Jis gaminamas vienoje Italijos saloje.
Šis skanėstas 2009 m. Gineso rekordų knygoje gavo "pavojingiausio sūrio pasaulyje" titulą.
Viskas dėl to, kad jį gamina lervos.
Sakoma, kad Italijos Sardinijos saloje sukurtas casu marzu yra stipraus skonio ir lyginamas su gorgonzola, stiltonu ar kamamberu.
Sūris gaminamas pašalinus dalį varškės plutos ir išleidus lervas, kurios pradeda ėsti sūrį iš vidaus ir suteikia jam "unikalų skonį".
Dauguma žmonių nori pašalinti lervas prieš valgydami sūrį, tačiau kai kurie vietiniai gyventojai sūrį leidžia per centrifugą, kad lervos susimaišytų.
Tiesą sakant, šį sūrį taip pavojinga vartoti, kad Italijos vyriausybė uždraudė casu marzu gamybą, nes jis pažeidžia ES maisto saugos taisykles.
Lervų fermentacija yra priežastis, dėl kurios šis sūris yra nelegalus.
Suvalgytos lervos gali atsispirti skrandžio rūgščiai ir švinui, sunaikinti žarnyną, pažeisti organus ir sukelti nedidelius jų plyšimus.
Nepaisant perspėjimų dėl sveikatos, kasu marzu gamyba vis dar klesti - per metus pagaminama 100 tonų pavojingo sūrio.
Skaičiuojama, kad nelegali prekyba siekia net 2-3 mln. eurų per metus.
Kalbant apie priežastį, kodėl sardiniečiai nusprendė pratęsti casu marzu paruošimą, pasak žurnalisto Giovanni Fancello, tai yra jų tradicijos dalis.
Taip pat reikėtų pažymėti, kad šio straipsnio rašymo metu nebuvo užfiksuota nė vieno mirties atvejo dėl casu marzu vartojimo, o tai reiškia, kad, nusprendę pasimėgauti šiuo skanėstu, greičiausiai išgyvensite.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą