Klaipėdos botanikos sode žydi magnolijos

Kaip vilniečiai pavasarį džiaugiasi sakuromis, taip klaipėdiečiai žavisi magnolijų žiedais, garsinančiais Klaipėdos universiteto Botanikos sodą. „Dabar pas mus pats gražiausias laikas, pats magnolijų žydėjimas. Kviečiame visus juo pasidžiaugti, nes jis truks ne ilgiau kaip savaitę“, - kvietė KU Botanikos sodo direktorė Asta Klimienė.

Magnolija yra itin senas žiedinis augalas, fosilijose rasta 20 mln. metų senumo egzempliorių. Tai labai puošnus daugiametis medis arba krūmas, anksti pavasarį pražystantis didžiuliais lelijos formos žiedais. Nuo magnolijų rūšies priklauso jos dydis ir žiedų spalva. Žiedai gali būti balti, rožiniai, gelsvi... Magnolijūnų gentyje, taip pavadintoje prancūzų botaniko Pierre Magnol garbei, iš viso skaičiuojama daugiau kaip 210 magnolijų rūšių.

KU Botanikos sode, pasak A. Klimienės, auga penkiolika aštuonių skirtingų veislių magnolijų. Magnolijos žydi labai trumpai balandžio pabaigoje-gegužės pradžioje. Pasak Botanikos sodo vadovės, šį šaltą pavasarį jos ilgai laukė, kol galės išskleisti savo žiedus, ir pražydo vėliau nei įprasta. „Tik šią savaitę magnolijos sužydėjo, tačiau toks karštis ir stiprus vėjas drasko žiedus, tad jais džiaugsimės ne ilgiau kaip savaitę“, - sakė A. Klimienė.

Pasak pašnekovės, KU Botanikos sode šiuo metu galima pasigrožėti ir kitais žiedais. „Tarsi spalvingas kilimas atrodo mūsų kalnelio alpinariumas, gražia šviežia žaluma džiugina spygliuočiai, o nužydėjus magnolijoms netrukus mėgausimės alyvų žiedais ir aromatu“, - sakė A. Klimienė.

Sidebar placeholder