Po mokslo metų – atostogos užsienyje: kokius kurortus rinktis vasaros poilsiui?

Pasibaigus brandos egzaminams ar mokslo metams, daugelis abiturientų ir studentų pradeda planuoti laisvą vasaros laiką. Kol vieni jaunuoliai mėgaujasi atostogomis Lietuvoje, kiti su draugais kelia sparnus į užsienio kurortus. Šiuo metu kelionių į užsienį pasiūla itin plati, be to, specialūs atostogų pasiūlymai yra itin draugiški abiturientų bei studentų piniginei.

Kelionės į užsienį ugdo atsakomybės jausmą

Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentės Karolinos Pralgauskytės teigimu, abiturientams mokyklos baigimas yra svarbus ne tik jiems patiems, bet ir jų tėvams. Pastebima, kad mokslų baigimo proga jaunuoliai iš savo tėvų gauna ir brangesnių dovanų, pavyzdžiui, kelionių.

„Dažnai moksleiviai renkasi jaukų ir linksmą pasibuvimą su klasės draugais gamtoje ar kitoje pasirinktoje erdvėje, kurioje ne tik aptariamos valstybinių brandos egzaminų nuotaikos, ateities planai, bet ir, svarbiausia, prisimenamos įsimintinos mokyklos laikų akimirkos. Tačiau pastebima ir tendencija kartu su draugais leistis į tolimesnes keliones“, – sako K. Pralgauskytė.

Pasak Ingos Aukštuolytės, kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ ryšių su visuomene ir rinkodaros skyriaus vadovės, atostogos užsienio kurortuose daugeliui jaunuolių jau tapo savotišku ritualu ir ši tendencija artimiausiu metu niekur nedings.

„Užsienio kurortuose jaunimui siūloma daugybė pramogų – nuo smagių vakarėlių ant jūros kranto iki kvapą gniaužiančių pažintinių žygių po regioną, todėl čia puikiai pailsės ir nuo egzaminų pavargę, ir nuotykių išsiilgę jaunuoliai. Džiaugiamės, kad vis daugiau tėvų brandos egzaminų proga savo vaikams dovanoja atostogas su draugais užsienyje. Pastebime, kad populiariausi tarp jaunuolių – Bulgarijos, Marmario ir Maljorkos kurortai, į kuriuos kasmet vyksta vis daugiau jaunųjų keliautojų“, – pasakoja I. Aukštuolytė.

Anot pašnekovių, kelionės į užsienį su draugais pasibaigus mokslams dažniausiai jaunuoliams yra pirmosios išvykos be tėvų, tad jų metu tobulinami atsakomybės, sprendimų priėmimo ir savarankiškumo įgūdžiai, o tai yra neįkainojama patirtis, kuri prisideda prie jaunuolių brandos.

Draugiškiausia piniginei – Bulgarija

Prie Juodosios jūros krantų įsikūrusi Bulgarija garsėja ir įvairiu kraštovaizdžiu, ir pigiais kelionių pasiūlymais – šią valstybę lengvai ir greitai galima pasiekti tiesioginiu skrydžiu. Bulgarijos kurortuose paprasta atostogauti, kadangi čia daugybė viešbučių siūlo patrauklius „visas įskaičiuota“ paketus, tad užsisakius viešnagę belieka tik mėgautis aplinka ir maistu.

Populiarus šalies pažinimo būdas – išsinuomoti motorolerį ir taip aplankyti žymiausias Bulgarijos vietas. O jei norima praleisti laiką dar aktyviau, didinguose šalies kalnų masyvuose galima leistis į turistinius žygius ir geriau pažinti šios šalies gamtą.

Kelionių ekspertės teigimu, Bulgariją jaunuoliai mėgsta dėl gero oro, šiltos jūros ir nepriekaištingai tvarkingos aplinkos. Jaunuoliams čia patiks ir kainos – tiek prekybose centruose, tiek ir restoranuose maistas ir gėrimai pigūs bei kokybiški. Ant jūros kranto galima rasti greitojo maisto restoranų, veikiančių visą parą, o kurortuose netrūksta pramogų bei naktinių klubų.

Vandens pramogos Marmaryje

Turkijos Rivjeros brangakmeniu pramintas Marmaris yra tituluojamas vienu gražiausiu šalies miestų. Kurortas garsėja auksiniais paplūdimiais, besitęsiančiais visu pajūriu, švelnia žydra jūra, nepakartojamais gamtos peizažais ir neįprastais senovinio ir šiuolaikiško miesto kontrastais.

Viena populiariausių Marmario pramogų – buriavimas ir vandens sporto pramogos, kurios sutraukia poilsiautojus iš viso pasaulio. Paplūdimiai dėl itin ramios ir šiltos jūros pritraukia būrius maudynių mėgėjų. „Tez Tour“ atstovė pataria šiame kurorte aplankyti ir prieplauką, kurioje galima išvysti ir milijonus kainuojančias jachtas. Jomis čia atplaukia turtuoliai iš įvairiausių pasaulio šalių.

Šis miestas – tikra pramogų Meka. Marmaris turi jau legendomis apipintą „Bar Street“ gatvę, kurioje vienas paskui kitą rikiuojasi naktiniai klubai. Juose jaunimas iš viso pasaulio šėlsta iki pat paryčių. Pėsčiųjų promenada, prasidedanti jachtų prieplaukoje, tęsiasi visa krantine, ties pirmoje linijoje nuo jūros įsikūrusius viešbučius.

Šokiais iki paryčių garsėjanti Maljorka

Maljorkos sostinėje Palmoje yra įvairių ir itin populiarių rajonų, garsėjančių naktiniu gyvenimu. Restoranai, barai ir gyva muzika – visa tai yra gyvybingo miesto dalis. Ispanijos naktinis gyvenimas labai skiriasi nuo kitų Europos šalių: renginiai prasideda vėliau, žmonės neskuba mėgautis maistu ir kompanija.

O kai kurie Maljorkos kurortai, pavyzdžiui Magalufas, El Arenalis, garsėja būtent jaunimo vakarėliais ir šurmuliuojančiu naktiniu gyvenimu. Čia barai, naktiniai klubai, diskotekos veikia iki pat ryto.

Visgi Maljorka žinoma ir kaip viena gražiausių salų Europoje. Čia taip pat vykstama tiesiog pabūti gamtoje: pakeliauti, pasigėrėti vaizdingu kalnuotu kraštovaizdžiu ar tiesiog kiekvieną dieną į jūrą bristi vis kitame paplūdimyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder