Penkiolikmečių rekordas - aplink Lietuvą 50 km/val. greičiu (2)

Klaipėdiečių Viktorijos ir Gvido Skiručių dukrai Violai ši vasara įsimins ilgam. Penkiolikmetė sykiu su bendraamže drauge Auguste Pangonyte per 5 dienas apvažiavo Lietuvą jos pačios vairuojamu automobiliu. Šią įsimintiną kelionę planuojama įtraukti ir į Lietuvos rekordų knygą.

Kadangi tokio amžiaus jaunuoliai gali vairuoti tik AM kategorijos, arba, paprasčiau tariant, mopedo variklius turinčias transporto priemones, jos tapo jauniausiomis keliautojomis, tokiu būdu apvažiavusiomis Lietuvą.

Viola teisę vairuoti AM kategorijos automobiliuką įgijo vos prieš porą mėnesių.

Savarankiškai važinėti nors ir nedidelį greitį galinčiu išvystyti automobiliuku merginai taip patiko, kad su drauge Auguste nusprendė leistis į tolimesnę kelionę.

„Su Auguste vis pasvarstydavome, ką čia nuveikus šią vasarą įsimintino, tad kai įgijau vairuotojo pažymėjimą, ir gimė mintis, kad galėtume dviese keliauti automobiliu aplink Lietuvą.

Tai išgirdęs mano tėtis pasiūlė šį mūsų žygį įprasminti - siekti rekordo, mat sužinojo, kad iki šiol Lietuvoje nebuvo penkiolikmečių, kurie vieni patys apvažiuotų šalį automobiliu“, - „Vakarų ekspresui“ pasakojo Viola.

Violos tėtis - Gvidas Skirutis ne tik pats gali didžiuotis įvairiais pasiektais rekordais, bet šia aistra jau spėjo užkrėsti ir visą šeimą.

Mama - garsi fotomenininkė Viktorija Vaišvilaitė-Skirutienė - ritualų žmogus. Jai taip pat patinka viską įprasminti.

„Mūsų šeimoje siekti rekordų nėra naujiena. Mes visi esame ištvermingi ilgų distancijų mylėtojai.

Violos brolis Nojus būdamas penkerių su triračiu dviratuku numynė 111 kilometrų, tad yra jauniausias berniukėlis, įveikęs ilgiausią distanciją triratuku.

Mudu su Gvidu dviračiu tandemu esame apvažiavę visą Lietuvą (beje, tokiu pat maršrutu, kurį dabar automobiliu įveikė ir Viola).

Kadangi niekas kitas šito nebuvo padaręs, šis mūsų žygis taip pat buvo užfiksuotas kaip rekordas.

Be to, Gvidas su keliais savo draugais, tarp kurių yra ir Augustės tėtis Edas, važiavo Vytauto Didžiojo keliais su keturračiais pagirdyti jų Juodojoje jūroje...

Tad kai Viola su Auguste išsiruošę į šią kelionę, Gvidas kaipmat sumojo, kad čia prasideda nuotykis ir verta jį ritualizuoti“, - žavėdamasi dukros kelione pasakojo V. Vaišvilaitė-Skirutienė.

Ilgai nedvejojęs Violos tėtis susisiekė su rekordus Lietuvoje registruojančiu agentūros „Factum“ vadovu Vytautu Navaičiu.

Kadangi taip sutapo, kad merginų kelionė prasidėjo kaip tik tuo metu, kai Palangoje vyko „Aurum 1006 km lenktynės“, jų metu buvo viešai paskelbta ir apie dviejų penkiolikmečių rekordo siekimo pradžią.

„Beje, aš pati nevairuoju, tad labai žaviuosi tais, kurie prie vairo jaučiasi užtikrintai. Man buvo labai gera matyti, kaip atsakingai Viola mokėsi, praktikavosi, kaip sugeba sutelkti dėmesį vairuodama.

Stebiuosi Violos drąsa, jos pojūčiu prie vairo. Suprantu, kad tai jau ne mano, o Gvido genai“, - kvatoja V. Vaišvilaitė-Skirutienė.

Iš viso merginos nuvažiavo 1 270 kilometrų. Beje, didžiausias greitis, kokį gali išvystyti Violos turimas automobiliukas - vos 50 km/val., tad visam maršrutui įveikti prireikė 4-ių dienų.

„Gal kitus vairuotojus kartais ir sunervindavome, kad slenkame taip lėtai, tarsi sraigės, bet buvo ir tokių, kurie smagiai mums mojavo.

Ne tik vairuotojai, bet ir aplankytų miestelių gyventojai žvelgė į mus su šypsena.

Mūsų nepastebėti neįmanoma, nes mano mašinytė birbia labai garsiai. Visa kelionė buvo nereali. Važiuodamos dainavome ir linksminomės“, - džiaugsmingai pasakojo Viola.

Merginos dienomis važiuodavo, o nakčiai apsistodavo miesteliuose.

„Aplankėme daug nuostabių miestelių, kuriuose iki šiol nebuvome buvusios. Iš anksto pasidomėjome, ką galime įdomaus juose pamatyti, ir buvome sužavėtos, kiek įdomių ir gražių miestelių yra Lietuvoje.

Tai buvo ir puiki pažintinė kelionė“, - džiaugėsi Augustė.

Pasiteiravus, kokių nuotykių patyrė kelionėje, Augustė iškėlė į viršų apibintuotą pirštą. Pasirodo, kelionėje ji nauju peiliu nesėkmingai pjaustė melioną, teko net važiuoti į ligoninę, kad medikai susiūtų įpjautą pirštą.

„Žinoma, labai nemalonu, kad nukentėjo pirštas, bet sykiu tokios patirtys labai užaugina. Mergaitės nesupanikavo ir pačios greitai sumojo, kad reikia kreiptis pagalbos į medikus.

Mes, tėvai, apie šį įvykį sužinojome jau po to, kai pirštas buvo susiūtas. Tiesiog pranešė, kad viskas sutvarkyta ir jaudintis nėra dėl ko, jos jau saugiai laiką leidžia viešbutyje“, - dukros kelionės detalėmis dalijosi V. Vaišvilaitė-Skirutienė.

Rekordus fiksuojančios agentūros vadovas patarė mergaitėms įsiamžinti prie miestų nuorodų, taip pat susirinkti kelionės liudininkų parašus.

Tad kai mergaitės pasiekė Vilnių ir susitiko su pačiu V. Navaičiu - jis mielai ir pats pasirašė merginoms ir dar pavaišino ledais.

Viola ir Augustė dabar laukia, kol bus sutvarkyti visi reikiami formalumai ir bus užfiksuotas jų pasiektas rekordas.

O kol kas gyvena prisiminimais ir smagiai kvatoja, kad iš kelionės parsivežė ne tik nepakartojamų įspūdžių, bet ir vadinamąjį vairuotojo įdegį.

„Tikrai dar kartą pakartotume šią nerealią kelionę. Net neabejoju, kad prisiminsime ją visą gyvenimą“, - tikino abi merginos.

Viskas vardan "laikų" facebooke
Artojas, 2021-07-31 10:54
A tėvai visai bepročiai išleist dvi nepilnametes į tokią kelionę??? Ypač žinant kas mūsų keliuose dedasi??? Ir vardan ko...
kur protas, 2021-07-31 01:14
Sidebar placeholder