Pirmąkart JAV apsilankiusi Katažina Zvonkuvienė – apie kainas, nustebinusį nepatogumą ir kodėl ten nenorėtų gyventi

(2)

Jungtinėse Amerikos Valstijose pirmą kartą apsilankiusi atlikėja Katažina Zvonkuvienė neslėpė susižavėjimo šia šalimi bei įspūdingu jos kraštovaizdžiu, pajuto gyventojų laisvumą.

Tiesa, žinoma moteris pasakojo, kad kelionės metu su vyru Deivydu Zvonkumi ne vieną kartą liko nustebinta, o planuojantiems atostogas šiame krašte turi kelis svarbius patarimus.

Delfi K. Zvonkuvienė pasakojo supratusi, kad viešnagės JAV metu pavyko ir trumpam atitrūkti nuo darbų, vis dėlto tokios ypatingos kelionės tikslas buvo koncertai Amerikoje gyvenantiems lietuviams.

„Tiek daug įspūdžių ir tiek aplankytų vietų. Net pati nesitikėjau, kad spėsime per tokį trumpą laiką pamatyti tiek valstijų, miestų.

Pavyko labai gražiai suderinti poilsį ir darbą, Amerikos lietuviai mumis gerai pasirūpino“, – šypsodamasi sakė K. Zvonkuvienė.

Ji teigė, kad koncertuodama JAV pajuto šios publikos skirtumą, anot atlikėjos, Amerikoje gyvenantys lietuviai yra labai pasiilgę namų ir Lietuvos.

Žinomą moterį stipriai sujaudino didelis patriotizmas ir tikros, nesuvaidintos jos klausytojų emocijos.

„Daugelis žmonių Amerikoje įsitvirtinę labai seniai, gyvena šalyje 30 ar net daugiau metų, todėl jautriai reaguoja į visas dainas, palaikymą, lietuvybės puoselėjimą, pasakojo, kad perduoda tradicijas savo vaikams.

Pajutome JAV lietuvių bendruomenės bendruomeniškumą, žmonės pasakojo, kad kartu dažnai rengia įvairius susitikimus.

Katažinos Zvonkuvienės ir Deivydo Zvonkaus kelionės JAV akimirka © Asm. albumas

Organizatorių nuotr.

Lietuviai ne tik džiaugėsi dalyvaudami koncertuose, bet labai norėjo ir pabendrauti. Jaučiau, kad publika ilgisi Lietuvos, nori sužinoti ką nors apie savo gimtinę iš pirmų lūpų.

Koncertų metu netrūko ir labai jautrių momentų. Nesitikėjau, kad žmonės taip stipriai susitelkę lietuvybės puoselėjimui, o ypač Čikagoje, kur gyvena daugiausiai lietuvių“, – apie savo patirtį JAV pasakojo K. Zvonkuvienė.

Apsigyventi JAV nenorėtų

Paklausta, ar kelionės metu pati nepanoro su šeima persikelti į šią šalį, žinoma moteris prisipažino svajojanti dar kartą aplankyti JAV, bet neturi tikslo joje pasilikti visam laikui.

Anot K. Zvonkuvienės, Lietuvoje šeima turi darbus, namus, pareigas, todėl viską mesti būtų neprotinga.

„Nenorėčiau grįžti namo, jei juose nelauktų vaikai, kurių labai pasiilgome.

Sakėme su Deivydu, jei jie būtų Amerikoje, galėtumėme pasilikti dar ilgiau, bet čia tikrai sugrįšime, tuo net neabejoju, nes kelionės metu gavome labai daug pasiūlymų, didelį atgalinį ryšį.

Susipažinome su kitų miestų ir valstijų lietuviais, kurie klausė, kodėl pas juos neatvykstame.

Sakėme, kad esame atviri pasiūlymams, bet gyventi šioje šalyje būtų labai sunku, nes esame patriotai, nebent tokiam pokyčiui priverstų gyvenimas“, – atvirai Delfi pasakojo atlikėja.

JAV K. Zvonkuvienė teigė apsilankiusi pirmą kartą, todėl kelionės įspūdžiai buvo kur kas didesni nei jos vyrui D. Zvonkui, kuris šalyje prieš tai viešėjo du kartus.

„Žinoma, dabar buvo daugiau galimybių pakeliauti, pamatyti šalį.

Prieš tai jis buvo nuvykęs trumpesniam laikui, tik į tam tikrą vietą. Turėjome labai daug skrydžių, jautėme didelį nuovargį.

Keliavome ir koncertavome, kartais pamiegodavome kelias valandas ir jau turėdavome krautis lagaminus, nes anksti ryte skrydis į kitą valstiją, bet buvome labai gerai nusiteikę.

Dar dabar gyvename tomis emocijomis, ir, atrodo, kad jomis gyvensime dar ilgai“, – šypsojosi pašnekovė.

Katažinos Zvonkuvienės ir Deivydo Zvonkaus kelionės JAV akimirka © Asm. albumas
Katažinos Zvonkuvienės ir Deivydo Zvonkaus kelionės JAV akimirka © Asm. albumas

Organizatorių nuotr.

K. Zvonkuvienė teigė pajutusi, kad JAV gyvenantys žmonės i tiesų yra laisvesni nei lietuviai, nekreipia dėmesio į tai, ar juos gatvėje kas nors pastebės, nejaučia įtampos ir niekur neskuba.

Tai, anot atlikėjos, paliko didelį įspūdį.

„Nėra lėkimo, niekas nesirūpina dėl savo išvaizdos, mitybos, tiesiog lengvai gyvena.

Tikrai atrodė, kad žmonės atsipūtę, negalvoja, kad į juos atsisuks, niekas net ir neatsisuka.

Tai yra tik mūsų, lietuvių, įsitikinimai, intelektas. Taip stipriai nerimaujame, ką apie mus pagalvos, Lietuvoje gyvename tarsi po padidinamuoju stiklu.

Amerikoje gyvenimas kitoks. Žinoma, jei gatve praeitų žvaigždė arba labiau žinomas žmogus, manau, ramybės irgi neturėtų, bet, atrodo, aš pati buvau labiau atsipalaidavusi. Į Lietuvą grįžti, įsitempi, galbūt nepaisant viso to, dar yra šeima, atsakomybės, gyvenimas, tempas“, – svarstė moteris.

Ji teigė, kad yra smalsi, todėl ir šios kelionės metu pro akis neprasprūdo ir kasdieniai dalykai, tokie, kaip, pavyzdžiui, matavimo vienetai, kurie skiriasi nuo lietuviškųjų.

„Amerikoje atstumas matuojamas ne kilometrais, o myliomis, šiluma ne Celsijaus laipsniais, o Farenheito.

Kai važiavome užsipilti kuro, suprantu, kad jis skaičiuojamas ne litrais, o galonais.

Visa tai yra labai įdomu.

Tokia kelionė suteikia gyvenimui polėkio, savotiško adrenalino, jautiesi labiau pakylėtos nuotaikos, bet, galbūt, daugiau galėčiau papasakoti, jei pagyvenčiau Amerikoje mėnesį, du ar tris.

Norėčiau pamatyti daugiau, plačiau, giliau, man patinka keliauti, tik kol kas neleidžia galimybės – maži vaikai, karantinas, darbai“, – atvirai pasakojo K. Zvonkuvienė.

Labiausiai nustebino paprastų parduotuvių trūkumas

Paklausta, kas kelionės metu atlikėją nustebino, žinoma moteris teigė gatvėse mačiusi daug benamių, todėl jautusi gailestį, o kalbėdama su Delfi ji svarstė, kodėl JAV, tokiame, atrodo, moderniame krašte, vis dar yra daug savęs išlaikyti negalinčių žmonių.

„Bet kurioje šalyje tai pamačiusi tampi jautresnė, pasidaro pikta ir gaila, bet, šį kartą, per daug nenustebau, nes daug esu tokio gyvenimo mačiusi, buvome Kuboje, ne vienoje kitoje šalyje, kur taip yra.

Katažinos Zvonkuvienės ir Deivydo Zvonkaus kelionės JAV akimirka © Asm. albumas
Katažinos Zvonkuvienės ir Deivydo Zvonkaus kelionės JAV akimirka © Asm. albumas

Organizatorių nuotr.

Nustebino ir tai, kad, palyginus su mūsų šalimi, kelionėje jautėme mažiau patogumo. Nors Lietuva mažesnė, bet mano manymu, patogesnė.

Amerikoje nebuvo tokių galimybių pakeliui nusipirkti mums priimtino lengvo maisto. Važiuoji keliu, randi degalinę, o joje vien bandelės.

Jų nenorėjome, tikėjomės rasti normalų maistą, bet reikėjo tiksliai žinoti, kur yra parduotuvės arba jas parodydavo vietiniai.

Nebuvo taip lengva paprastai nuvažiuoti ir nusipirkti lašišos, avokadų, daržovių ar vaisių“, – prisiminė K. Zvonkuvienė.

Nors ir žinojo, kad JAV yra brangi šalis, žinoma moteris teigė vis tiek likusi nustebinta produktų bei daiktų kainomis.

„Kosmosas. Bet, vėlgi, jie įpratę, kitaip uždirba, o mums, kol kas, ten tikrai pasirodė brangu“, – sakė pašnekovė.

Žinoma moteris pasakojo, kad kelionės metu jai įsiminė Čikagos dangoraižiai bei Didžiojo kanjono nacionalinis parkas, kuriame, jei tik yra galimybė, K. Zvonkuvienė siūlo apsilankyti visiems žmonėms.

„Įvairūs gamtos reiškiniai, prabangūs miestų rajonai, viskas palieka įspūdį, labai sunku palyginti, gražesnis gamtos, ar miesto kraštovaizdis.

Paskutinė vieta, kurioje lankėmės, buvo Majamis.

Turėjome labai mažai laiko pavaikščioti po šį miestą, jį tik apvažiavome su automobiliu, bet labiausiai įsiminė žmonių nuosavos jachtos, didingi dangoraižiai, pastatų dizainas atrodė kaip iš atvirukų.

Vieną didžiausių įspūdžių paliko Didysis kanjonas. Jo vaizdo neperteiksi nei nuotraukose, nei vaizdo įrašuose, tik būdamas toje vietoje supranti, koks tai gamtos reiškinys.

Kažkas neįtikėtino, nesuvokiamo“, – prisiminusi pasakojo atlikėja.

Įsiamžino „Žvaigždžių alėjoje“

Pašnekovei pavyko įsiamžinti ir garsiojoje JAV „Žvaigždžių alėjoje“ šalia atlikėjos Celine Dion žvaigždės.

Tiesa, anot K. Zvonkuvienės, tai nutiko neplanuotai, moteris sakė svarsčiusi nusifotografuoti išvydusi pirmą žinomą pavardę.

„Tai buvo Celine Dion.

Tik paskui pagalvojau, kad daug kartų esu girdėjusi, jog mano išvaizda panaši į jos.

Svarsčiau, jei dar ir balsą tokį patį būčiau paveldėjusi, palyginimas būtų dar malonesnis.

Palinkėjau sau įsikvėpti jos geros energijos ir eiti tobulinti savo vokalinius bei meninius gabumus“, – juokdamasi pasakojo K. Zvonkuvienė.

Pati moteris JAV sakė nepastebėjusi žinomų aktorių ar atlikėjų, tačiau aplankė vietą, kurioje gyvena daug garsių žmonių.

„Sakė, kad toje vietoje dažnai slepiasi už kampo slepiasi žurnalistai“, – šypsodamasi įspūdžius prisiminė pašnekovė.

Paklausta, ką patartų žmonėms, kurie ateityje planuoja aplankyti JAV, ji teigė, kad svarbiausia nekeliauti tuščiomis kišenėmis, o turint mažai laiko miestus apvažiuoti automobiliu.

„Patarčiau pasiimti daugiau pinigų.

Jei norima daug aplankyti ir pamatyti, tikrai reikia turėti didesnę sumą.

Mums pasisekė, nes gyvenome pas lietuvių šeimas, mažai kur mokėjome už viešbučius, bet, jei reikėtų mokėti ir už maistą, ir už pragyvenimą, bilietus bei vizas, kelionė tikrai būtų labai brangi.

Jei yra proga, svarbu nepagailėti pinigų ir aplankyti bent dalelę šalies, nusiteikti, negailėti laiko. Kartais neturėjome daug laiko, bet miestus bent pravažiuodavome.

Patarčiau susirasti vietinį, ten gyvenantį žmonių, kuris aprodytų vietas, nes „Google“ kartais rodo, jog pamatyti, bet ne visada taip yra.

Tikrai verta pamatyti Didįjį kanjoną, Las Vegasą, Los Andželą.

Draugai sakė, kad būtina aplankyti ir Niujorką. Svarbu nusiteikti pozityviai, apsišarvuoti kantrybe, nes atstumai dideli.

Niekada nežinome, kas mūsų laukia už kampo, bet svarbu rizikuoti. Drąsos, optimizmo ir pirmyn pamatyti pasaulį“, – šypsodamasi Delfi sakė K. Zvonkuvienė.

Katažinos Zvonkuvienės ir Deivydo Zvonkaus kelionės JAV akimirka © Asm. albumas
Katažinos Zvonkuvienės ir Deivydo Zvonkaus kelionės JAV akimirka © Asm. albumas

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder