Pasiekite savo karjeros ir finansinių tikslų - štai kaip tai padaryti

Pasiekite savo karjeros ir finansinių tikslų - štai kaip tai padaryti

Prabėgusios ilgos vasaros dienos, šiltos naktys, saulė ir smėlis gali būti puikus priminimas, kad reikia dirbti, kad gyventum, o ne gyventi, kad dirbtum. Tačiau mes taip pat siekiame pusiausvyros ir žinome, kaip svarbu daryti pažangą siekiant finansinių ir karjeros tikslų. Dabar, kai baigiasi daugybė vasaros pramogų, yra puikus metas pradėti galvoti apie tikslus, kuriuos užsibrėžėte metų pradžioje.

Jei karjeros ir finansiniai siekiai dėl vasaros pramogų liko antrame plane, nesijaudinkite - iki metų pabaigos dar turite laiko grįžti į teisingą kelią.

1. Apmąstykite ir iš naujo įvertinkite situaciją

Pirmasis žingsnis jūsų kelyje siekiant susigrąžinti karjeros ir finansinius siekius - skirti laiko apmąstymams. Raskite ramią vietą, kur galėtumėte prisėsti ir giliai apmąstyti visus metų pradžioje užsibrėžtus tikslus.

Pagalvokite, kodėl juos užsibrėžėte ir kaip jie dera su jūsų ilgalaikiais siekiais. Ar juos skatino noras augti, siekis stabilumo ar sėkmės jausmas? Atkūrę ryšį su savo pirminiais motyvais, lengviau atgaivinsite savo ryžtą.

Taip pat nieko baisaus, jei suprasite, kad jūsų tikslai nebėra tokie, kokių siekėte. Jei kažkas nebetinka, pagalvokite, kaip galėtumėte pakeisti savo tikslus, kad dirbtumėte tam, kas šiuo metu jums svarbu.

2. Įvertinkite savo pažangą

Dabar, kai iš naujo susipažinote su savo tikslais, metas įvertinti, kiek toli nuėjote. Sudarykite iki šiol pasiektų orientyrų sąrašą, nesvarbu, kokie maži jie bebūtų. Ar sutaupėte tam tikrą pinigų sumą?

Ar baigėte profesinio tobulėjimo kursus? Švęskite šias pergales - jos liudija jūsų atsidavimą ir sunkų darbą. Ne mažiau svarbu nustatyti sritis, kuriose galbūt nepasisekė arba padarėte mažesnę pažangą, nei tikėjotės. Nenusiminkite, o pasinaudokite šiomis spragomis kaip galimybėmis tobulėti.

3. Nustatykite realius orientyrus

Nors siekti žvaigždžių yra žavu, pernelyg ambicingų tikslų nustatymas gali sukelti nusivylimą ir perdegimą. Suskirstykite didesnius karjeros ir finansų tikslus į mažesnius, pasiekiamus etapus.

Šie tarpiniai žingsniai bus jūsų kelionės orientyrai ir padės išlaikyti dėmesį likusią metų dalį. Pavyzdžiui, jei jūsų tikslas yra iki metų pabaigos grąžinti didelę dalį kredito kortelės skolos, nusistatykite mėnesio ar ketvirčio tikslus, kokią sumą skirsite skolai grąžinti.

4. Nustatykite prioritetus ir planuokite

Laiko valdymas yra jūsų sąjungininkas siekiant tikslų. Kai vasaros pramogos liko už nugaros, metas peržiūrėti savo tvarkaraštį ir skirti vietos veiklai, kuri ves jus į sėkmę.

Nesvarbu, ar kiekvieną rytą skirsite valandą įgūdžiams tobulinti, ar atidėsite laiko darbo paieškoms, ar nustatysite savo finansinio portfelio analizės tvarką, labai svarbu šias užduotis įtraukti į kasdienį gyvenimą.

5. Ieškokite patarimų

Neprivalote savo tikslų siekti vieni. Kreipkitės patarimų į mentorius, draugus ar specialistus, kurie turi patirties jūsų norimoje karjeroje ar finansiniame kelyje.

Jų įžvalgos gali suteikti vertingų perspektyvų, padėti išvengti dažniausiai pasitaikančių spąstų ir pasiūlyti praktinių patarimų, apie kuriuos galbūt nesusimąstėte.

6. Rūpinkitės savimi

Siekdami savo tikslų nepamirškite pasirūpinti savimi. Užtikrinkite, kad pakankamai miegate, gerai maitinatės ir užsiimate veikla, kuri jums teikia džiaugsmo. Sveikas protas ir kūnas yra labai svarbūs, kad išlaikytumėte susikaupimą ir energiją, reikalingus tikslams pasiekti.

7. Išlikite lankstūs

Gyvenimas sugeba mesti mums į kelią kliūčių, kai mažiausiai to tikimės. Nors labai svarbu nusistatyti planą ir jo laikytis, lygiai taip pat svarbu išlikti prisitaikančiam.

Aplinkybės gali pasikeisti, o jūsų tikslus pakeliui gali tekti šiek tiek pakoreguoti. Svarbiausia išlikti atviram ir norėti koreguoti savo požiūrį, nepamirštant platesnio konteksto.

8. Švęskite kiekvieną žingsnį

Uoliai siekdami savo tikslų, skirkite laiko pasidžiaugti savo pasiekimais - tiek dideliais, tiek mažais. Pasidžiaukite savimi, kai pasieksite svarbų etapą, nesvarbu, ar tai būtų tam tikros santaupų sumos pasiekimas, ar perspektyvus pokalbis dėl darbo. Šios šventės ne tik pakels jūsų moralę, bet ir primins apie daromą pažangą.

9. Vizualizuokite savo sėkmę

Galiausiai niekada nenuvertinkite vizualizacijos galios. Kiekvieną dieną skirkite kelias minutes ir įsivaizduokite, kaip pasiekiate savo finansinius ir karjeros tikslus.

Įsivaizduokite pasiekimo jausmą, saugumą ir pasitenkinimą, kuris apima pasiekus tai, ką užsibrėžėte. Ši paprasta praktika gali paskatinti jūsų motyvaciją ir išlaikyti jus kelyje. 

Parengta pagal: theeverygirl.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder