Džinsų kišenės

Kodėl moteriškos kelnės neturi tokių pačių kišenių kaip vyriškos: ekspertai nustebino priežastimi

Jei kada nors lyginote vyriškų ir moteriškų kelnių kišenių dydį, tikriausiai supratote, kad vyriškų kelnių kišenės yra beveik dvigubai didesnės nei moteriškų. Taigi, užuot laikiusios telefoną, piniginę ir raktus kelnių kišenėse, dauguma moterų priverstos visur nešiotis rankinę.

Leidinys "Mirror" paaiškino, kodėl moterų kelnės neturi tokių funkcionalių kišenių.

Leidinyje "How Stuff Works" rašoma, kad kišenės ant vyriškų drabužių pradėtos siūti maždaug prieš 400 metų, o moterų drabužiai šios funkcijos neturėjo. 

Pažymima, kad tai buvo daroma siekiant išsaugoti jų lieknus siluetus, nes buvo manoma, kad daiktų nešiojimas kišenėse padarytų drabužius gremėzdiškus ir suteiktų jiems negražių formų.

"Kai kas sako, kad tai buvo būdas išlaisvinti moteris.

 Jei jos nebūtų galėjusios slapta nešiotis daiktų, joms būtų buvę sunkiau savarankiškai keliauti ar vykdyti slaptus reikalus", - pažymima straipsnyje, cituojant kitą versiją.

Tačiau 1891 m. Racionalios suknelės draugija pradėjo siūti kišenes ant tuometinių suknelių. 

Taip pat 1920 m. mados dizainerė Coco Chanel į švarkus prisiuvo kišenes ir taip paruošė dirvą jų atsiradimui džinsuose XX a. 7-ajame dešimtmetyje.

"Daugelyje moteriškų drabužių vis dar vyrauja drabužiai be kišenių arba su mažytėmis kišenėlėmis, kuriose negali tilpti daugiau raktų. 

Kai kurie ekspertai teigia, kad taip yra dėl to, jog mados pramonėje dominuoja vyrai, kas savaime glumina, ir dėl dizainerių, kuriems mada yra svarbesnė už funkciją.

 (Teigiama, kad Christianas Dioras yra pasakęs: "Vyrai turi kišenes daiktams laikyti, o moterys - kišenes puošti")", - priduriama draugijos pareiškime.

Dar 2014 m. interneto svetainė "Mashable" apklausė penkis mados prekių ženklus dėl jų kišenių dydžio, norėdama išsiaiškinti, ar jos pakankamai didelės, kad į jas tilptų "iPhone 6" - tuo metu didžiausias "iPhone" modelis.

Tyrime teigiama, kad "vadovai sakė, jog svarsto galimybę padidinti savo moteriškų kelnių kišenes, tačiau nieko nežadėjo".

Praėjus dešimtmečiui po šio fakto, moterys ir toliau skundžiasi dėl vienodo kišenių dydžio vyriškuose ir moteriškuose drabužiuose. 

Pasak vienos "Reddit" vartotojos, tai susiję su figūros profiliu.

"Smėlio laikrodžio išlinkimus trikdo pilnos kišenės. Viską galima apsunkinti pridėjus reklamuotojus ir dizainerius, kurie jaučia poreikį turėti alternatyvų indą (-us) daiktams laikyti ir laiko rankinę melžiama karve. 

Tačiau šiuo atveju estetika buvo svarbiausia", - pabrėžė ji.

Kita vartotoja papasakojo apie savo susidūrimą su "Zara" drabužių dizainere.

"Štai mano šansas! Apie 20 minučių prašiau jos padaryti daugiau kišenių ant drabužio, o ji kantriai laukė, kol baigsiu, ir greitai įdėjo: "Taip, visada ant visų savo modelių darau kišenes, bet buhalterija jas atima". 

Praradus dvi kišenes ant kelnių poros, visame pasaulyje tai gali reikšti 60-80 000 dolerių papildomo pelno." 

Toliau ji išvardijo visus modelius, kuriuos jie išbraukia, papildomas sagas, kišenes ir raštus, kol tapo aišku, kad madai iš tiesų vadovauja buhalteriai. 

Jei jums reikia kišenių, eikite pas mažą dizainerį, dirbantį turguje, - pridūrė ji.

Šaltinis: unian.net

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder