Pats asteroidas buvo pastebėtas 2023 metų vasario 26 d. NASA duomenimis, jo skersmuo yra apie 50 metrų, kas prilygsta amerikietiško futbolo aikštės dydžiui. Judėdamas 25 km/s greičiu, Saulę jis apskrieja per 271 dieną. Be galimo susidūrimo su Žeme 2046 metais egzistuota dar 9 galimi jo priartėjimo prie žemės tarp 2047 ir 2054 metų scenarijai.
Europos kosminė agentūra įtraukė asteroidą į potencialiai pavojingų dangus kūnų sąrašą. Šiuo metu asteroidas 2023 DW yra vienintelis sąraše gavęs 1 balą pagal Torino skalę (likę 1450 asteroidai gavo 0). Tai, kad naujokas gavo tik vieną balą, rodo, jog tai tėra eilinis, didesnio pavojaus nekeliantis, atradimas.
Net jeigu jis susidurs su Žeme, tai nesukels globalios katastrofos. Kita vertus, tokio dydžio asteroidas gali pridaryti lokalių nuostolių. Tarkim 2013 metais virš Čeliabinsko sprogęs meteoritas buvo du kartus mažesnis, tačiau jo sukelta smūgio banga artimiausiuose šešiuose miestuose išdaužė pastatų langus ir apgadino pastatus.
1500 žmonių buvo sužeista. Asteroido 2023 DW potencialią žalą būtų galima prilyginti atominės bombos sprogimui.
Nepaisant to, jog pavojingiausių asteroidų sąraše jis užima pirmą vietą, tikimybė, jog jis susidurs su Žeme yra labai maža. NASA galimą susidūrimą vertina 1 prie 360, šis santykis kinta mokslininkams gaunant daugiau duomenų.
Galutinai patvirtinti arba atmesti susidūrimą, geriausiu atveju, bus galima tik po kelių savaičių, o kol kas mokslininkai toliau stebi tiek šį, tiek kitus, galinčius prie mūsų planetos priartėti, dangaus kūnus.
Torino skalė - smūgio pavojaus, susijusio su šalia Žemės esančiais objektais, tokiais kaip asteroidai ir kometos, klasifikavimo metodas.
Rašyti komentarą