Koh Phayam – bohemiškoji Tailando sala

Tailande yra daugybė nepaprasto grožio vietų, tačiau retas keliautojas atranda Koh Phayam salą – nuostabią poilsio oazę su atvirutės vertais vaizdais ir ypatinga atmosfera.

Koh Phayam kartais vadinama hipių sala. Ji primena žymiąją Koh Phangan salą – tokią, kokia ji buvo prieš daugybę metų. Tai yra turistų ir pinigų nesugadinta vieta, kurioje tarsi sustojo laikas: saloje nėra automobilių, degalinių, policijos, bankų (tik vienas bankomatas), prekybos centrų.

Mes Koh Phayam salą pamilome iš pirmo žvilgsnio. Čia tiesiog gera būti! Neeilinę atmosferą sukuria vietiniai salos gyventojai. Atsipalaidavę, laimingi, besimėgaujantys gyvenimu žmonės kaipmat užkrečia gera nuotaika. Jie daug juokiasi, dainuoja, rodo pasitikėjimą bei pagarbą kitiems ir viską daro su meile. Skamba pasakiškai, tiesa?

Šioje saloje maloniai nustebino ne tik atsidavę žmonės, bet ir maistas. Kadangi nėra prekybos centrų, viskas gaminama vietoje ir su kiekvienu kąsniu galima justi, kad maistas buvo pagamintas iš širdies. Vietinė virtuvė turi Mianmaro “prieskonį” ir tikrai skiriasi nuo visko, ką teko ragauti kitose Tailando vietose.

Į Koh Phayam salą galite lengvai nukeliauti laivu iš Ranong miestelio, esančio šalia Mianmaro pasienio. Šį miestelį patogu pasiekti iš Bankoko. Susisiekimo būdus ir kainas galite patikrinti čia.

Atvykę į Koh Phayam pastebėsite, kad čia kur kas lengviau nei kitose Tailando vietose galima susikalbėti anglų kalba. Didžioji dalis aptarnaujančio personalo yra atvykę iš Mianmaro, o mianmariečiai puikiai kalba angliškai.

Saloje yra daugybė šalia paplūdimių įsikūrusių atostogų namelių. Tiesa, čia gana brangi elektra, tad už kondicionuojamus kambarius mokėsite brangiau. Jei tinka kambarys be kondicionieriaus – galite lengvai rasti nebrangią nakvynės vietą su nuostabiu vaizdu į Andamanų jūrą.

Koh Phayam yra viena iš nedaugelio Tailando vietų, kur galima pasimėgauti paviršiniu nardymu tiesiai nuo jūros kranto. Taip pat galima vykti į nardymo išvykas aplink kitas salas. Andamanų jūroje gausu įspūdingų koralų rifų ir egzotiškų žuvų rūšių, tad nardymas čia labai populiarus.

Lankydamiesi Koh Phayam saloje, nepraleiskite progos aplankyti Moken kaimelio. Tai yra klajojanti gentis, dažnai vadinama jūros čigonais. Unikaliu gyvenimo būdu ir ypatingu ryšiu su jūra pasižyminti Moken gentis yra gerbiama Koh Phayam bendruomenės dalis. Galimybė artimiau susipažinti su autentišku jų gyvenimu – išties išskirtinė patirtis.

Jei poilsiaujant saloje pritrūks aktyvesnės veiklos, galite nukeliauti į netoliese esantį Mianmarą. Iš Koh Phayam arba Ranong miestelio vyksta dienos turai, kuriuos galite užsisakyti būdami saloje.

Tikimės, kad turėsite progą aplankyti bohemiškąją Koh Phayam salą ir ji paliks jums tokį patį gerą įspūdį, kokį paliko mums.

Jei prireiks pagalbos planuojant kelionę, kviečiame užsisakyti individualią konsultaciją, kurios metu atsakysime į visus jūsų klausimus.

Kitas mūsų teikiamas paslaugas Tailande rasite čia, o apie kelionių įspūdžius iš įvairiausių Tailando vietų galite skaityti čia.

Ar jau esate Facebook grupės Tailandiečiai narys? Kviečiame prisijungti, ten rasite labai daug naudingos informacijos ir įdomių diskusijų!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder