Kodėl nepavyksta išvirti traškių ryžių: klaidos ir tobulo garnyro receptas

Skanūs, tinkamai išvirti ryžiai yra daugelio patiekalų pagrindas. Nei plovas, nei sušiai, nei rizotas, nei daugelis kitų kulinarinių šedevrų nepavyks, jei ryžiai nebus gerai išvirti.

Tikriausiai kiekvienai namų šeimininkei yra tekę susidurti su tuo, kad ryžiai ne visada būna tokie skanūs, kokie turėtų būti. Vieniems ryžiai būna kieti, kitiems - lipnūs, tretiems - degantys.

Iš tikrųjų nėra taip blogai, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ryžius gaminti taip pat lengva, kaip ir bet kurį kitą maistą, tačiau reikia žinoti svarbių dalykų.

Trapių ryžių paslaptis

Jei nežinote, kaip padaryti, kad jūsų ryžiai traškėtų, verta pradėti nuo pagrindų - pasirūpinkite tinkamais grūdiniais produktais.

Reikalas tas, kad skirtingos ryžių rūšys turi skirtingą krakmolo procentą, todėl pasižymi labai skirtingomis savybėmis.

Pavyzdžiui, jei gaminate plovą, geriausia naudoti ilgagrūdžius ryžius, basmati arba indica ryžius. Tokie ryžiai paprastai būna trupūs net ir naujokams.

Norint gaminti sušius, geriau naudoti specialius apvaliuosius ryžius, pavyzdžiui, Akita Komachi, turinčius daug krakmolo. Tačiau rizotui ruošti rinkitės Viallone, Baldo arba Arborio ryžius.

Jei esate pradedantis virėjas ir jums per daug sudėtinga bei neprotinga apsipirkti dėl konkrečios ryžių veislės, tiesiog prisiminkite paprastą taisyklę: ilgi ryžiai yra trapūs, apvalūs - ne.

Tai reiškia, kad plovui naudokite tik ilguosius ryžius, o patiekalams, kuriuose ryžiai turi išlaikyti formą, pavyzdžiui, suši, rizotui, pudingui ir t. t., pirkite tik apvaliuosius ryžius.

Jei ruošiate patiekalą, kuriam norite traškių ryžių, būtinai ryžius nuplaukite. Ryžius reikėtų bent septynis kartus nuplauti šaltame vandenyje.

Idealiu atveju jis turėtų atrodyti taip:

Į didelį dubenį supilkite reikiamą kiekį grūdų;

užpilkite šaltu vandeniu (jis taps drumstas dėl ant kruopų buvusio krakmolo);

šį vandenį išpilkite;

ryžius užpilkite nauja šalto vandens porcija;

procedūrą kartokite tol, kol vanduo, kuriuo užpilami ryžiai, nustos drumstis.

Kitas svarbus dalykas yra virimo technika. Visada virkite ryžių košę po uždaru dangčiu ant silpnos ugnies. Niekada nevirkite ryžių tol, kol jie visiškai išvirs.

Taip yra todėl, kad ryžiai yra maistas, kuris toliau verda net ir išjungus viryklę. Jei ryžius virsite, kol jie visiškai išvirs, jie paprasčiausiai sugers visą skystį ir sudegs.

Kai ryžiai išvirs, sumažinkite kaitrą iki mažos, leiskite kruopoms pavirti 5-7 minutes ir išjunkite.

Jei suklydote nustatydami proporcijas ir įdėjote per daug grūdų, vis tiek galėsite išgelbėti patiekalą, jei laiku išjungsite viryklę.

Dėl temperatūros kruopos ir toliau virs karštame sultinyje, tačiau išjungus viryklę jos niekada nesudegs.

Daugelis šeimininkių daro tą pačią klaidą - verda ryžius tol, kol jie išverda, pažeisdamos visas proporcijas ir technologijas, o paskui stebisi, kodėl negali išvirti traškių ryžių.

Atsakymas paprastas - ryžiai nemėgsta ilgo virimo. Viskas, ką reikia padaryti, tai užvirinti. Temperatūra viską padaro už jus.

Kaip pasirinkti tinkamas proporcijas

Jei nežinote, kiek vandens reikia, kad ryžiai taptų traškūs, naudokite 1:3 santykį. Tai reiškia, kad vienai stiklinei ryžių reikia trijų stiklinių vandens.

Tačiau nepamirškite, kad proporcijos labai priklauso nuo gaminamo patiekalo.

Rišotui ruošti santykis yra 1:5, suši - 1:2, o kartais 1:1, priklausomai nuo gaminimo technikos.

Prieš pradėdami virti ryžius, proporcijas galite apskaičiuoti naudodami įprastą stiklinę arba valgomąjį šaukštą. Išvirus ryžių tūris patrigubėja, todėl vienu metu nevirkite per daug grūdų, ypač jei nesate tikri, kad ryžius išvirsite tinkamai.

Kokie indai tinkami ryžiams virti

Ryžius galima virti ant atviros ugnies, orkaitėje, viryklėje ir daugiafunkciniame puode.

Kulinarai įsitikinę, kad ideali keptuvė ryžiams virti yra puodas dvigubu dugnu.

Tačiau būkime atviri - nedaugelis žmonių virtuvėje turi profesionalių indų.

Namuose galite naudoti puodą, troškintuvą, puodą su antiseptikais, keraminius puodus ir bet kokį kitą turimą karščiui atsparų puodą.

Geriausia būtų naudoti ketaus indus, nes jie ilgiau išlaiko temperatūrą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder