Kariškiai perspėjo Putiną: buvęs KGB darbuotojas paaiškino Rusijos pralaimėjimo kare su Ukraina priežastis

(1)

Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas nuo pat pradžių pralaimėjo karą prieš Ukrainą. Tai pirmiausia suprato kariškiai, kurie jį perspėjo, kad Rusijos kariuomenė nelaimės ir kad Rusija žlugs.

Tai televizijos "Apostrof TV" eteryje sakė politikos analitikas Sergejus Žirnovas, buvęs SSRS KGB ir Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos darbuotojas.

"Jis buvo įspėtas. Tačiau jis užsispyręs, jei priima sprendimą, negali jo atsisakyti", - Putino charakterį apibūdino buvęs šnipas.

V. Žirnovas pabrėžė, kad V. Putinas bando vienas valdyti šalį, turinčią devynias laiko juostas. O kai jis bando spręsti Čiukotkos tualeto problemas - tai juokinga jo lygio vadovui, sakė ekspertas.

Tačiau kas daro įtaką Putinui, Žirnovui sunku pasakyti, nes Rusija grįžo į sovietmetį, į uždarą visuomenę.

"Sovietų Sąjungoje bent du kartus per metus Raudonojoje aikštėje vykdavo demonstracijos. Iš to, kas stovėjo ant mauzoliejaus, mes bandėme suprasti, kas ten vyksta - vorai", - prisiminė Žirnovas.

Pasak jo, premjeras Mišustinas, Dūmos pirmininkas Volodinas ir visi kiti, užimantys aukštas pareigas, turi mažiausiai įtakos Putinui. Priešingai, jie nuo jo priklauso ir yra jo marionetės.

"Kolektyvinio Putino" sąvoka - ten yra didžioji dalis Saugumo Tarybos, ir jis ten vadovauja.

Tai daugiausia tie, kurie buvo kartu su juo KGB", - aiškino buvęs žvalgybos karininkas ir pridūrė, kad asmeninis diktatoriaus charakterio bruožas yra simbolizmas.

"Jis turi daug nepilnavertiškumo kompleksų, o tokiam žmogui reikia prisirišimų, apsauginės simbolikos. Tai jo psichologinis tipas, jo psichologinis portretas.

Jis nekovojo dėl valdžios ir nepadarė nieko, kad atsidurtų diktatoriaus kėdėje.

O kai žmogui, turinčiam nepilnavertiškumo kompleksą, pasiseka, jis pradeda tikėti dieviškuoju tikslu, vyresniųjų pranašystėmis", - apibendrino Žirnovas.

Ginčai aukštesniuose valdžios sluoksniuose Rusijoje

Organizatorių nuotr.

Praėjusią dieną Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas pradėjo kritikuoti Rusijos karinę vadovybę dėl Rusijos pralaimėjimo Limane.

Jis apkaltino Rusijos karinę vadovybę, kad ši nesugebėjo greitai reaguoti į paaštrėjusią situaciją, taip pat sakė, kad Rusija turi užimti keturių Ukrainos regionų teritorijas visomis įmanomomis priemonėmis, įskaitant mažo galingumo branduolinius ginklus.

Rugsėjo 21 d. Rusijoje paskelbus dalinę mobilizaciją, R. Kadyrovas pareiškė, kad Čečėnijoje mobilizacijos nebus, nes per karą Ukrainoje respublika "viršijo planą".

"Putino virėjas" ir "Vagnerio PMC" (PMC lyga) savininkas Jevgenijus Prigožinas pakartojo R. Kadyrovo kritiką Rusijos karinei vadovybei.

Nė vienam iš jų nebuvo jokių pasekmių.

Be to, R. Kadyrovas nuo vasario 24 d. buvo "paaukštintas" antrą kartą. Kovo pabaigoje jis tapo generolu leitenantu, o šią savaitę Putinas suteikė jam generolo pulkininko laipsnį. 

Be to, kaip pastebėjo analitikai, federalinių kanalų pokalbių laidos iš karto perėmė R. Kadyrovo-Prigožino pareiškimus ir paskatino komentatorius sustiprinti tiesioginę karinės vadovybės kritiką.

Pirmą kartą propagandiniuose kanaluose pradėta kritikuoti Rusijos kariuomenė.

Vis dažniau pasigirsta minčių, kad V. Putinas galiausiai bandys kaltinti karinę vadovybę dėl nesėkmių kare su Ukraina. ISW prognozuoja, kad Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu taps atpirkimo ožiu.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder