Kretingos rajone įsikūręs japoniškas sodas puošiasi pražydusiomis sakuromis

(1)

Japoniškas sodas (Kretingos rajone) maloniai kviečia pasigrožėti šiuo metu žydinčiomis sakuromis.

Kretingos rajone įsikūrusiame didžiausiame Europoje japoniškame sode auga per 15 tūkst. įvairių medžių bei krūmų. Labiausiai šis sodas atsiskleidžia visu savo grožiu pavasarį. Iš žiemos miego išsiskleidžia gausybė žiedų. Sode šiuo metu žydi ne tik baltos ir rožinės sakuros, baltos magnolijos, bet ir bonsai medeliai - sakuros, sietminai, skleidžiasi azalijos, lazdeniai, forzicijos, pelkinės purienos, heleborai...

Japoniškame sode prasidėjo Hanami - sakurų žiedų stebėjimo šventė. Šiemet ji kitokia. Stipriai vėluoja. Pati gamta sudėliojo taip, kad rytais dar ką tik buvo šalnos, dienos ne per šilčiausios, todėl sakuros skleidžiasi palengva, neskubėdamos. Tarsi prisitaikė prie neskubėjimo laikotarpio, kad visi norintys pasigrožėti galėtų tai padaryti ramiai, nesibūriuodami.

Dalis sakurų žydi, dalis ruošiasi. Kaip sakė gamtininkas  Johnas Muiras: "Žmogui reikia ne tik duonos, bet ir grožio, kur gamta gydo sielą ir suteikia naujų jėgų kūnui". Čia vienoje vietoje auga daugiausiai sakurų Lietuvoje – daugiau nei 500, šių yra pasodinta 10 skirtingų veislių. 

Japoniškame sode turite galimybę uginti savo vardinę sakurą ir kasmet sugrįžti pasigrožėti savo sakuros žiedais. 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder