Galite pasijusti blogiau, kol pasijusite geriau
Lygiai taip pat, kaip kelioms dienoms pakėlę svarmenis nepadarysite raižytų rankų, taip ir atsisakę glitimo iš karto neišspręsite virškinimo bėdų.
"Pradėjus laikytis dietos be glitimo, simptomai greičiausiai neišnyks per vieną naktį", - sako Christina Towle, mitybos specialistė.
"Tiesą sakant, prieš pradėdami jaustis geriau, galite pasijusti dar blogiau."
Ji pasakoja, kad laikas, per kurį pastebėsite pokyčius, priklausys nuo to, kokie yra jūsų simptomai, kiek laiko juos jaučiate ir kokie stiprūs jie yra.
Ir nors Rajagopal sakė Johnui Hopkinsui, kad "nėra mokslinių įrodymų", jog nutraukus glitimo vartojimą atsiranda abstinencija, ji teigė, kad yra nepatvirtintų duomenų apie sunkumus prisitaikant prie dietos be glitimo.
"Kai kurie žmonės praneša, kad jaučia galvos svaigimą, pykinimą, didelį alkį ir net nerimą bei depresiją, kai staiga nustoja valgyti daug glitimo ir pradeda nevalgyti glitimo", - sakė ji.
"Šie simptomai paprastai išnyksta po kelių savaičių dietos be glitimo, tačiau jei jie išlieka, pasitarkite su gydytoju."
Jums gali pradėti trūkti kitų maistinių medžiagų
Kai nustojate valgyti glitimą, svarbu įsitikinti, kad gaunate pakankamai viso grūdo grūdų, skaidulų ir kitų maistinių medžiagų iš kitų šaltinių, sako Johnso Hopkinso medicinos ekspertai.
"Gauti pakankamai neskaldytų grūdų į savo mitybą ypač svarbu, jei jums gresia širdies ligos ar diabetas", - rašo jie, pažymėdami, kad neskaldyti grūdai padeda mažinti cholesterolio kiekį ir reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, o tam tikruose maisto produktuose, kuriuose yra glitimo, taip pat yra "svarbių vitaminų ir mineralų, pavyzdžiui, B grupės vitaminų, geležies ir magnio".
Rajagopal sakė, kad žmonėms, kurie neserga celiakija, gali pakakti iš mitybos išbraukti labai perdirbtus maisto produktus, o ne tuos, kurių sudėtyje yra glitimo, kad jų simptomai išnyktų, ir atkreipė dėmesį, kad "etiketė "be glitimo" nebūtinai reiškia, kad maistas yra sveikas...
Kai kuriuose perdirbtuose maisto produktuose be glitimo yra daug nesveikų ingredientų, tokių kaip natris, cukrus ir riebalai. Vartojant šiuos maisto produktus gali padidėti svoris, atsirasti cukraus kiekio kraujyje svyravimų, padidėti kraujospūdis ir kilti kitų problemų."
Jūsų virškinimas gali pagerėti
Kita vertus, jei esate jautrūs glitimui, jo atsisakymas ilgainiui gali padėti jaustis daug geriau.
Ir nors tai neįvyks per vieną naktį, virškinimo problemoms (vidurių užkietėjimui, pilvo pūtimui, viduriavimui ir t. t.) išspręsti gali neprireikti tiek daug laiko, kiek manote.
"Daugelis žmonių praneša, kad virškinimo simptomai pagerėja per kelias dienas nuo glitimo atsisakymo", - rašo "Verywell Health".
Tačiau būkite atsargūs: svetainėje rašoma, kad nustojus valgyti glitimą, reakcija į glitimą gali dar labiau pablogėti, jei netyčia jo suvalgysite arba nuspręsite šiek tiek sukčiauti ir pasimėgauti pica ar makaronais.
"Deja, normalu, kad reakcijos į glitimą - net ir į mažytį jo kiekį - pablogėja, kai pradedate nevartoti glitimo", - rašoma pranešime ir perspėjama.
Galbūt pradėsite geriau miegoti
Virškinimo problemos nėra vienintelis dalykas, kuris gali išsispręsti, kai iš savo mitybos raciono išbrauksite glitimą. Sertifikuota miego mokslo trenerė Carlie Gasia sako, kad tam tikri asmenys gali pastebėti, jog pakeitę mitybos įpročius geriau pailsi.
"Kai kurie žmonės, sergantys celiakija arba jautrūs glitimui, pranešė, kad iš mitybos išbraukus glitimą pagerėjo miego kokybė. Taip gali būti dėl to, kad sumažėja virškinimo problemų ir uždegimų, kurie gali sutrikdyti miegą", - sako ji.
"Uždegimas yra natūralus imuninis atsakas į sužeidimą ar infekciją, tačiau lėtinis uždegimas gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant miego sutrikimus."
Tačiau Gasia pažymi, kad streso lygis, miego aplinka ir bendra sveikata taip pat turi įtakos miego kokybei, o gliuteno išbraukimas iš mitybos nėra panacėja nuo sutrikusio miego.
"Taip pat gali būti, kad žmonės serga celiakija arba yra jautrūs glitimui ir nepatiria jokių miego problemų."
Jei turite klausimų ar rūpesčių dėl sveikatos, visada tiesiogiai kreipkitės į savo sveikatos priežiūros specialistą.
Rašyti komentarą