Tina Turner

Mirusios dainininkės Tinos Turner kultinės dainos ir biografija

Gegužės 24 d. visą pasaulį sukrėtė liūdna žinia - mirė garsi amerikiečių dainininkė, rokenrolo karalienė Tina Turner. Dainininkė mirė sulaukusi 83 metų. Atlikėjos gyvybę atėmė liga, su kuria ji ilgai kovojo, - rašo tsn.ua.
.

Rokenrolo mylėtojams Tinos Terner mirtis - skaudi netektis. Atlikėja savo charizma, artistiškumu ir išraiškingumu scenoje tiesiog užbūrė milijonus gerbėjų. Daugelis gerbėjų augo ir brendo jos dainose.

Ankstyvieji Tinos Turner metai ir lemtingas susitikimas su pirmuoju vyru

Amerikiečių dainininkė gimė 1939 m. lapkričio 26 d. mažame Nutbušo miestelyje.

Būsimąją atlikėją, o tuomet ji vadinosi Anna May Bullock, kartu su vyresniąja seserimi augino močiutė.

Kai vietine netapo, mergaitės persikėlė į Sent Luisą.

Anos vyresnioji sesuo dažnai eidavo į naktinius klubus, kartais pasiimdavo ir ją.

Taip būsimoji atlikėja susipažino su grupės "Kings of Rhythm" lyderiu, muzikantu Ike'u Turneriu. Jų susitikimas buvo lemtingas, nes jo dėka pasaulis sužinojo apie Tiną Terner.

Beprotiška Tinos Turner sėkmė ir pabėgimas nuo vyro

Anna May Bullock svajojo tapti dainininke, todėl paprašė Ike'o leidimo dainuoti grupėje. Iš pradžių vyras buvo prieš. Tačiau jis padarė atlikėją savo laidos "Little Anne" vedėja ir vokaliste.

1960 m. Anne atsitiktinai išleido hitą.

Atlikėja įrašė dainą A Fool in Love. Paprastai ją turėjo dainuoti Ike'as, tačiau jis nepasirodė studijoje.

Taigi vietoj jo ją atliko Ana.

Daina išpopuliarėjo JAV, todėl Ike'as sukūrė Tinos Turner slapyvardį ir pakeitė savo grupės pavadinimą į Ike & Tina Turner Revue.

Atlikėja pamažu virto įdomia scenos menininke, pasižyminčia unikaliu stiliumi ir charizma. Tina ne tik dainavo, bet ir šoko, o savo koncertuose hipnotizuodavo gerbėjus.

Tina ir Ike'as kartu išleido nemažai hitų, tarp jų "A Fool in Love", "It's Gonna Work Out Fine", "I Idolize You", "River Deep, Mountain High".

Tuomet Tina išleido grupės "Creedence Clearwater Revival" dainos "Proud Mary" koverį. Kritikai taip teigiamai įvertino šią dainą, kad atlikėja pelnė pirmąjį prestižinį "Grammy" apdovanojimą.

Tačiau septintojo dešimtmečio viduryje Tinos karjera smuko. Jos ir jos vyro grupė prarado populiarumą. Kaip paaiškėjo, dėl to buvo kaltas Ike'as.

Vyras turėjo priklausomybę nuo narkotikų.

Kaip vėliau pasakojo Tina, šeimoje dažnai kildavo skandalų ir smurto. Todėl 1976 m. dainininkė nusprendė palikti Ike'ą. Tina pabėgo nuo jo gastrolių metu. Poros skyrybos oficialiai įvyko 1978 m.

Tinos Turner solinė karjera ir populiarumo sugrįžimas

1978 m. Tina išleido savo pirmąjį solinį albumą "Rough". Tačiau jis nebuvo itin sėkmingas. Jau kitais metais atlikėja pasauliui pristatė antrąjį savo įrašą. Tačiau ir jis nesulaukė didelės sėkmės.

Jos solinė karjera neprasidėjo, kol ji kartu su britų grupe "Electric Foundation" išleido dainos "Ball of Confusion" perdirbinį.

Vėliau pasaulį išvydo dainos "Let's Stay Together" koveris. Tina Turner tapo labai populiari Europoje.

1984 m. atlikėja išleido singlą What's Love Got to Do With It. Daina tapo pasauliniu hitu, taip sugrąžindama atlikėjai populiarumą JAV.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Išleistos kultinės atlikėjos dainos.

1984 m. išleistas Tinos Turner albumas "Private Dancer". Įraše buvo tokios hitais tapusios dainos kaip "Better Be Good to Me" ir to paties pavadinimo kūrinys "Private Dancer".

Albumas pelnė MTV vaizdo muzikos apdovanojimus, du Amerikos muzikos apdovanojimus ir keturis "Grammy" apdovanojimus. Taip Tina Turner patvirtino savo, kaip "rokenrolo karalienės", statusą.

Toliau atlikėja išleido tokius hitus kaip "We Don't Need Another Hero", "One of the Living" ir "It's Only Love".

Kitas sėkmingas Tinos Turner karjeros albumas buvo "Break Every Rule", išleistas 1986 m. Įrašą sudarė tokie hitai kaip Typical Male, Two People, Back Where You Started ir What You Get Is What You See.

1989 m. Tina Turner išleido septintąjį studijinį albumą Foreign Affair. Juo buvo pradėtas jos antrasis albumas "The Best".

Kitą albumą dainininkė išleido 1996 m., pavadintą "Wildest Dreams". Įrašą sudarė tokie populiarūs atlikėjos hitai kaip Whatever You Want, Missing You, Something Beautiful Remains ir In Your Wildest Dreams.

Rokenrolo karalienė" savo muzikinę veiklą tęsė ir XXI amžiuje. Pamažu Tina vis rečiau pasirodydavo scenoje ir beveik neišleido dainų. Dainininkė galutinai baigė karjerą 2021 m.

Organizatorių nuotr.

Du kartus per savo muzikinę karjerą atlikėja buvo įtraukta į Gineso rekordų knygą, garsenybė turi savo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje, taip pat vaidino filmuose ir išleido autobiografinius filmus.

Tinos Turner asmeninis gyvenimas

Atlikėjas turėjo du sūnus. Craigas gimė 1958 m., kai Tina palaikė santykius su muzikantu Raymondu Hillu. Antrą kartą motina atlikėja tapo 1960 m. Atlikėja nuo savo vyro Ike'o pagimdė sūnų Ronaldą.

Abu Tinos Turner sūnūs mirė.

Craigas nusišovė 2018 m., o Ronaldas mirė 2022 m. Antrojo atlikėjos sūnaus gyvybę atėmė liga.

Tina Turner buvo ištekėjusi du kartus. Pirmasis vyras Ike'as, su kuriuo dainininkė buvo susituokusi nuo 1962 iki 1978 metų. Antrasis T. Turner vyras buvo muzikos prodiuseris Ervinas Bachas, už kurio ji ištekėjo 2013 m.

Sunkios ligos ir mirtis

 

Ilgą laiką dainininkė kentėjo nuo ligų. 2016 m. jai buvo diagnozuotas žarnyno vėžys.

Tinos pasirinktas gydymas baigėsi inkstų nepakankamumu.

Tina Turner mirė būdama 83 metų. Atlikėja mirė gegužės 24 d. savo namuose Kušnachte, netoli Ciuricho.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder