Monika Liu: palaikykime Ukrainos kultūrą

Jau kitą savaitę, birželio 16 dieną, Kauno Žalgirio arena virs pačiu tikriausiu laisvės, taikos, dviejų šalių draugystės bei vienybės simboliu.

Pelnytai iškovoję pergalę ir pavergę Europos širdis didžiojoje „Eurovizijos“ scenoje ukrainiečių grupė „Kalush Orchestra“ atvyksta į Lietuvą ir čia surengs pasirodymą „Aš esu Ukraina“.

Su šia hiphopo grupe artimiau susipažinusi Lietuvos atstovė „Eurovizijoje“ Monika Liu visa širdimi konkurso metu palaikė ukrainiečius, kurių daina „Stefanija“, atlikta derinant etninius motyvus su šiuolaikiniais garsais bei naudojant skirtingus liaudies instrumentus, skirta lyderio mamai Stefanijai, karo Ukrainoje akivaizdoje įgavo visai kitą prasmę ir „Eurovizijos“ scenoje.

„Turbūt net nereikia sakyti, kokį stiprų ryšį jaučiu su „Kalush Orchestra“. Mūsų draugystė – tarsi mažas Lietuvos ir Ukrainos santykių atspindys: aš, kaip ir dauguma mūsų, kasdien galvoju apie Ukrainos žmones, jų patiriamą siaubą ir pagalbą, kurios šiuo metu jiems taip reikia“, – atvira M. Liu.

Dainininkė sako, kad vos prieš savaitę įrodėme, kiek daug gali mūsų vienybė.

„Ir nors šįkart neperkame bepiločio orlaivio „Bayraktar“, taip pat vieningai susitikime palaikyti unikalios ir įdomios Ukrainos kultūros bei muzikos pagalba toliau priminkime sau ir pasauliui apie jau daugiau kaip tris mėnesius vykstantį karą“, – kviečia visus neabejingus agresijai prieš Ukrainą ir jos žmones ateiti į šios grupės koncertą M. Liu.

Dainininkė sako žinanti, kad žmonės, kurie šiuo metu kovoja už laisvę, mato ir jaučia bet kokią paramą: „Leiskime jiems suprasti, kad jie ne vieni ir kad Ukrainos žmonės tebegyvena mūsų mintyse ir širdyse“.

Birželio 16 d. „Aš esu Ukraina“ koncerte savo „Eurovizijos“ dainą atliks ir M. Liu. Be jos dar dainuos grupės „8 kambarys“ ir „Mad Money“.

Siekiant paremti Ukrainą, koncertą organizuojantis naujienų portalas „Delfi“ net pusė visos už bilietus surinktos sumos skirs fondui „Aš esu Ukraina“, kurį įkūrė Ukrainos ambasada Lietuvoje.

Koncerto organizatoriai pabrėžia, kad kiekvieno mūsų palaikymas ukrainiečiams be galo svarbus, tad kviečia nelikti abejingiems ir šį kartą, kartu visiems pasiklausant ir šios unikalios grupės atliekamos muzikos.

Koncertas jau birželio 16 d. Kauno Žalgirio arenoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder