Naujoje princo Hario knygoje apie Viljamo užpuolimą, prisipažinimas apie narkotikus ir susirūpinimas dėl Kamilos

Pranešimuose apie naująją Harry'io knygą išsamiai aprašytas teiginys apie Williamo užpuolimą, prisipažinimas apie narkotikus ir susirūpinimą keliantys faktai apie Camillą.

Psask edition.cnn.com, Princas Haris apkaltino brolį fiziniu smurtu prieš jį savo naujuose memuaruose, kuriuose atskleidžiama daugybė privačių jo ir kitų vyresniųjų britų karališkosios šeimos narių pokalbių ir išsamiai aprašomas jo išsiskyrimas su šeima, praneša žiniasklaida, kuri teigė gavusi ankstyvąsias knygos kopijas.

Bene dramatiškiausias pasirodęs atskleidimas - Sasekso hercogo kaltinimas princui Williamui dėl susidorojimo su žmona Meghan, Sasekso hercogiene, 2019 m., apie kurį pirmasis pranešė "The Guardian".

Tai tik viena iš daugelio nuoskaudų ir kaltinimų, kuriuos Harry, atrodo, pateikia autobiografijoje.

Tarp kitų sensacingų atskleidimų - atskleistas Talibano kovotojų, kuriuos jis nukovė tarnaudamas Afganistane, skaičius, atskleista, kad paauglystėje vartojo narkotikus, ir pokalbis su moterimi, turinčia "galių", apie jo mirusią motiną, Velso princesę Dianą.

CNN nematė knygos egzemplioriaus, bet paprašė leidyklos "Penguin Random House" išankstinio knygos egzemplioriaus prieš jai pasirodant sausio 10 d. Kensingtono rūmai, Bekingemo rūmai ir Sasekso atstovė spaudai atmetė CNN prašymą pakomentuoti tariamą konfliktą.

Organizatorių nuotr.

Haris sako, kad Viljamas jį pastūmė ant grindų

Dienraštis "The Guardian" teigia matęs išankstinę labai laukiamų Hario memuarų knygos "Atsargiai" kopiją, kurioje hercogas esą teigia, kad Velso princas Viljamas per konfliktą jį parbloškė ant grindų.

Pasak "The Guardian", tariamas susistumdymas įvyko po abiejų brolių pokalbio, kurio metu Didžiosios Britanijos sosto įpėdinis Viljamas pavadino Meghan "sunkia", "grubia" ir "įkyria".

Konfrontacija paaštrėjo, kol Viljamas "griebė mane už apykaklės, nuplėšė mano grandinėlę ir ... parbloškė mane ant grindų", pranešė laikraštis.

Straipsnyje daugiausia dėmesio skiriama tariamam fiziniam brolių susidūrimui, tačiau visa knyga apibūdinama kaip "nepaprastas tomas".

Istorijoje pateikiama Hario įvykių versija, kurioje Viljamas atvyksta į tuometinius Hario ir Meghan namus, Notingemo kotedžą Kensingtono rūmų teritorijoje Londone, kad tariamai aptartų ""visą riedančią katastrofą" apie jų santykius ir kovą su spauda".

Harry tvirtina, kad Williamas jį užpuolė po to, kai jis davė vyresniajam broliui vandens ir bandė sušvelninti karštą žodinį konfliktą, rašo "The Guardian".

Straipsnyje cituojamas Haris: "Jis padėjo vandenį, pavadino mane kitu vardu ir puolė prie manęs.

Viskas įvyko taip greitai. Taip labai greitai. Jis griebė mane už apykaklės, nuplėšė grandinėlę ir parbloškė ant grindų.

Nusileidau ant šuns dubens, kuris sudužo po mano nugara, gabalai įsirėžė į mane.

Akimirką gulėjau apstulbęs, tada atsistojau ant kojų ir liepiau jam išeiti."

Straipsnyje rašoma, kad knygoje Haris teigia, jog Viljamas ragino jį smogti atgal, bet jis atsisakė tai padaryti.

Viljamas išėjo, bet vėliau grįžo "apgailestaudamas" ir atsiprašė, rašoma "Guardian" straipsnyje, kuriame cituojama knyga.

Organizatorių nuotr.

Haris prisimena Čarlzo prašymą

Kitoje "Guardian" pranešimo vietoje 38-erių Harry prisimena, kaip pirmą kartą po pasitraukimo iš vyresniojo karališkojo asmens pareigų 2021 m. balandį grįžo į Jungtinę Karalystę į karalienės vyro princo Philipo laidotuves.

Ši niūri proga buvo pirmas kartas, kai kunigaikštis vėl susitiko su savo tėvu, dabar karaliumi Karoliu III, ir Williamu nuo tada, kai jis ir Meghan kalbėjosi su Oprah Winfrey dėl jų interviu.

Hario pasakojime teigiama, kad įtampa su Viljamu išliko didelė, ir cituojamas Čarlzas, meldžiantis sūnų "nepaversti mano paskutiniųjų metų kančia", rašoma "Guardian" straipsnyje.

Straipsnyje taip pat atskleista, kad broliai vienas kitą vadina atitinkamai "Willy" ir "Harold".

Kiti Jungtinės Karalystės bulvariniai laikraščiai dabar taip pat teigia gavę ispanišką "Atsarginių" egzempliorių po to, kai ketvirtadienį kai kuriuose Ispanijos knygynuose per klaidą jį buvo galima įsigyti prieš kitą savaitę numatytą išleidimą.

Ispanijoje knyga vadinasi "En La Sombra", kas išvertus reiškia "Šešėlyje".

Organizatorių nuotr.

Susirūpinimas dėl Camillos

Remiantis papildomais "Mail Online" ir "The Sun" pranešimais, kitoje knygos istorijoje pasakojama, kaip Haris esą "maldavo" savo tėvo nevesti Kamilos, kuri dabar yra karalienės konsortė, ir baiminosi, kad ji bus "pikta pamotė".

Pranešimuose "Mail Online" ir "The Sun" teigiama, kad Haris prisiminė, jog jis ir Viljamas sakė, kad priimtų Kamilą į šeimą, bet prašė tėvo jos nevesti, vadindami Kamilą "kita moterimi".

Cituodamas knygos kopiją, "Mail Online" pranešė, kad Haris rašo: "Prisimenu, kaip galvojau... ar ji bus žiauri su manimi; ar ji bus kaip visos piktosios pamotės iš pasakojimų", ir priduria: "Vilis ilgą laiką įtarinėjo Kitą moterį, o tai jį glumino ir kankino; kai tie įtarimai pasitvirtino, jis jautė kankinančią nuoskaudą, kad anksčiau nieko nepadarė ir nepasakė."

Be to, pirmą kartą susitikimą su ja jis lygina su injekcija, knygoje rašydamas: "Užmerk akis ir net nepajusi", - teigia abi leidyklos.

Abu Jungtinės Karalystės bulvariniai leidiniai pranešė, kad knygoje taip pat teigiama, jog karalius Čarlzas, prieš prašydamas britų visuomenės pritarti jo santuokai su Kamila, bandė "laiminti vaikus" ir kad ji surengė privačią audienciją su Hariu, kurios metu atrodė "nuobodžiaujanti".

Princas Haris taip pat rašo, kad buvo per jaunas įtarti tėvo romaną, tačiau pažymi, kad jo brolis "ilgai kėlė įtarimus", teigiama "The Sun" pranešime.

"Tai jį glumino ir kankino... Kai jie pasitvirtino, jis baisiai gailėjosi, kad nieko nepasakė ar nepadarė anksčiau", - teigia princas Harry, pasak "The Sun".

Karališkasis karalius knygoje priduria, kad vaikystėje jis jautė "stabilumo, meilės ir prieraišumo trūkumą mūsų namuose".

Organizatorių nuotr.

Mirtis Afganistane

Britų laikraštis "The Telegraph" praneša, kad princas Haris teigia, jog tarnaudamas britų kariuomenėje Afganistane nužudė 25 žmones, sakydamas, kad mūšio įkarštyje į savo taikinius žiūrėjo kaip į "šachmatų figūras", o ne žmones.

Laikraštis "The Telegraph" taip pat teigė gavęs ispanišką knygos versiją prieš oficialų jos išleidimą.

Princas Afganistane dalyvavo dviejose kelionėse: viena iš jų truko 2007-2008 m., o kita - 2012-2013 m.

Technologijų pažanga "apačių ir nešiojamųjų kompiuterių eroje" leido Hariui "tiksliai pasakyti, kiek priešo kovotojų nukoviau", ir pridūrė, kad "man atrodė, jog būtina nebijoti to skaičiaus".

"Taigi mano skaičius yra 25. Tai nėra skaičius, kuris mane pripildo pasitenkinimo, bet jis manęs ir neglumina", - sako jis, rašo "Telegraph".

Haris taip pat sako, kad grįžęs į bazę iš "Apache" sraigtasparnio nosyje sumontuotos kameros žiūrėdavo kiekvieno "nužudymo" filmuotą medžiagą, rašo "Telegraph", ir kad "mūšio triukšme ir sumaištyje" nužudytuosius jis laikė "blogiukais, kuriuos pašalino anksčiau, nei jie spėjo nužudyti geriečius".

Haris prisipažino paauglystėje vartojęs narkotikų

Haris, kuris šiuo metu gyvena Kalifornijoje su Meghan ir dviem jų vaikais, taip pat prisipažino, kad būdamas 17 metų vartojo kokainą, rašo "Sky News".

Pasak Jungtinės Karalystės žiniasklaidos priemonės, kuri dabar taip pat teigia gavusi nutekintą kopiją, Harry rašo: "Žinoma, kad tuo metu vartojau kokainą.

Kažkieno namuose, per medžioklės savaitgalį, man pasiūlė liniją, ir nuo to laiko buvau suvartojęs dar šiek tiek", - pranešė "Sky News".

"Nebuvo labai smagu ir nesijaučiau itin laimingas, kaip, regis, atsitiko kitiems, tačiau tai leido man pasijusti kitokiam, o tai ir buvo mano pagrindinis tikslas.

Pasijusti. Būti kitokiam", - priduria princas Harry, praneša "Sky". "Buvau septyniolikmetis, pasirengęs išbandyti beveik viską, kas pakeistų iš anksto nusistovėjusią tvarką... Bent jau tuo bandžiau save įtikinti."

Princas Harry anksčiau yra prisipažinęs, kad jaunystėje vartojo narkotikus. 2002 m., kai jis buvo šešiolikmetis moksleivis, jam buvo pateikti kaltinimai dėl nepilnamečių girtavimo ir kanapių vartojimo, anksčiau skelbė CNN.

Prisipažinimas apie gausų gėrimą ir marihuanos vartojimą, kai jam buvo 16 metų, paskatino jo tėvą vienai dienai išsiųsti jį į narkomanų reabilitacijos centrą "Phoenix House UK".

Diana kalbėjo per "galių" turinčią moterį

Savo memuaruose Haris taip pat atskleidžia, kad bandė susisiekti su savo mirusia motina per moterį, kuri teigė turinti "galių", rašoma išankstiniame knygos egzemplioriuje, kurį matė "The Guardian".

Ketvirtadienį paskelbtame straipsnyje britų laikraštis pasakoja apie ištrauką, kurioje Haris teigia, kad ši moteris pasiūlė jam perduoti Dianos žinutę.

"Tu gyveni tokį gyvenimą, kokio ji negalėjo... Tu gyveni tokį gyvenimą, kokio ji tau norėjo", - pasak "The Guardian", moteris sakė Hariui žinutėje, kuri, anot jos, buvo nuo Dianos.

Diana mirė 1997 m., kai Hariui buvo 12 metų.

Pasak "The Guardian", Haris žinutę perdavusios moters nevadina "mediumu" ar "aiškiarege", tačiau pripažino, kad "didelė tikimybė, jog tai yra apgaulė".

Knygoje Haris aprašo, kaip jis jautėsi emocionaliai, kai moteris jam pasakė: "Tavo motina yra su tavimi", rašo "The Guardian".

Straipsnyje rašoma: Moteris pasakė Hariui, kad jo motina žino, jog jis "ieško aiškumo" ir "jaučia tavo sumišimą", žino, kad jis turi "tiek daug klausimų", ir pasakė, kad atsakymai ateis su laiku".

Laukia viešųjų ryšių akcija

Tikimasi, kad princas Harry atskleis dar daugiau detalių apie savo tebesitęsiančius nesutarimus su karališkąja šeima po to, kai atsisės į kelis televizijos interviu, kurie bus transliuojami artimiausiomis dienomis.

"Good Morning America" laidos vedėjas Michaelas Strahanas, pamėgdžiodamas vieną pokalbį su karališkąja asmenybe, kuris visas bus parodytas pirmadienį, atskleidė, kad knygoje Haris apibūdina Viljamą kaip savo "aršų priešą".

Organizatorių nuotr.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder