Balsavime dalyvavo Džordanos Butkutės, „Rondo“, Tomo Augulio, Kastyčio Kerbedžio, „Hiperbolės“, Egidijaus Sipavičiaus, „Vairo“, Žilvino Žvagulio, „MG International“ bei Vytauto Šiškausko hitai.
Aršiausia kova vyko iki pat pabaigos, tarp dviejų – „Margaritos“ (101 793 balsai) ir „Juodos orchidėjos“ (122 348 balsai). Šie kūriniai nuo likusiųjų atsiplėšti sugebėjo net dešimtimis tūkstančių balsų. Iš viso balsavime M1 klausytojai savo nuomonę išreiškė 284 054 kartus.
„Ilgą laiką sukau galvą, ką neįprasto sugalvoti šių metų Joninėms – visi žinome, kokia ši šventė brangi Lietuvai, tad norėjosi, kad tai būtų ne tik susiję su muzika, bet ir turėtų išliekamąją vertę. Kaip visada, kūrybinis procesas prasidėjo nuo asociacijų: Joninės, laužai...
Taip ir gimė „Tarp laužų, tarp laužų“ idėja, atvedusi prie muzikinio projekto bei bendradarbiavimo su šiuo metu garsiausiu remiksų kūrėju Sauliumi Bendiku-Sauben,“ – pasakojo idėjos sumanytojas, M1 programų direktorius ir laidų vedėjas Arnoldas Eisimantas.
„Kai sulaukiau skambučio iš Arnoldo su pasiūlymu bendradarbiauti, sutikau, priėmęs šį iššūkį kaip išbandymą – žinojome, kad laiko remiksui bus labai nedaug. Buvo įdomu, ar pavyks per savaitgalį sukurti naują kažkurios garsios dainos versiją, juo labiau, net nežinojome, kuri daina laimės klausytojų balsavime. Esu pratęs „pratestuoti“ perkurtus hitus socialiniuose tinkluose, o tik po to išleisti galutines versijas, šis kartas buvo kitoks, atiduodame kūrinį į viešumą be jokių pasibandymų“, – pasakoja Sauben, M1 muzikos apdovanojimuose gavęs „Metų nostalgijos“ apdovanojimą už perkurtą garsųjį „Hiperbolės“ kūrinį „Laužai“.
Lietuvą jis jau kuris laikas sėkmingai šokdina tokiais šiuolaikiškai suskambusiais kultiniais šlageriais kaip „Ant tėvo dalgio ašmenų“, „Švieski man vėl“, „Poliarizuoti stiklai“, „Kelias pas tave“, „Išgėrus truputį“ ir kt. Na, o apdovanojimą jam atnešę „Laužai“ internete neseniai pasiekė jau net 10 milijonų perklausų.
Kuriant naująją „MG International“ hito versiją, tiek M1, tiek Sauben, bendradarbiavo ir su pačiais grupės nariais, gavo jų leidimą prikelti dainą naujam gyvenimui.
„Kai ėmiausi „Juodos orchidėjos“, iš pradžių buvo gan sunku – ši daina nėra įprasta šokių aikštelės daina. Bandžiau dėlioti kūrinį įprastai, kaip mėgstu, bet nesisekė. Viskas pasikeitė, kai atradau boso melodiją, iškart pajutau teisingą kryptį. Tai, jog buvo duota tiek mažai laiko, irgi turėjo įtakos kūrybiniam procesui, o tai jau priėmiau kaip visai naują patirtį.
Galiausiai kūrinys gavosi puikiai, nors, kaip kūrėjas, galiu visada rasti prie ko prikibti. Ar šiai dainai prilips Joninių himno titulas? Viskas priklausys nuo klausytojų. Aš tikrai labai tikiuosi, kad taip“, – po dainos debiuto šypsojosi Sauben.
„Naujuoju „Juodos orchidėjos“ skambesiu patenkinti ne tik mes – grupės „MG International“ narys Giedrius buvo taip pat labai laimingas, išgirdęs galutinį remikso variantą. Neabejoju, kad ši M1 ir Sauben versija nuaidės per Lietuvą itin garsiai, ir ne tik per šias Jonines“ – teigė A.Eisimantas.
Rašyti komentarą