Ne Kadyrovas ir ne Prigožinas: istorikas įvardijo galimą Putino įpėdinį

Rusijos pralaimėjimai kare su Ukraina ateityje lems valdžios perdavimą Kremliuje. Be kita ko, tam įtakos turės ir blogėjanti Rusijos diktatoriaus Vladimiro Putino sveikata.

Tuo tarpu šalis agresorė jau nustatė pretendentą į prezidento postą. Tai televizijos kanalo "Apostrof" eteryje sakė Rusijos istorikas, politikos analitikas, publicistas ir visuomenės veikėjas Valerijus Solovėjus.

Pasak jo, Rusijoje galima svarstyti kelis pretendentus pakeisti V. Putiną.

Kalbame apie ministrą pirmininką Michailą Mišustiną, Maskvos merą Sergejų Sobjaniną ir Saugumo tarybos sekretoriaus Nikolajaus Patruševo sūnų Dmitrijų.

"Šiuo metu pagrindinis pretendentas yra Dmitrijus Patruševas, Nikolajaus Patruševo sūnus.

Mišustinas ir Sobianinas galėtų būti laikomi pretendentais, tačiau ne tokiais stipriais kaip Patruševas.

Gali būti, kad yra ir kitų, bet šie žmonės tylės dėl gyvybės ir laisvės", - sakė Solovėjus.

Ekspertas pabrėžė, kad Patruševo pavardė nuskambėjo per Rusijos ir JAV konsultacijas. Solovėjus paaiškino, kad tuo metu Rusija esą demonstravo lanksčią poziciją dėl karo.

Pasak jo, taip siekiama įteisinti Patruševo perėjimą ir gauti tarptautinę paramą.

Be to, analitikas pažymėjo, kad Rusija jau parengė kai kuriuos dalykus, susijusius su galios tranzitu. Visų pirma Valstybės taryba turėjo būti kolektyvinė vadovybė.

Prisiminkime, kad visuomenės veikėjas Markas Feiginas teigė, jog Rusijos politinis elitas gali nušalinti dabartinį Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną nuo valdžios, kad būtų nutrauktas karas ir panaikintos kai kurios sankcijos.

Tačiau dar anksti kalbėti apie tai, kas jį pakeis: kandidatų yra daug.

Anksčiau buvo pranešta, kad V. Putinas bando atkurti Rusijos gynybos ministro Sergejaus Šoigu įvaizdį.

Taigi Kremliaus diktatorius ketina sumažinti Rusijoje augančią vadinamosios "jėgos struktūrų grupės", kuriai vadovauja "Wagner Group PMC" savininkas Jevgenijus Prigožinas ir Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas, įtaką.

Primename, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad kol Kremliui vadovaus V. Putinas, jokių derybų su Rusija nebus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder