Moteris 40 dienų gėrė tik apelsinų sultis: štai kaip tai paveikė jos organizmą

(7)

Apelsinų dieta Ann Osborne buvo labai sėkminga patirtis. Ji pasidalijo savo įspūdžiais.

Ann Osborne iš Australijos 40 dienų iš eilės gėrė apelsinų sultis. Moteris teigia, kad niekada nesijautė sveikesnė nei po šio iššūkio.

Kaip rašo "USA Today", A. Osborne savo patirtimi dalijosi socialiniuose tinkluose. Nors moteris tikina, kad jaučiasi puikiai, sveikatos ekspertai kritikuoja tokias dietas.

"Tai buvo nuostabi patirtis. Pajutau emocinę, fizinę ir dvasinę naudą", - dalijosi Osborne.

Pasak moters, sulčių badavimo metu ji galėjo dvasiškai tobulėti ir gavo didžiulį energijos pliūpsnį.

Komentatoriai po jos vaizdo įrašu gyrė ją už 40 dienų trukusią citrusinių vaisių dietą. Moteris patikslino, kad kasdien išgerdavo 1-1,5 litro sulčių.

Ekspertai sutinka, kad apelsinų sultys turi tam tikros naudos sveikatai, jose yra daug vitamino C, kuris naudingas imuninei sistemai, širdžiai ir skatina kolageno gamybą. Tai taip pat antioksidantas.

Kadangi organizmas natūraliai negamina vitamino C, žmonės jo turi gauti su maistu, tačiau jo galima gauti per daug.

Suvartojus 2 000 mg ar daugiau vitamino C, gali kilti sveikatos problemų, ypač inkstų akmenų ar virškinamojo trakto sutrikimų. Osbornas sako, kad kartais per dieną išgeria penkis litrus apelsinų sulčių, t. y. apie 2620,6 mg.

Sulčių, kuriose gali būti daug cukraus, vartojimas taip pat nėra toks pat naudingas kaip sveikų vaisių vartojimas.

"Visose sultyse paprastai nėra sveikų skaidulų, kurios padeda sulėtinti cukraus įsisavinimą ir sumažinti glikemijos indeksą. Todėl apelsinų sultys, net jei jos nesaldintos, gali sukelti cukraus kiekio kraujyje šuolius", - sakė mitybos specialistė Abby Sharp.

Apelsinai yra citrusiniai vaisiai, kurie yra labai rūgštūs. Rūgštingumas gali pažeisti dantų emalį ir sukelti rūgšties refliuksą. Vaisių sulčių dietos, kuriose trūksta kalorijų, esančių subalansuotame kietame maiste, taip pat gali sukelti badą ar net mirtį.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder