Jupiteris, Merkurijus, Marsas ir Saturnas bus matomi plika akimi, o turintieji šiek tiek technikos - aukščiausios klasės žiūronus arba teleskopą - galės pamatyti ir kitas dvi planetas.
Kosminis reiškinys bus matomas visame šiauriniame pusrutulyje, ypač Šiaurės Amerikoje ir
Londono universitetinio koledžo Fizikos ir astronomijos katedros lektorė Kate Patle, kalbėdama su „Glamour“, sakė: „Planetų susilyginimas - tai astronominis įvykis, kai atsitiktinai kelių Saulės sistemos planetų orbitos vienu metu atsiduria maždaug toje pačioje Saulės pusėje.
Tai reiškia, kad jos išsidėsto vienoje linijoje danguje, kai į jas žiūrime iš Žemės.
Šiuo atveju planetos Jupiteris, Merkurijus, Uranas, Marsas, Neptūnas ir Saturnas tokia tvarka sudaro liniją danguje.
Svarbu pabrėžti, kad planetos nesudaro tiesios linijos erdvėje - tai kur kas retesnis astronominis reiškinys, vadinamas sizigija.
Tačiau kadangi visos planetos aplink Saulę sukasi maždaug ta pačia kryptimi - keliauja plokštuma, kurią vadiname ekliptikos plokštuma - kai jos yra toje pačioje Saulės pusėje, žvelgiant iš Žemės jos danguje sudaro liniją.“
Kada tai įvyks
Tai antrasis planetų susilyginimas 2024 m. - pirmasis įvyko per Saulės užtemimą. Naujasis paradas įvyks ankstyvą pirmadienio, birželio 3 d., rytą.
Šis įvykis retas tuo, kad jame dalyvauja šešios planetos, nors daug dažniau danguje matome dvi, tris ar keturias planetas.
Iki 2025 m. pabaigos įvyks dar penki išsilyginimai: du šiais metais (birželio 3 d. ir rugpjūčio 28 d.) ir trys kitais metais (sausio 18 d., vasario 28 d. ir rugpjūčio 29 d.).
Rašyti komentarą