Kurį mėnesį finansiškai naudingiau atostogauti?

Planuodami metines atostogas darbuotojai dažnai atsižvelgia į metų laiką, vaikų atostogas, šeimos šventes ar net darbdavių pageidavimus. Tačiau ne mažiau svarbus turėtų būti ir finansinis klausimas. Atostogaujant tam tikrais mėnesiais gaunami atostoginiai gali stipriai skirtis.

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija (LBAA) siunčia tradicinę žinutę ir pataria, kada finansiškai naudingiau atostogauti 2023 metais.

LBAA atkreipia dėmesį, kad dėl atostoginių išmokos skaičiavimo specifikos geriausias atostogų mėnuo yra 2023 metų kovas, o blogiausias 2023 m. balandis.

Atostoginių skirtumas tarp šių mėnesių būtų 160 eurų, jei darbuotojo 2022-2023 m. mėnesinė alga pastovi - 1 500 eurų ir atostogaujama 10 darbo dienų.

Jei darbuotojo alga nuo 2023 metų didėja, geriau atostogauti tais mėnesiais, prieš kuriuos mažiausiai 3 mėnesius jau buvo padidinta alga.

Tokiu atveju geriausiu mėnesiu tampa ne kovas, bet gegužė, o blogiausi lieka keturi pirmi 2023 metų mėnesiai: sausis, vasaris, kovas ir balandis.

Kitais metais tai ypač aktualu visiems darbuotojams, kurie gauna minimalią algą.

Nuo sausio mėnesio minimali alga didėja net 110 eurų - nuo dabartinių 730 eurų iki 840 eurų per mėnesį prieš mokesčius.

Kad atitinkamas augimas pasijustų ir gaunat atlyginimą tą mėnesį, per kurį nusprendėte atostogauti. Atostogų reikėtų prašyti tarp gegužės ir spalio mėnesių.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder