Maršrutai Lietuvoje: ką Norvilai siūlo aplankyti Biržuose, Rokiškyje ir Birštone?

Gastronominių kelionių laida „Maisto kelias“ atkeliavo prie finišo linijos. O paskutinę šios vasaros laidą, aplankę Biržus, Rokiškį ir Birštoną, Norvilų šeimyna TV3 žiūrovams pažers netikėtų, romantiškų staigmenų...

Laidos herojai Renata ir Deivis Norvilai bei jų vaikai šią vasarą įveikė ne vieną tūkstantį kilometrų, siekdami televizijos žiūrovams atskleisti dar neregėtas Lietuvos vietas bei perteikti įspūdingiausius kulinarinius atradimus.

„Supratę, kad tai – paskutinioji „Maisto kelio“ laida, tikrai nuliūdome. Norėtume, kad šios atostogos dar nesibaigtų... Net sunku patikėti, kiek visko buvo patirta!

Tiek neįtikėtinų pramogų atradome per šią vasarą su visa šeima, tiek miestų bei miestelių aplankėme. O kokių skanių patiekalų ragavome! Svarbiausia, kad ir vaikams viskas labai patiko.

Tikrai manau, kad ir po projekto kartu su visa šeima dar sugrįšime į atrastus restoranus ir rekomenduosime ne vienam draugui“, – mintimis dalinasi projekto herojė Renata Norvilė.

Savo žmonai antrina šią vasarą su geriausiomis emocijomis prisimenantis Deivis. „Žinote, šią vasarą pamačiau ir patyriau tokių dalykų, kokių, galvojau, Lietuvoje nerasime.

Kepėme šakočius, skanavome keisčiausių gurmaniškų patiekalų, prisiminėme mūsų senolių maisto gaminimo tradicijas, aplankėme neišpasakyto grožio dvarus, kurie gali pasiūlyti ne tik jaukų pasivaikščiojimą po apylinkes, bet ir įvairiausių edukacijų. Kiek visko telpa šioje šalyje! Jaučiuosi pakylėtas, kad galėjome būti tokio projekto dalimi“, – pasakoja Deivis.

Norvilai savo dešimtos laidos kelionę pradės Biržuose, vėliau keliaus į Rokiškį, o sugrįžę atgal į Birštoną, savo nuotykius vainikuos romantiškame pasimatyme išskirtinėje miesto vietoje.

Ką aplankyti Biržuose, Rokiškyje ir Birštone? Norvilai dalinasi savo rekomendacijomis.

1. Prie Biržų esanti „Agaro gamykla“. Tai vieta, kurioje paruošiama aukščiausios klasės mėsos produkcija. Išskirtinei mėsos kokybei svarbiausia yra gyvulių gerovė, todėl gamyklos galvijai laisvai ganosi Baltijos šalių lankose, džiaugiasi grynu oru, maitinasi motinos pienu bei vešlia žole.

Iki 24 mėnesių su pagarba gamtai augintų galvijų mėsa kruopščiai išpjaustoma, brandinama 30 arba 60 dienų ir tik tada galiausiai pasiekia vartotojų rankas. Pagal užsakymą gamykla tiekia aukščiausios kokybės šlapio ir sauso brandinimo jautieną restoranų virtuvėms.

2. Rokiškio dvaro rūmai. Atvykus čia, turėsite puikią galimybę susipažinti su vietos istorija, pasivaikščioti net po 1 ha ploto parką su tvenkiniais bei pasigrožėti nuostabia vietos gamta.

3. Rokiškio krašto muziejus. Čia rasite ne tik įspūdingus eksponatus, bet ir galėsite išbandyti sūrio kelio ir ledų edukacijas, sudalyvauti išskirtinėje arbatos gėrimo ceremonijoje. Esant poreikiui, muziejus organizuoja aktyvias veiklas vaikams: „Golfink Rokiškio dvare“, „Šaudymas iš lanko“, „Dvaro žaidimai“.

4. Laimutės Sadauskienės IĮ „Juodupės baravykų ir šakočių namai. Konditerijos ceche šaunus kolektyvas gamina sausainius, bandeles, įvairių rūšių kreminius ir keksinius pyragus, čeburekus, dešrainius, įvairaus dydžio šakočius, tortus, skruzdėlynus.

Konditeriai gali pagaminti jūsų pageidaujamo dydžio ir formos tortą, papuošti pagal renginio tematiką arba norus. Taip pat čia atvykę galėsite sudalyvauti ne tik šakočio kepimo edukacijoje, bet ir įtraukti mažuosius į saldžiųjų baravykų puošimo edukaciją.

5. Salų dvaras ir jame esanti kavinė. Tai vieta su išskirtine savo gamta bei pramogomis. Čia galėsite sudalyvauti šokolado piešimo edukacijoje, kurios metu šokolado pagalba nupiešite išskirtinį paveiksliuką.

Jei išalksite, visuomet galėsite pasistiprinti kavinėje, kurioje vietos šefės pagaminti patiekalai paliks įspūdį ne vienam apsilankiusiam.

6. Birštone esantis restoranas „Kurhauzas“. Restoranas įsikūręs istoriniame Birštono kurhauzo pastate, todėl jo erdvėse nestinga ypatingos dvasios. Jauki restorano terasa vasaros vakarais nepalieka abejingų – nuo jos atsiveria nuostabus Birštono vaizdas.

Kurhauzas – tai vieta romantiškiems pasisėdėjimams, draugų susibūrimams, svarbių gyvenimo įvykių paminėjimams, vestuvėms, gimtadieniams ir kitoms šventėms. Preciziškai sudarytame rinktiniame restorano a la carte meniu karaliauja sveikas ir elegantiškas pasaulio virtuvės maistas.

„Maisto kelias“ – šį šeštadienį, 9.30 valandą per TV3!

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder