„Helovinas suteikia progą prasiblaškyti tamsiais ir darganotais rudens vakarais. Dėl to Lietuvoje populiarėja teminiai parkai ir šventiniai vakarėliai, kuriuose susiburia linksmiems šiurpuliukams nusiteikę žmonės.
Šias naujas tradicijas išduoda ir Helovino prekių pardavimų apimtys – pirkėjų dėmesio sulaukia visi „Iki“ pasiūlymai, skirti tiek vaikams, tiek suaugusiems. Žmonės į Heloviną žiūri tarsi į karnavalą, kuriame gali švęsti ir šiurpiai linksminti bendraminčius.
Dėl to spalio pabaigoje aktyviai perka kostiumus, kaukes, kūno dažus, žvakes, temines dekoracijas ir kitus atributus“, – sako „Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė.
Gėlių ir dekoro „JustDeco“ studijos įkūrėja Justina Palinauskienė pastebi, kad pastaraisiais metais gausėja užsakymų papuošti erdves Helovino šventei.
„Viską stengiamės apgalvoti iš anksto apžiūrime vakarėlio vietą, įvertiname erdvės dydį ir dekoracijų tvirtinimo galimybes. Taigi, nusprendžiame, kiek ir kokių papuošimų reikės. Tada imame viskuo rūpintis, nes žinome, prieš pat Heloviną teminės prekės gali būti tiesiog iššluotos iš parduotuvių lentynų“, – dalijasi dekoratorė.
Tad pirmasis J. Palinauskienės patarimas – skirti šiek tiek laiko šventės planavimui, apgalvoti valgiaraštį, susidaryti pirkinių sąrašą ir peržvelgti parduotuvių pasiūlymus, geriausia ir patogiausia – internete. Taip vienu metu galima įvertinti ir prekių įvairovę, ir patraukliausias kainas.
Antras patarimas – atsižvelgti į vakarėlio dalyvių pomėgius ir amžių. „Kokia bus jūsų vakarėlio dvasia: siaubas ir šiurpas ar žaismingumas ir pokštai? Atsakę į šį klausimą, imkite kurti šventės aplinką“, – nurodo dekoratorė.
Pasak jos, visada būtina atsižvelgti, ar vakarėlyje dalyvaus vaikų. Mat pernelyg tikroviški ir baisūs elementai juos gali išgąsdinti, sukrėstii. „Tokiu atveju geriau vengti netikro kraujo, skeletų, kaukolių, raganų ir zombių.
Geriau rinktis švelnesnius dekoro elementus – voriukus, pelytes, vaiduokliukus ir, žinoma, pasirūpinti tematiniais saldainiais, tarkim, guminukais ar sausainiais“, – pataria J. Palinauskienė.
Trečia, nepamiršti moliūgų. „Moliūgai nebūtinai turi būti dideli ir meniškai išdrožinėti. Galima rinktis ir mažus, dekoratyvinius.
Be to, galima ne pjaustyti, o tiesiog nudažyti daržovę ar apklijuoti moliūgą juodo popieriaus karpiniais – voratinkliais, varnomis, šikšnosparniais ar kaukolėmis“, – sako pašnekovė. Anot jos, būtent iš popieriaus ir kitų namuose rastų daiktų pasigamintos dekoracijos yra pačios pigiausios ir lengviausiai padaromos.
Ketvirta, klasikinės Helovino spalvos yra moliūgų oranžinė ir juoda. „Tačiau į Helovino dekorą visada galima pažiūrėti kūrybiškiau ir naudoti dekoruojamame interjere dominuojančius atspalvius“, – mano dekoro „JustDeco“ studijos įkūrėja.
Penktas patarimas – efektingai papuošti stalą. Tam puikiai tiks jau minėti dekoratyviniai moliūgėliai ir juodai dažyti floristiniai elementai, pavyzdžiui, smilgos, medžių lapai, kiti augalai.
„Ant stalo būtinai turėtų būti žvakių, nes jos – neatsiejama Helovino dekoro dalis. Žvakes galima saugiai įtaisyti į lauko žibintus, taip pat dekoruoti palanges“, – sako J. Palinauskienė ir priduria, kad ruošiantis Helovinui, kaip ir bet kuriai kitai šventei, verta laikytis principo „mažiau yra daugiau“ – stalo ir visos erdvės neperkrauti dekoracijomis.
„Iki“ komunikacijos vadovė Vaida Budrienė primena, kad Helovinas pasaulyje švenčiamas spalio 31 dieną, Visų šventųjų dienos išvakarėse. Atsižvelgdamas į pirkėjų įpročius, prekybos tinklas šventei iš anksto paruošė įvairių teminių prekių – nuo maisto produktų iki kostiumų, laikinų tatuiruočių ir kitų aksesuarų.
Rašyti komentarą