Kur užduoti svarbiausią gyvenime klausimą? TOP sužadėtuvių vietos Lietuvoje
Atraskite mūsų šalyje stulbinančio grožio oazes, labiausiai tinkančias pradėti sekti pasaką „ir tada jie ilgai ir laimingai gyveno“.
Išskleisti gyvenimo bures laive
Romantiškas pabėgimas vandens keliu su mylimuoju (-ąja) galimas ir plaukiant laivu iš „Lietuvos Venecijos“ Mingės kaimo pro Uostadvarį, Krokų Lankų ežerą į Rusnės salą.
Tai – vienas labiausiai užburiančių šalies kraštovaizdžių su daugybe paukščių, pasakiška ramybe ir kvapą gniaužiančia gamta. Kelionę dviese po šį vandens ir vėjo stichijų valdomą pasaulį galima praturtinti stotele Kniaupo įlankoje.
Vidurvasarį pražydus vandens lelijoms čia galima pasigrožėti tikra baltų žiedų plantacija (daugiau žydinčių stotelių čia).
Idėja pasimatymui: jei keliavimas vandeniu netraukia, tačiau antroji pusė kino sceną „Titaniko“ pirmagalyje laiko viena romantiškiausių pasaulyje, galite pakviesti ją į Danės upėje (Klaipėda) prišvartuotą legendinį burlaivį „Meridianas“ arba į medinį laivą.
Ant kalvos prie dirbtinio ežero (Uliūnai, Panevėžio r.). Prie vietos meistrų išdrožto „Svajonių laivo“ vyksta gyvenvietės šventės, tačiau dieną čia galima pasimėgauti privatumu.
Kai myli nuo Mėnulio ir atgal
Jeigu mėgstate stebėti dangaus skliautą ir žvaigždes, susiorganizuokite kosminį pasimatymą vieninteliame Lietuvoje ir Europoje Etnokosmologijos muziejuje (Molėtų r.). Jame galima ne tik apžiūrėti atnaujintą ekspoziciją ateivių lėkštę primenančiame pastate, bet ir sudalyvauti naktinėje programoje.
Jos metu po saulėlydžio nuo spalio iki balandžio teleskopu galima stebėti dangaus objektus – Mėnulį, planetas, žvaigždes, ūkus, galaktikas. Galbūt jums pasiseks pamatyti ir romėnų meilės bei aistros deivės Veneros vardu pavadintą planetą – karščiausią Saulės sistemoje.
Idėja pasimatymui: kol kosmoso turistams bilietai dar nėra visiems prieinami, atsidurti tarsi kitoje planetoje galima Naujosios Akmenės karjeruose. Dėl savo išskirtinio reljefo jie vadinami Marso kanjonais.
Prieš milijonus metų susiformavusių uolienų kasyklos stebina suskeldėjusiu raudonu paviršiumi, stačiais šlaitais ir neįprastais vaizdais. Kadangi naudingų iškasenų eksploatavimas čia dar vykdomas, savarankiškai apsilankyti šioje vietoje nėra leidžiama, tik su gidu.
Atsiplėšti nuo kasdienybės
Pakilti virš debesų su savo pora galima ir tiesiogine to žodžio prasme – įsilaipinus į oro balioną, vieną seniausių ir romantiškiausių transporto priemonių. Juo galima praskristi virš gražiausių Lietuvos vietų, tačiau vienas įspūdingiausių maršrutų – virš Trakų salos pilies.
Tai – vienintelė vandens pilis Europoje, menanti viduramžius ir, pasakojama, iškilusi iš meilės. Kunigaikštis Kęstutis ją pastatė savo mylimai žmonai Birutei.
Idėja pasimatymui: ieškantiems daugiau aristokratiškų lokacijų, kryptis – Šiaurės Lietuva. Tarp čia išlikusių dvarų romantika dvelkia Renavo dvaro sodyba (Mažeikių r.) su fotosesijoms itin tinkančiu parku ir rožėmis apsivijusiomis kolonomis.
Čia net filmuota žymioji juosta „Tadas Blinda. Pradžia“. Įdomu, kad senoji filmo versija veda į Pakruojo dvaro sodybą, didžiausią Lietuvoje. Vaikščiojant senojo parko takais galima pasiekti Meilės salą, kur, pasak legendos, visos baronų Ropų kartos piršosi savo išrinktosioms.
Kaip meilės simbolį į užtvenktą Kruojos upę sužadėtinis įmesdavo auksinę monetą santarvei ir turtams privilioti, o sužadėtinė paleisdavo auksinę žuvelę, kad ji saugotų ir globotų būsimą šeimą.
Didmiesčių romantika
Sostinėje Vilniuje galima rasti daugiausia su žymiausia Lietuvoje Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės meilės istorija susijusių vietų. Čia gausu ir kitų meilei skirtų taškų: iš meilės guminį batą valgančio berniuko skulptūra ar šaligatvio plytelė „Obuoliukas“, jau radusiems ar dar ieškantiems savo antros obuolio puselės. Visos jos pažymėtos romantiškame maršrute po miestą.
Antrajame pagal dydį Lietuvos mieste Kaune įsimylėjėlių traukos vieta yra Nemuno ir Neries santaka, kur susijungia, arba susituokia, dvi didžiausios šalies upės. Tikima, kad čia yra stovėjusi meilės deivės Mildos šventykla. Modernesnių meilės istorijų medžiotojams – „Rožinio dramblio“ arba „Jis ir ji“ grafičiai, kuriuos įkvėpė meilė.
Idėja pasimatymui: jeigu jūsų porai nesvetima obuolio simbolika, siekianti dar Adomo ir Ievos laikus, pakvieskite mylimąją (-ąjį) į Rojų! Tai – kaimas Ignalinos rajone, garsėjantis ne tik pavadinimu, traukiančiu jaunavedžius, bet ir prof. A. Hrebnickio sodyba-muziejumi.Būtent čia buvo išvestos kelios vaismedžių rūšys, pavyzdžiui, ananasiniai obuoliai. Įdomus faktas, kad Ignalinos rajonas yra labiausiai į Rytus nutolęs Lietuvos regionas, tad jame anksčiausiai visoje šalyje pateka saulė. Pasitikite dviese brėkštančią naują dieną patys pirmi!
Kai du krantus sujungia tiltas
Sunku mūsų šalyje būtų rasti šeimą, kurios foto albume nebūtų kadro iš Palangos jūros tilto. Tai – nepajudinamas vasaros ir atostogų šiame pajūrio kurorte simbolis, it magnetas traukiantis romantikus stebėti saulėlydžio, tarsi gražiausio kino filmo.
Palydėti saulę galima ir pakilus naujojo apžvalgos rato gondola į 40 m aukštį. Pasimatymą galima pratęsti kurorto įkūrėjų grafų Tiškevičių, kurie ir inicijavo minėto tilto statybas, alėjoje. Jei būsite atidūs, alėjos grindinyje pastebėsite išgraviruotą Tiškevičių giminės šūkį lotynų ir lietuvių kalbomis „Deligas quem diligas“ – „Išsirink, ką myli“. Beje, Palangos pašonėje galite priklupti prieš išrinktąją ir prie Eifelio bokšto – jį rasite miniatiūrų ir botanikos parke „Babilono sodai“ (Klaipėdos r.).
Idėja pasimatymui: alternatyva pasimatymui ant Palangos tilto – aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviratininkų tiltas Alytuje, pavadintas Baltosios rožės vardu (įdomu, kad jame savo meilę gali išmatuoti metrais), arba ilgiausiu šalyje laikomas pėsčiųjų tiltas per Širvėnos ežerą Biržuose.
Jei tarp šių romantiškų vietų dar neradote artimos širdžiai, apsilankykite „Keliauk Lietuvoje“ svetainėje. Šv. Valentino dienai skirtame polapyje rasite dar daugiau romantiškų idėjų ir pasiūlymų, kur užduoti svarbiausią gyvenime klausimą.
Rašyti komentarą