Kretingą atranda vis daugiau turistų

Beveik dvigubai išaugęs lankytojų skaičius, vis kylantis susidomėjimas rengiamomis ekskursijomis ir kitomis veiklomis, o taip pat oficiali nakvynių bei turistų skaičiaus apgyvendinimo statistika, leidžia teigti: Kretingą ir jos apylinkes kasmet aplanko vis daugiau turistų.

Įsitvirtino dešimtuke

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pagal nakvynių skaičių apgyvendinimo įstaigose Kretingos rajonas užima X v. tarp šešiasdešimties Lietuvos savivaldybių.

Aplenkęs Vilniaus, Mažeikių ir Trakų rajonus, Kretingos rajonas lipa ant kulnų Klaipėdos rajonui ir į priekį praleidžia tik didžiausius šalies miestus Vilnių, Kauną, Klaipėdą ir Šiaulius bei Palangos, Druskininkų, Birštono ir Neringos kurortus.

Pagal turistų skaičių apgyvendinimo įstaigose Kretingos rajonas palypėjo į VIII v. Pirmosiose keturiose vietose, kaip ir pagal nakvynių skaičių, rikiuojasi Vilnius, Palanga, Druskininkai ir Kaunas, toliau seka Klaipėda, Birštonas ir Neringa. Aštuntą vietą užimantis Kretingos rajonas aplenkė Vilniaus, Trakų ir Klaipėdos rajonus ir net Šiaulių miestą.

Svečių skaičius auga

Kretingos rajono turizmo informacijos centro (TIC) duomenimis, čia vasaros mėnesiais apsilankančių svečių skaičius augo, nors būta būgštavimų, kad per porą pandemijos palytėtų vasarų užsienio šalių išsiilgę tautiečiai skubės į tolimus kraštus ir mažiau keliaus po gimtąją Lietuvą.

Tačiau baimintasi be reikalo. Skaičiai kalba patys už save: 2020 m. birželio–rugpjūčio mėnesiais į Kretingos rajono TIC užsuko 2 tūkst. 916 svečių, 2021 m. jų buvo 4 tūkst. 719, šių metų vasarą – 5 tūkst. 714.

„Tai, kad pas mus užeina vis daugiau svečių, iš dalies džiugina, tačiau labiau džiugina, kad auga mūsų TIC siūlomas ekskursijas pasirenkančių žmonių skaičius“.

– Kretingos rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja turizmui Rita Beržanskienė atkreipė dėmesį, kad į TIC užsuka toli gražu ne kiekvienas į miestą ar rajoną atvykstantis turistas.

Juolab kad kryptingai dirbama tam, kad svečiai visą reikalingą informaciją rastų interneto svetainėje aplankykkretingą.lt, socialiniuose tinkluose, per žiniasklaidą ir iš įvairių informacinių leidinių, kuriuos šiemet papildė leidinys „Skonių kelionė po Kretingos rajoną“.

Pernai Kretingos rajono TIC per visus metus surengė 86 ekskursijas, kuriose dalyvavo 1 tūkst. 658 žmonės, šiemet jų bus daugiau: iki rugsėjo 19 d. jau surengtos 88 ekskursijos, tarp kurių ir nauja miesto svečių pageidavimu parengta apžvalginė ekskursija „Nuo bažnyčios iki dvaro“.

Kartu su gidais Diana Jomantaite-Jonaitiene ir Antanu Jonaičiu po Kretingos istoriją keliavo 1 tūkst. 732 žmonės. Į šį skaičių nepatenka dvidešimt penkiais kruiziniais laivais Lietuvon atplaukę ir Kretingą aplankę svečiai ir tie žmonės, kurie ekskursijas užsisakė per miesto gidus.

Naujovių gausus sezonas

R. Beržanskienės teigimu, šiais metais Kretingos rajono TIC itin aktyviai bendravo ir bendradarbiavo ir su regiono TIC, ir su kitomis institucijomis. Mūsų miesto ir rajono vardas plačiai skambėjo ne tik vietinėje, regiono ir respublikinėje žiniasklaidoje, mirgėjo laikraščių puslapiuose bei televizijos laidose, bet ir Didžiosios Britanijos interneto portaluose: gegužę pas mus Klaipėdos regiono TIC kvietimu į infoturą buvo atvykę šios šalies žurnalistai.

Įgyvendinant bendrą Klaipėdos regiono TIC projektą, kurį inicijavo Klaipėdos rajono TIC, dar pavasarį Kretingos rajone – viename pirmųjų regione – buvo baigti suženklinti trys piligriminio Šv. Jokūbo kelio ruožai. Ir jau birželio 4-ąją kartu su Plungės rajono TIC buvo surengtas didelio susidomėjimo sulaukęs pėsčiųjų žygis nuo Pakutuvėnų iki Kartenos.

Bendradarbiaujant su kolegomis iš Skuodo šią vasarą pradėtas įgyvendinti bendras Kretingos ir Skuodo rajonų projektas „Vienas bilietas – keturi muziejai“.

O kartu su Kretingos muziejumi ir iniciatyvai pritarusiu Kretingos rajono kultūros centru surengtos pirmosios Joninės prie vandens ir ant vandens: šventės „Plaukiam į Jonines“ metu miestiečiai ir svečiai turėjo progos baidarėmis praplaukti Akmenos upe ir sužinoti apie Kretingos ir šalia upės esančių objektų istoriją.

Kartu su Klaipėdos rajono TIC liepos 17 d. buvo surengtas dviračių žygis po Kretingos ir Klaipėdos rajonus „Vieningai – dviračiais per vasarą“. Žygeiviams bei nespėjusiems prie žygio prisijungti entuziastams pageidaujant, rugpjūčio 17-ąją surengtas dar vienas žygis jau ilgesniu maršrutu.

„Sulaukus puikių atsiliepimų ir paraginimų organizuoti daugiau tokių žygių, su kolegomis iš Klaipėdos rajono nutarėme vasaros išlydėtuvėms ir Pasaulinei turizmo dienai paminėti surengti dar vieną dviračių žygį po mūsų rajonus.

Tad visus, mėgstančius aktyvų laisvalaikį ir turinčius ūpo riedant dviračiais pasidžiaugti rudenėjančiomis mūsų krašto apylinkėmis kviečiame registruotis į rugsėjo 25-ąją vyksiantį žygį „Dingusios istorijos paieškos: Žemaitija–Mažoji Lietuva“, – pakvietė R. Beržanskienė.

Kretingos TIC informacija

Raktažodžiai
Sidebar placeholder