Obuolių sidro actas - nauda ir žala
Obuolių actas - tai produktas, gaunamas fermentacijos būdu iš sidro arba obuolių misos (šviežiai spaustų sulčių). Nuo įprasto baltojo acto jis skiriasi tuo, kad yra natūralus produktas ir jo sudėtyje yra tik 6 % rūgšties (baltasis actas paprastai turi 9 %). Obuolių acto sudėtyje yra obuolių, askorbo, pantoteno rūgščių, kalio, kalcio, fluoro, magnio, fosforo, geležies, taip pat vitaminų, mikroelementų.
Kartu šis natūralus produktas gerina bendrąją sveikatą ir žarnyno veiklą, be to:
- mažina karščiavimą;
- normalizuoja kraujospūdį dėl sudėtyje esančio kalio;
- mažina cukraus kiekį kraujyje ir cholesterolio kiekį kraujyje;
- skatina svorio mažėjimą - reguliuoja riebalų įsisavinimą ir mažina riebalų kaupimąsi;
- padeda nuo venų varikozės - dėl sudėtyje esančių rūgščių actas skystina kraują ir gerina būklę;
- naudojamas grybeliui gydyti - kaip antibakterinė priemonė.
- Obuolių actas gali dezinfekuoti žaizdas, gydyti karpas ir kovoti su žagsuliu. Tačiau, kaip ir kiekvienas produktas, jis turi kontraindikacijų.
Kam negalima ir kas neturėtų gerti obuolių sidro acto:
- žmonėms, sergantiems gastritu (padidėjus rūgštingumui), opomis, kolitu, pankreatitu ir kitomis virškinimo trakto ligomis - rūgštis agresyviai veikia gleivinę;
- cukriniu diabetu sergantys pacientai, vartojantys insuliną - actas padidina organizmo jautrumą insulinui;
- inkstų ligomis sergantiems žmonėms - diuretinis acto poveikis didina inkstų apkrovą;
- hepatitu sergantiems žmonėms;
- žmonės, netoleruojantys produkto.
Taip pat obuolių actas kenkia kepenims - sergant kepenų ciroze. Be to, produkto negalima vartoti grynu pavidalu - tiek į vidų, tiek išoriškai, ir jokiu būdu negalima gerti tuščiu skrandžiu. Jis gali sąveikauti su medikamentais - pavyzdžiui, diuretikais arba skirtais širdies ir kraujagyslių ligoms gydyti.
Obuolių sidro actas svorio metimui ir ne tik
Populiariausias obuolių sidro acto vartojimas yra skirtas svoriui mažinti. Jo sudėtyje esantis kalis padeda pašalinti iš organizmo vandens perteklių, pavartojus acto sumažėja apetitas. Tačiau mitybos specialistai įspėja: obuolių actas nėra panacėja nuo viršsvorio. Naudoti produktą galima tik kartu su subalansuota mityba ir pagrįsta fizine veikla.
Kaip vartoti obuolių sidro actą svoriui mažinti: 2 valgomuosius šaukštelius acto praskieskite 1 stikline vandens ir gerkite kiekvieno valgymo metu.
Kaip gerti obuolių sidro actą organizmui valyti: proporcija tokia pati - 1-2 šaukšteliai acto 1 stiklinėje vandens, gerti 1-2 stiklines per dieną.
Kaip tinkamai gerti obuolių actą - prieš ar po valgio? Geriausia - valgio metu, žinoma, galima ir prieš, bet tik sveiko skrandžio žmonėms.
Norėdami sumažinti žagsulį, paimkite 1 valgomąjį šaukštelį cukraus ir įlašinkite kelis lašus acto.
Kitas svarbus dalykas, kaip tinkamai gerti obuolių actą: tik per vamzdelį. Acto rūgštis gali suardyti dantų emalį, todėl reikia kuo labiau sumažinti tiesioginį jo sąlytį su dantimis. Arba kiekvieną kartą išgėrę acto praskalaukite burną.
Obuolių sidro actas - išorinis naudojimas
Obuolių actą galima naudoti ne tik viduje - jis padeda nuo galvos skausmo, pavargusių kojų, karpų, nuospaudų, celiulito, naudoti plaukų sveikatai.
Obuolių actas nuo karpų: pamirkykite medvilninį diską acte ir uždėkite jį ant karpos per naktį.
Obuolių actas pėdoms nuo nuospaudų: acte pamirkytą duonos gabalėlį uždėkite ant pėdos per naktį.
Obuolių actas nuo nuovargio ir celiulito: 1/2 puodelio šilto vandens atskieskite 1 valgomąjį šaukštelį obuolių acto ir padarykite įtrynimus.
Obuolių actas plaukams: 2 šaukšteliai acto į 1 puodelį vandens. Skalavimas padeda suteikti plaukams blizgesio ir atsikratyti pleiskanų.
Nesvarbu, kaip naudojate actą - į vidų ar išoriškai - atminkite, kad naudingas tik natūralus obuolių actas, kuriame yra ne daugiau kaip 6 % rūgšties, o sudėtyje - tik obuoliai. Todėl pirkdami būtinai perskaitykite etiketę.
Rašyti komentarą