Pabuvę milijonieriais po vieną, Audrius Bružas ir Giedrius Savickas susitinka naujoje Tado Vidmanto komedijoje

„Kino aikštelėje pamačiau visai kitokį Audrių“, – pripažįsta aktorius Giedrius Savickas. „Supraskite, žmogus pasaulį skenuoja vaizdais, jei jie emocionaliai stiprūs, jiems pradeda atrodyti, kad mes kartu gyvename, valgome ir miegame“, – juokiasi aktorius Audrius Bružas. Kad ir kaip būtų keista, ilgametražiame kino filme jiedu susitiko pirmą kartą. Giedrius ir Audrius tapo broliais prieš pat Naujuosius metus pasirodysiančioje Tado Vidmanto komedijoje „Milijonieriaus palikimas“.

 

G. Savickas teiginį apie pirmąjį darbą kartu filmavimo aikštelėje pataisytų. 2003-iaisias jiedu filmavosi viename trumpametražiame. „Tačiau tai buvo seniai ir netiesa“, – juokiasi Giedrius ir pasakoja su kolega A. Bružu susipažinęs Muzikos ir teatro akademijos bendrabutyje. „O tie, kas gyvena bendrabutyje, visada susipažįsta iškart ir artimiau“, – dar priduria.

Galbūt G. Savicko ir A. Bružo duetas toks neišskiriamas ekrane atrodo todėl, kad jiedu daug laiko praleisdavo kartu filmuodamiesi beprotiško populiarumo sulaukusioje televizijos laidoje „Dar pažiūrėsim“. Vėliau aktorių keliai išsiskyrė, juodu vėl suvedė režisierius T. Vidmantas, pasiūlęs jiems kartu nusifilmuoti naujausioje jo komedijoje „Milijonieriaus palikimas“.

Komedija „Milijonieriaus palikimas“ tarsi pratęsia režisieriaus mėgstamą milijono temą. G. Savickas nusifilmavo pirmajame filme „Trys milijonai eurų“, o A. Bružas – „Pats sau milijonierius“. Abu filmai tapo ne tik žiūrimiausiais, bet ir pelningiausiais lietuviškais kino filmais.

Gruodžio pabaigoje pasirodysiančioje komedijoje T. Vidmantas pasakoja nuoširdžią dviejų brolių istoriją. Žemaitės žmonos, kurią vaidina I. Stasiulytė, po padu laikomas G. Savicko kaimietukas Kęstas ir jo brolis, A. Bružo miestietis Vincas, paveldi po penkis milijonus dolerių.

Tačiau dėdė iš Amerikos broliams paliko ne tik krūvą pinigų, – kad gautų palikimą, Kęstas ir Vincas turi atlikti daugybę keistų užduočių. O jos – viena už kitą keistesnės: vyručiams teks ne tik organizuoti dėdės laidotuves, bet ir vogti obuolius, pardavinėti bulves, lipti į karvės blyną ir dar atlikti krūvą neįmanomų dalykų. Ar Kęstui ir Vincui seksis įgyvendinti tai, ką mirdamas sugalvojo dėdulė? Ar pavyks paimti jo milijonus?

Rinkdamas aktorius savo komedijoms, režisierius T. Vidmantas daug neeksperimentuoja. Jo filmuose šmėkščioja gerai pažįstami veidai. „Nes visi jie – geri aktoriai, – paaiškina režisierius.

– Dirbdamas su jais gali būti tikras, kad viskas pavyks. Ir tai žinau ne tik aš, žino ir žiūrovai. Kiekviename filme stengiuosi atrasti naujų, šviežių veidų, tačiau pagrindiniai vaidmenys atitenka profesionalams, tik Lietuvoje jų sunku rasti. Mes turime daug teatro aktorių, o kino – nelabai.“

Ir Giedrius, ir Audrius prisimena šiltą ir jaukią atmosferą, kuri tvyrojo „Milijonieriaus palikimo“ kino aikštelėje. Pagrindinių vaidmenų atlikėjai aikštelėje kartu praleido daug laiko ir abu sako atnaujinę draugystės ryšius. „Pradžioje lyg kokie šunys apsiuostėm, – pasakoja Giedrius. – Vienas juokauja, kitas juokauja. Paskui nurimome, suvaldėme savo ego ir puikiai sutarėme.“

Giedrius pripažįsta kino aikštelėje Audrių pamatęs visai kitokį. „Labai šiltas, geras žmogus“, –šypteli ir priduria, kad aktorių parinkimas filmo kūrėjams yra svarbi ir daug lemianti užduotis.

„Nebus chemijos tarp aktorių, nebus ir filmo. Kai vienam su kitu tenka praleisti po keturiolika valandų per parą, turi būti gera emocija. Bus blogai aktoriams, bus blogai visai filmavimo grupei“, – filmavimo užkulisius atskleidžia Giedrius.

„Giedrius yra profesionalas. Vienareikšmiškai – aktorius meistras. Sutikti tokį kino aikštelėje – vienas malonumas. Didelė nelaimė sutikti mažesnį profesionalą nei esi pats, tikra kančia, didžiulis vidinis skausmas, nemalonumas, iš kurio norisi išsivaduoti.

Teatro scena ir kino aikštelė yra negailestinga vieta. Profesionalą dažnai erzina neprofesionalumas. Su Giedriumi gali dirbti rimtai, gali juoktis, kvatotis, buvo geras, malonus laikas“, – „Milijonieriaus palikimo“ aikštelę prisimena A. Bružas.

Nauja režisieriaus Tado Vidmanto komedija „Milijonieriaus palikimas“ Lietuvos kino teatruose – nuo gruodžio 29 dienos. Filme vaidina G. Savickas, A. Bružas, I. Stasiulytė, D. Kundrotaitė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder