Po „Džokerio“ į kino ekranus grįžtančio paties J. Phoenixo gyvenimas vertas filmo

Sakoma, kad su juo sunku dirbti ir jis pernelyg arogantiškas. Tačiau nepaisant visko, „Oskaru“ ir dar 3-ejiems nominuotas aktorius Joaquinas Phoenixas yra viena ryškiausių šių dienų kino žvaigždžių, neatitinkančių jokių Holivudo klišių. Jam nuoširdžiai rūpi gyvūnai ir ekologija, su partnere aktore Rooney Mara vengia viešumos, o labiausiai neapkenčia atsakinėti į žurnalistų klausimus.

Po kritikus ir žiūrovus pavergusio pasirodymo Toddo Phillipso filme „Džokeris“ (2019), J. Phoenixas pirmą kartą vėl sugrįžta į didžiuosius ekranus visiškai kitame vaidmenyje Mike’o Millso juostoje „Drąsiau drąsiau“ („C’mon C’mon“, 2021), kuri kino teatrus pasieks sausio 28 d. Kas yra ši kino žvaigždė?

Gyvenimu kulte pažymėta vaikystė

J. Phoenixo vaikystės tikrai negalėtume vadinti įprasta. Po brolio Riverio ir sesers Rain gimimo tėvai prisijungė prie religinio kulto „Dievo vaikai“ ir kaip misionieriai keliavo po Pietų Ameriką ir Puerto Riką. Ten jiems ir gimė Joaquinas ir jo jaunesnioji sesuo Liberty.

Tačiau greitai tėvai atsiribojo ir paliko kultą dėl iškreiptų seksualinės praktikos taisyklių. Aktoriaus motina dirbo NBC televizijoje ir turėjo ryšių su agentais, kurie padėjo vaikams rasti darbo pramogų industrijoje. Kartu su vyresniuoju broliu Riveriu jis pasirodė mažuose vaidmenyse televizijos serialuose. Brolio karjerai pakilus, aktorius kurį laiką visai buvo įsižadėjęs vaidybos.

Neišblėstanti meilė broliui

Staigi brolio Riverio mirtis vos 23-ęjų metų, J. Phoenixą vėl sugrąžino į kino aikštelę. Riveris buvo nuolatinis Joaquino palydovas ir visada tikėjo savo broliu. Tai jis paskatino jaunėlį susigrąžinti savo vardą, kurį karjeros pradžioje buvo pasikeitęs į Leafą. Kai Riveris jau buvo vienas labiausiai atpažįstamų veidų kine, vieną kartą grįžęs namo jis pasakė broliui:

„Tu būsi aktorius ir žymiai garsesnis nei aš“. Tuomet virtuvėje nustebę stovėję Joaquinas ir jo motina nesuprato tokių brolio žodžių. Tačiau dabar, karjeros aukštumoje J. Phoenixas už viską dėkoja savo palaikančiai šeimai ir Riveriui, kuris namo nešdavo VHS filmų kasetes ir liepdavo broliui žiūrėti tuometinių aktorių pasirodymus.

„Tu vėl pradėsi vaidinti. Štai ką tu privalai daryti. Jis manęs neprašė, bet liepė ir už tai aš jam esu skolingas. Aktorystė man suteikė tokį nuostabų gyvenimą“, – savo brolį prisiminė aktorius.

Aktorius yra sakęs, kad visi jo vaidmenys yra kažkaip susiję su mirusiu broliu, kuris paliko gilų įspaudą jo gyvenime. 2020 m. jam ir R. Marai gimė pirmagimis, kurį jie pavadino brolio Riverio garbei.

Veganas beveik visą gyvenimą

Aktorius yra žinomas gyvūnų teisių aktyvistas. Veganizmas į Joaquino gyvenimą atėjo ankstyvoje vaikystėje. Jį, jo brolį ir seseris šokiravo pamatytas žvejų elgesys su ką tik pagautomis žuvimis, kurias jie trankė į denį, kad prarastų sąmonę. Nuo tada trejų metų berniukas ir jo šeimos nariai nustojo valgyti bet kokius gyvulinės kilmės gaminius.

Būtent šio aktoriaus dėka „Auksinių gaublių“ „Baftos“ ir „Oskarų“ ceremonijose atsirado veganiškas meniu. Kiekvienoje apdovanojimų kalboje jis pasisakydavo prieš žiaurų elgesį su gyvūnais ir gyvulininkystės keliamą taršą. Taip reklamuodamas „Džokerį“ jis net užsitraukė britų ūkininkų nemalonę, kurie kaltino aktorių dėl galimo nuosmukio mėsos prekyboje.

Tačiau tiek jis, tiek jo partnerė viename iš retai duodamų interviu prasitarė neversiantys savo sūnaus būti veganu, nors nuo mažens mokysiantys jį apie mėsos žalą gamtai. „Žinoma, norėčiau, kad jis būtų veganas. Tačiau savo įsitikinimų nepiršiu sūnui.

Toks elgesys nėra teisingas“, – pasakojo aktorius ir vėliau pridūrė: „Bet aš neketinu jam įteigti minties, jog „McDonald‘se“ yra „Happy Meal“ (angl. „Laimingas patiekalas“), nes sušiktai nieko nėra laimingo tame rinkinyje.“

Naujausias filmas įkvėptas režisieriaus tėvystės

J. Phoenixo karjera – neabejotinai spalvinga. Vaidmenis jis kūrė žymių kino kūrėjų Paulo Thomo Andersono, Gus van Santo, Ridley Scotto, Spike Jonze ir kt. filmuose. Praėjus dvejiems metams po tamsaus pasirodymo „Džokeryje“, aktorius sugrįžta naujausioje M. Mills juostoje „Drąsiau drąsiau“, kurioje vaidina nepriklausomą radijo žurnalistą, keliaujantį po JAV ir įrašinėjantį vaikų mintis apie šiuolaikinį pasaulį.

Nerūpestingas viengungio gyvenimas apsiverčia, kai prie jo prisijungia mokyklinio amžiaus sūnėnas. Šis filmas buvo įkvėptas režisieriaus tėvystės patirties. Filmu jis norėjo atskleisti, ką reiškia būti tėvu ir auginti vaiką. M. Mills ilgą laiką norėjo, kad dėdę vaidintų būtent J. Phoenixas, tačiau dėl jo tvarkaraščio nežinojo, ar jam pavyks.

„Mes kalbėjomės apie vaikų auginimą ir gyvenimą. Praleidžiant su juo vis daugiau laiko, vis labiau jį pamilau, tačiau visiškai neturėjau įtakos jo galutiniam sprendimui. Per jį aš tiek daug išmokau apie savo filmą, tad pagalvojau, galbūt jis yra angelas, atsiųstas man pagelbėti šį kūrinį padaryti geresniu ir kažkas kitas atliks jo vaidmenį“, – pasakojo režisierius. – „Jis toks protingas ir juokingas. Joaquinas labai myli šį filmą ir jam jis svarbus.“

Naujas J. Phoenixo filmas „Drąsiau drąsiau“ kino teatruose nuo sausio 28 d.

Sidebar placeholder