Mokslininkai nustatė, kiek puodelių kavos galima išgerti per dieną

Milijonai žmonių pradeda dieną puodeliu arba dviem kavos. Kava tapo rytinės rutinos dalimi, proga atsipalaiduoti ar pabendrauti darbe arba susikaupti užduočiai. Bet kiek kavos gali būti per daug?

Kai kurie sako, kad kavos perteklius pasireiškia tokiais požymiais, kaip skrandžio skausmas, nervingumo padidėjimas, tačiau mokslininkai neseniai nustatė tikslų puodelių skaičių per dieną, kuris žymi ribą, kada kava yra naudinga, o kada – kenksminga.

Kavos nauda

Jei ketinate atsisakyti kavos, bijodami, kad ji jums pakenks, nedarykite to.  Kasdieniame kvapnaus gėrimo puodelyje glūdi daug naudos sveikatai.

2015 m. moksliniame žurnale „Circulation“ paskelbtas tyrimas parodė, kad kava yra susijusi su sumažėjusia mirtingumo rizika.

Remiantis kai kuriais Harvardo universiteto tyrimais, kava gali padėti sumažinti širdies ir kraujagyslių ligų, 2 tipo diabeto, Parkinsono ligos, gimdos ir kepenų vėžio, cirozės ir podagros tikimybę.

Amerikos širdies asociacijos tyrimas taip pat parodė, kad kavos ir kofeino vartojimas buvo susijęs su mažesne mirtingumo rizika.

Dar svarbiau, kad nebuvo rasta jokio ryšio tarp kavos vartojimo ir vėžio, priešingai nei skelbė ankstesnės gairės, kuriose kava buvo pažymėta kaip kancerogenas.

Gėrimas taip pat gali padėti išvengti DNR pažeidimo dėl kavos pupelėse esančių medžiagų, turinčių antioksidacinių ir priešuždegiminių savybių.

Pavojaus riba

Tačiau žinodami šias naudingąsias kavos savybes neturėtumėte jos gerti be saiko. Nauji Pietų Australijos universiteto tyrimai parodė, kad išgeriant šešis ar daugiau puodelių kavos per dieną, kavos privalumai išnyksta – pasirodo, tai gali padidinti širdies ligų riziką iki 22 proc.

Kaip rašo „Science Daily“, tai pirmas kartas, kai ekspertai nustato saugią viršutinę vartojimo ribą.

Tyrime buvo nagrinėjamas ilgalaikio kavos vartojimo ir širdies bei kraujagyslių ligų ryšys – nustatyta, kad per didelis kofeino kiekis gali nulemti aukštą kraujospūdį, o dėl to gali išsivystyti širdies ligos.

„Kava yra dažniausiai vartojamas stimuliatorius pasaulyje – ji mus pažadina, padidina mūsų energiją ir padeda susikaupti, tačiau žmonės visada klausia, kiek kofeino yra per daug?“ – „Science Daily“ teigė australė profesorė Elina Hyppönen.

Pasak jos, dauguma žmonių, padauginę kavos, pajunta padidėjusį nervingumą, irzlumą, kartais pykinimą: „Taip yra todėl, kad kofeinas skatina organizmą veikti greičiau ir sunkiau, tačiau taip pat tai gali rodyti, kad pasiekėte savo kavos puodelių ribą“.

Tad štai ir atsakymas. Jei nejaučiate jokių blogų simptomų, galite išgerti iki penkių puodelių kavos – gausite naudos sveikatai ir nepatirsite rizikos susirgti širdies ligomis.

Parengta pagal readersdigest.ca

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder