Nustatytas Nr. 1 pratimas, skirtas širdies sveikatai ir kraujospūdžiui mažinti

(2)

Pastaruoju metu mokslininkai atrado vieną konkrečią pratimų rūšį, kuri gali duoti daugiau naudos.

Mankšta yra puikus būdas stiprinti širdį. Stipri ir sveika širdis didina kraujo paskirstymo po visą kūną efektyvumą, o tai savo ruožtu mažina kraujospūdį, rašo eatingwell.com.

Kai kurie tyrimai rodo, kad padidėjęs fizinis aktyvumas gali padėti atitolinti aukšto kraujospūdžio atsiradimą. Vis dėlto neseniai mokslininkai atrado vieną konkrečią fizinių pratimų rūšį, kuri gali būti naudingesnė širdies sveikatai.

Pažymima, kad "British Journal of Sports Medicine" neseniai atliko apžvalgą, siekdamas atsakyti į klausimą: kokie pratimai geriausiai gerina kraujospūdį. Iš tūkstančių tyrimų šia tema į galutinę analizę buvo įtraukta 270 atsitiktinių imčių kontroliuojamų tyrimų.

Galiausiai mokslininkai priėjo prie išvados, kad visų rūšių pratimai teigiamai veikia kraujospūdį, tačiau geriausią poveikį turi izometriniai pratimai.

Izometriniai pratimai - tai statinių pratimų rūšis, atliekama nuolat susitraukiant raumenų grupei, jų neprailginant ir neištempiant (pvz., sėdint prie sienos, "kėdėje").

"Tinkamai atliekami izometriniai pratimai gali padėti ne tik sustiprinti pagrindinius ir skeleto raumenis, bet ir pagerinti ištvermę", - sakė trenerė ir mitybos specialistė Nicole Rodriguez.

Kitas mitybos specialistas Chrisas Mohras patarė neatsisakyti kitų pratimų: "Papildykite jais tai, ką jau darote."

Tai reiškia, kad nepriklausomai nuo to, ar sveikatingumas yra jūsų kasdienio gyvenimo dalis, ar tik pradedate, izometriniai pratimai gali puikiai papildyti jūsų kasdienę rutiną, teigia ekspertai.

Priminsime, anksčiau gydytojas įvardijo pratimą, kuris gali lemti gyvenimo trukmę.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder