Kiekvienas, kuris yra gyvenęs ilgalaikėje santuokoje ar partnerystėje, gali pasakyti, kad kartais viskas vyksta labai sklandžiai, o kartais gali atrodyti, kad nieko neveikia.
Psichologai jums pasakys, kad tai visiškai normalu. Santykiai yra dinamiškas procesas, todėl kad ir kaip norėtume sulaikyti pradinę meilę, tai nėra santuokos realybė, rašo "Forbes". Vienintelis nuspėjamumas santuokoje yra pokyčiai, kuriuos laikui bėgant neišvengiamai patirs abu partneriai.
Santykių mokslininkai yra sukūrę įvairių metodų, kaip įvertinti dabartinę santuokos ar ilgalaikių santykių būklę. Vienas iš tokių testų, vadinamas Pasitenkinimo santuoka skale, pateikiamas toliau. Pagalvokite, kiek sutinkate / nesutinkate su kiekvienu teiginiu, kad įvertintumėte savo santykius.
- Mes su partneriu gerai suprantame vienas kitą.
- Mane tenkina mano partnerio asmenybė ir įpročiai.
- Mane tenkina tai, kaip mes santuokoje tvarkomės su pareigomis.
- Mano partneris supranta ir atjaučia kiekvieną mano nuotaiką.
- Esu patenkintas mūsų bendravimu ir jaučiu, kad partneris mane supranta.
- Mūsų santykiai yra sėkmingi.
- Esu patenkintas tuo, kaip mes priimame sprendimus ir sprendžiame konfliktus.
- Esu patenkintas mūsų finansine padėtimi ir tuo, kaip mes priimame finansinius sprendimus.
- Mano poreikiai santykiuose yra patenkinami.
- Esu patenkintas tuo, kaip mes organizuojame savo laisvalaikį ir laiką, kurį praleidžiame kartu.
- Esu patenkintas tuo, kaip mes reiškiame meilę ir palaikome seksualinius santykius.
- Esu patenkintas tuo, kaip kiekvienas iš mūsų tvarkosi su tėvystės pareigomis.
- Nė karto nesigailėjau savo santykių su partneriu, net akimirką.
- Esu patenkinta mūsų santykiais su tėvais, vyro giminaičiais ir draugais.
- Man patinka, kaip kiekvienas iš mūsų išpažįsta savo religinius įsitikinimus ir vertybes.
Nors šių testų rezultatai gali parodyti, kokia šiuo metu yra jūsų santykių būklė, svarbu nepamiršti, kad partnerystė nuolat vystosi. Ir nors skirtingoms poroms tai reiškia skirtingus dalykus, mokslininkai nustatė bendrą santuokos evoliucijos seką. Štai kaip ji atrodo daugeliui porų.
6 santuokos raidos etapai
Mylintys santykiai yra pradinis etapas, kai kiekvienas partneris patiria džiaugsmą tenkindamas kito partnerio poreikius.
Medaus mėnesio etapas baigėsi. Šiame etape dinamika pasikeičia, nes vienas iš partnerių nepateisina kito lūkesčių, todėl kyla nusivylimas ir skausmas. Meilė ir rūpestis nebėra besąlygiški.
Susitaikymas. Nusivylimas ir apmaudas perauga į pyktį, dėl to prasideda kova dėl valdžios, dažnai pasitaiko atsakomųjų veiksmų.
Laikymasis. Sutuoktiniai nukreipia savo dėmesį į kitus gyvenimo aspektus, užuot sprendę esamus konfliktus. Nors pasitenkinimas santykiais mažėja, tačiau išlieka teigiamas ryšys, nes pora bendradarbiauja siekdama bendrų interesų.
Daryti savo reikalus. Sutuoktiniai pripažįsta, kad beprasmiška tikėtis, jog kitas patenkins jų poreikius. Tai suvokus atsiranda daugiau nepriklausomybės ir pasitikėjimo savimi, nes žmonės ieško pasitenkinimo vieni.
Branda. Paskutiniam etapui būdingas realybės priėmimas, kai dėmesys sutelkiamas į dabartį. Šioje stadijoje žmonės įgyja pasitikėjimo savimi ir suvokia, kad brandiems santykiams reikia išlaikyti atskirą emocinę tapatybę.
Ekspertai pabrėžė, kad nėra jokios garantijos, jog kiekviena pora pereis kiekvieną iš etapų. Ir net nėra garantijos, kad būtent tokia tvarka. Tačiau jie pažymėjo, kad svarbiausia išvada yra ta, jog visos santuokos ir ilgalaikės partnerystės turi potencialo tobulėti.
Rašyti komentarą