnius, vadinamus perlamutru, kurie gali būti pašalinti, jei naudojamas šiurkštus valiklis.

Su deimantais elkitės paprastai - atsargiai naudokite dantų šepetėlį su minkštais šereliais, švelnų indų ploviklį ir šiltą vandenį, kad nuvalytumėte deimantą ir visus jo plyšius.

Skaitomiausi portalai

Sidebar placeholder