"Mona Liza" buvo ištepliota, mėginant įvykdyti vandalizmo aktą

Sekmadienį "Mona Liza" tapo vandalizmo akto objektu, kai vienas pasaulinio garso Luvro muziejaus Paryžiuje lankytojas ištepė Renesanso epochos paveikslo apsauginį stiklą pyragaičio kremu, - paskelbė CNN..

Vyras, kuris socialinėje žiniasklaidoje platinamuose incidento vaizdo įrašuose buvo su peruku, prie paveikslo privažiavo neįgaliojo vežimėliu, o paskui į kūrinį metė torto gabalėlį, teigiama Luvro pranešime.

Vaizdo įrašuose, kuriuose užfiksuoti įvykio padariniai, matyti, kaip jis eina pėsčiomis, o vežimėlis stovi šalia.

Archyvų nuotr.

"Lankytojas imitavo neįgalumą, kad neįgaliojo vežimėliu galėtų privažiuoti prie kūrinio, kuris buvo įrengtas saugomoje vitrinoje.

Luvras taikė įprastas procedūras, taikomas žmonėms su judėjimo negalia, ir leido jiems pasigrožėti šiuo svarbiu meno kūriniu", - pažymima pareiškime.

"Stovėdamas šalia paveikslo šis asmuo metė į Monos Lizos vitrinos stiklą savo asmeniniuose daiktuose paslėptą pyragaitį.

Šis veiksmas neturėjo jokio poveikio paveikslui, kuris nebuvo niekaip pažeistas."

Atstovas spaudai paaiškino, kad lankytojams neįgaliųjų vežimėliuose leidžiama judėti priešais kitus muziejaus lankytojus, kad geriau matytųsi kūrinys.

Archyvų nuotr.

Pasak Paryžiaus prokuratūros, 36 metų vyras buvo suimtas ir nuvežtas į policijos psichiatrijos ligoninę. Prokuroras pradėjo tyrimą dėl "pasikėsinimo sugadinti kultūros vertybę".

Luvras pateikė skundą.

Vaizdo įraše, kurį vienas muziejaus lankytojas paskelbė socialiniame tinkle "Twitter", girdėti, kaip vyras prancūziškai sako: "Pagalvokite apie planetą Žemę, yra žmonių, kurie ją niokoja."

Apsauga palydi vyrą, o ant muziejaus grindų išbarstyti rožių žiedlapiai.

Kitame vaizdo įraše matyti, kaip darbuotojas valo kremą nuo paveikslo stiklo.

Archyvų nuotr.

"Mona Liza" buvo ištepliota, mėginant įvykdyti vandalizmo aktą
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder