Kardiologė dietologė įvardijo 3 nebrangius - nuostabius maisto produktus, kuriuos rekomenduoja visiems

(1)

Į sąrašą įtraukti žemės riešutai.

Sveika mityba gali gerokai sumažinti širdies problemų riziką, rašo "Business Insider".

Pasak Didžiosios Britanijos labdaros organizacijos "British Heart Foundation" vyresniosios dietologės Viktorijos Teilor, iš dalies taip yra todėl, kad mityba turi įtakos tam, ar žmogus turi antsvorio, aukštą kraujospūdį, padidėjusį cholesterolio kiekį kraujyje ar 2 tipo diabetą, kurie yra širdies ir kraujagyslių ligų rizikos veiksniai.

Jis pritaria visapusiškam mitybos požiūriui į širdies sveikatos gerinimą, o tai reiškia, kad svarbu, ką valgote didžiąją laiko dalį. Ir galite nustebti, kad kai kurie maisto produktai gali padėti.

"Jie pigūs ir tikriausiai jau turite jų savo spintelėse, - pažymėjo dietologė. - Nemanau, kad yra kokių nors supermaisto produktų. Nėra kokių nors stebuklingų ingredientų, kurių galėtumėte pridėti į savo mitybą ir kurie ištaisytų visus jos trūkumus."

Tyrimai rodo, kad Viduržemio jūros regiono dieta (kurioje daugiausia dėmesio skiriama vaisiams, daržovėms, pilno grūdo produktams, riešutams, sėkloms, liesiems baltymams ir sveikiems riebalams) yra geriausia širdies sveikatai, sakė ji.

Taip pat reikėtų valgyti mažiau raudonos ir perdirbtos mėsos, nes joje yra daug druskos ir sočiųjų riebalų.

Širdžiai sveiki maisto produktai - 3 geriausi

Taylor pasidalijo trimis nuostabiais širdžiai sveikais maisto produktais:

Šaldyti žirneliai. Jie pigūs, yra geras augalinių baltymų šaltinis, be to, juose yra vitamino C, kuris padeda apsaugoti ląsteles ir išlaikyti jas sveikas.

Žirniuose taip pat gausu skaidulų: 100 g porcijoje jų yra 5 g. FDA rekomenduoja per dieną suvartoti 28 g skaidulinių medžiagų.

Žemės riešutai. Daugumai prieinami. Nesūdyti žemės riešutai be lukštų yra turtingas nesočiųjų riebalų, ypač mononesočiųjų, šaltinis, juose yra skaidulinių medžiagų, baltymų ir daug vitaminų bei mineralų, kurie būtini subalansuotai mitybai.

Rapsų aliejus. Geras pasirinkimas širdies sveikatai, ypač žmonėms, turintiems ribotą biudžetą.

Pasak mitybos specialistės, jame daugiausia mononesočiųjų riebalų, kurie padeda apsaugoti širdį palaikydami "gerojo" DTL cholesterolio kiekį ir mažindami "blogojo" MTL cholesterolio kiekį kraujyje.

Jungtinės Karalystės nacionalinės sveikatos tarnybos duomenimis, yra svarių įrodymų, kad sočiųjų riebalų pakeitimas kai kuriais nesočiaisiais riebalais gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder