Nesustok pažinti – WET WEIM žygiai kanojomis

WET WEIM – įvairius žygius ir turus kanojomis po Lietuvą ir ne tik organizuojanti komanda, kurią subūrė gidas Janis Zekanis. Veiklaus laisvalaikio mėgėjų dėmesį netruko užkariauti WET WEIM vykdomos išvykos, kurios dovanoja ne tik aktyvų, bet ir turiningą laiką. Keletas idėjų – vis dar ieškantiems pramogų šią vasarą.

Išskirtinis laisvalaikis ir nuotykiai

Kiekvieno žygio kanojomis maršrutas yra preciziškai suplanuotas – kelionės trukmė, sustojimai, lankytinos vietos. WET WEIM įkūrėjas Janis sako, jog šių vietų nepasieksi pėsčiomis, todėl plaukiant atsiveriantys vaizdai ir įvairūs objektai išties išskirtiniai ir unikalūs.

Pasak jo, plaukimas kanojomis – puiki pramoga, kurią išbandyti gali ir pradedantieji ir jau įgudę irkluotojai, ieškantys naujų, atokiausių gamtos kampelių, norintys iš arčiau susipažinti su gamta, istorija ir gerai praleisti laiką. Be to, tokia pažintinė kelionė gali būti ir puiki dovana.

Gidas užtikrina, jog kiekvienas žygis pradedama instruktažu, keliautojai supažindinami su irklavimo subtilybėmis, todėl nuogąstauti ar baimintis nėra ko net ir nepatyrusiems keliautojams.

Naktinis irklavimas arba Klaipėda kitaip

Vienas įsimintiniausių WET WEIM organizuojamų maršrutų – naktinis irklavimas Klaipėdoje tekančioje Danės upėje. Janis teigia, jog tai išskirtinė proga pasigrožėti tamsoje paskendusiomis krantinėmis, pastatais ir į uostamiestį bei jo istoriją pažvelgti iš visai kitos perspektyvos.

Plaukiant stilinga, rankų darbo kedro kanoja su deglu, netrūks įdomių gido pasakojimų – pavyzdžiui, apie kadaise miestą saugojusius Mėmelio gynybinius įtvirtinimus ar prūsiškos architektūros subtilybes.

Janis juokauja, jog naktinio irklavimo metu išties gali suabejoti, ar tikrai esi Klaipėdoje.

Paukščių stebėjimas tikriems gamtos mylėtojams

Dar vienas WET WEIM siūlomas turas – paukščių stebėjimas Nemuno deltos regioniniame parke. Į šią kelionę kartu vyksta ir gamtos gidas, ornitologas Boris Belchev, kuris su keliautojais dalinasi svarbiausiais ir įdomiausiais faktais apie laukinę gamtą ir ne kasdien sutinkamus jos gyventojus.

Tikriausiai ne visiems žinoma, jog įspūdinga Nemuno deltos panorama garsėja ne tik savo grožiu – čia prieglobstį randa tokie paukščiai kaip baltaskruostė žuvėdra, jūrinis erelis, mažoji gulbė ir dar daug kitų.

Janis teigia, jog ši, švendrų apsupta vieta – pasiekiama tik kanojomis, todėl vedini smalsumo gamtos tyrinėtojai iš čia visuomet grįžta kupini neišdildomų įspūdžių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder