Klaipėdoje - keliaujanti paroda „Mano soduos paukščiai gieda“

Uostamiestyje, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos patalpose (Debreceno g. 41), atidaryta keliaujanti paroda „Mano soduos paukščiai gieda“.

Ši unikali paroda kviečia į susitikimą su nepaprasta Lietuvos tradicinės tautodailės sritimi - šiaudiniais sodais. Tai senųjų tradicijų ir naujų formų paieškų rezultatas, kurį pristato tradicinių amatų meistrė, meno kūrėja Margarita Macijauskienė.

Autorė siekia populiarinti sodų pynimą kaip vieną iš tradicinių dekoratyvinės dailės rūšių, gyvybingą ir šiomis dienomis, tačiau jai nesvetimos ir naujos formos, netikėti sodų puošybos sprendimai.

M. Macijauskienė yra surengusi jau kelias dešimtis šiaudinių sodų parodų Lietuvoje bei užsienyje, aktyviai populiarina senąjį pynimo amatą vesdama edukacijas įvairaus amžiaus auditorijoms, tiek lietuviams, tiek svečiams iš užsienio šalių.

Parodos lankytojai šiaudiniuose soduose išvys marių bangavimą, žuvų pilnus žvejo tinklus, aguonų laukus, bažnyčių bokštus, meiliai burkuojančius ar namus laiminančius paukščius, pastebės savitą puošybą.

Parodoje eksponuojami geriausi asmeninės kolekcijos darbai bei nauji kūriniai, sukurti 2022 metais.

M. Macijauskienė tikisi, kad per keliaujančią parodą ir ją lydinčią edukaciją „Mano soduos paukščiai gieda“, surengtą penkiose Žemaitijos ir Klaipėdos miesto vietose (Vėžaičių kultūros centre, Telšių kultūros centre, Salantų kultūros centre, Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos salėje, UAB Klaipėdos autobusų parko autobusų stotyje), lankytojai pajaus sodo sakralumą, susipažins su jo sudėtinga architektonika, pasaulio medžio grindžiamu tobulu pasaulio modeliu.

Autorės M. Macijauskienės iniciatyvą kurti ir populiarinti šiaudinius sodus palaiko ir finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Partneris - Klaipėdos pedagoginė psichologinė tarnyba.

„Mums svarbu, kad mūsų tarnybos aplinka ugdytų, ramintų, teiktų pozityvias emocijas ne tik mūsų darbuotojams, bet ir lankytojams. Daugelis atėjusiųjų džiaugiasi mūsų japoniškuoju sodu, nuolatos rengiame įvairias parodas.

Estetinė aplinka padeda kurti geras emocijas ir džiaugtis gyvenimu“, - sako Klaipėdos pedagoginės psichologinės tarnybos vadovė Ulijana Petraitienė.

Šios įstaigos patalpose paroda veiks iki birželio 17 d., po to bus perkelta į autobusų stotį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder