Vaida Wipermann

Omane gyvenanti lietuvė Vaida apie darbą arabų kraštuose: „Negali parodyti, kad esi pavargęs ar neišsimiegojęs“

„Tu turi eiti ir belstis į duris, pastoviai priminti, pastoviai pasakyti, kad tau to reikia, tai nenuilstantis karas, jei ne su kažkuo kitu, tai su savimi, nes negali būti pavargęs, negali parodyti, kad neišsimiegojęs, nes tau reikia laimėti tą mūšį...“, – LNK gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“ pasakojo 37-erių lietuvė, statybų inžinierė Vaida Wippermann.



 

Iš mažo Vydmantų miestelio kilusi, dabar Omano sultonate statybų inžiniere dirbanti Vaida galėtų tapti puikiu pavyzdžiu kiekvienai, galvojančiai apie karjerą ten, kur paprastai karaliauja vyrai.

Statybų inžinerijos studijų grupėje Vaida buvo viena iš penkių merginų, tačiau tai jos negąsdino, priešingai, tapo savotišku iššūkiu.

Pirmą kartą gyvenimo užsienyje lietuvė paragavo studijų metais, pagal mainų programą išvykusi mokytis į Daniją.

Baigusi bakalauro studijas VGTU, tęsti mokslų išvyko į Kanadą, vėliau – į Airiją, kur įgijo verslo administravimo projektų valdyme magistro laipsnį.

„Kiekvienas išvažiavimas buvo nauja galimybė ir ją daug negalvodama griebiau tarsi jautį už ragų...“, – sako Vaida.

Baigusi mokslus Vaida statybų inžinierės darbo ėmė ieškoti Dubajuje. „Sužavėjo vieno pažįstamo pasakojimai apie čia esančias galimybes“, – pasakoja moteris.

Pusmetį truko pokalbiai dėl darbo ir buvo ne viena kelionė į Dubajų, kol Vaida pagaliau sulaukė projektų koordinatorės darbo pasiūlymo prestižinėje kompanijoje.

Šiandien lietuvė su šypsena prisimena kaip į ją, jauną europietę, žiūrėjo kolegos vyrai.

Pirmasis Vaidai patikėtas projektas buvo Dubajaus oro uosto pirmos ir verslo klasių laukiamųjų interjeras ir visi su mediena susiję dirbiniai: nuo baldų iki interjero detalių…

Karališkasis viešbutis „Atlantis“, ar įspūdingi „Talan Towers“ bokštai Kazachstane – tai tik keletas didelių projektų, prie kurių teko dirbti lietuvei.

„Atkaklus darbas, užsispyrimas ir tolerancija“, – pagrindines savybes, padėjusias sulaukti pripažinimo ir pasitikėjimo, vardina ji.

Lietuvė taip pat aprodė medienos dirbinių gamyklą Muskate priklausančią omaniečių įmonei, kurioje ji dirbo 10 metų.

Vidurio Rytų šalyse, pasak Vaidos, viskas kitaip nei Europoje.

Čia svarbiausia asmeninis ryšys, santykiai, todėl pakvietę jus į svečius arabai ne tik pristatys visus šeimos narius, bet ir atvirai apie juos papasakos.

Todėl net rašant darbo reikalais, pirmiausia pasiteiraujama apie praėjusį savaitgalį, kaip laikosi šeima, kaip sekasi vaikams.

Nieko stebėtino, kad įmonėje, kurioje ji dirbo, sutikti darbuotojai su Vaida sveikinosi it seni draugai.

Kiek lietuvei teko mokytis dėl savo svajonių profesijos? Ir ką reiškia jaunai moteriai iš Europos dirbti inžiniere arabų kraštuose?

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder