Į Lietuvą atskraidinta 20 plaučių ventiliatorių iš Turkijos

Poilsis Turkijoje. Populiariausi kurortai ir ką reiškia viešbučių „žvaigždutės“

Kone keturi iš penkių lietuvių, pasirinkusių poilsinę kelionę į Turkiją, renkasi Alanijos kurortą. Vieni renkasi penkių „žvaigždučių“ viešbučius su dešimtimis baseinų, kitiems mielesni miesto centre esantys viešbutukai.

Kodėl iš tikrųjų Alanijos kurortas toks populiarus ir ką reiškia viešbučių žvaigždutės, pasakoja „Kelionių panorama“ vadovė Kristina Graužinienė. Ji taip pat atsako, kada palankiausia įsigyti keliones ir kiek gali tekti susimokėti.

Alanija traukia ilgiausiai trunkančia šiluma, kiti kurortai vilioja žaluma ir pramogomis

Lietuvių labiausiai pamėgtas Alanijos kurortas turi nuostabią gamtą, šiltą Viduržemio jūros klimatą, daugybę šeimoms pritaikytų viešbučių, lankytinų istorinių vietų, be to, jame yra ir Alanijos pilis bei didžiausias turgus. Alanijos regione ilgiausiai išsilaiko šiltas klimatas, tad atvykti į šią Turkijos „Rivjerą“ nori daugelis.

Atostogauti išsiruošusiems kartu su draugais kelionių ekspertė rekomenduoja rinktis Kemerą. Čia viešbučiai stebina įspūdingomis pramoginėmis programomis, o mieste gausu naktinių klubų ir barų, įtiksiančių net patiems išrankiausiems poilsiautojams. Antalijos ir Beleko kurortus dažniau renkasi ieškantys prabangesnio poilsio, išskirtinio maisto, nepakartojamų gamtos vaizdų ir nestandartinių pramogų.

Sidė – jaunas Turkijos kurortas, primenantis lietuviškąją Nidą

Tai gyvybingas ir nuostabus istorinis miestas, įsikūręs netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių Sidos ir 75 km atstumu nutolęs nuo Antalijos. Sidė yra vokiečių itin pamėgtas kurortas, o lietuvių poilsiautojų atrastas dar visai nesenai.

Antikinę Sidės dalį kelionių organizatoriai dar vadina muziejumi po atviru dangumi. Šiame kurorte yra išskirtiniai Lietuvos pajūrį primenantys pušynų apjuosti smėlio paplūdimiai, patogus priėjimas prie jūros.

Vanduo palei krantą negilus – galima braidyti net 30 metrų atstumu, tad vaikams čia maudytis ir smagu, ir saugu. Penkių žvaigždučių viešbučiai čia siūlo didelę kokybiško maisto įvairovę: vien sūrio pasiūla pusryčių meniu skaičiuoja per 20 skirtingų pavadinimų.

Kada geriausia pirkti kelionę – iš anksto, ar paskutinę minutę?

Paskutinės minutės pasiūlymų į Turkijos prabangių VIP klasės viešbučius rasti beveik neįmanoma. Norint gauti gerą kainą prabangiame viešbutyje, pasiūlymo vertėtų dairytis labai iš anksto, nes rimti viešbučiai pigiausius kambarius stengiasi išparduoti iš anksto, sezonui dar neprasidėjus. Vėliau kainos gali pakilti net kelis kartus.

Patrauklius paskutinės minutės pasiūlymus dažniausiai skelbia vidutinės, ekonominės klasės viešbučiai, tad jei neturite ypatingų reikalavimų, galite bandyti laimę ir galbūt pavyks sutaupyti.

Kur geriausia skaityti atsiliepimus apie viešbučius?

Atsiliepimų apie viešbučius ir jų vertinimo platformų šiandien yra daug ir įvairių. Vieni labiausiai žinomų – Tripadviser, Booking.com ir kt. Agentūros „Kelionių panorama“ vadovė Kristina Graužinienė pataria apie viešbučius pasiskaityti vokiškajame tinklapyje holidaycheck.de, kuriame viešbučių įvertinimai dažniausiai atitinka ir pačių lietuvių vertinimus.

Ar sumokėjus 300 eurų galima tikėtis tokių pačių paslaugų, kaip ir už 600 eurų?

Tikėtis vienodos kokybės paslaugų sumokėjus perpus mažiau galima tik itin retais atvejais – pavyzdžiui, įsigijus kelionę iš anksto, arba gavus gerą paskutinės minutės pasiūlymą.

Vis dėlto, dažniausiai viešbučio paslaugų kaina atspindi jų kokybę. Už 300 eurų galima gauti nemažai paslaugų, tačiau jų lygis gali skirtis: gali būti mažiau baseinų, restoranų, gali būti kuklesnė maisto įvairovė.

Ką reiškia viešbučių įvertinimas žvaigždutėmis?

Kiekvienos šalies viešbučių vertinimas žvaigždutėmis skiriasi. Dauguma viešbučių Turkijoje yra nekategorizuoti, tad jiems priskirtos žvaigždutės tėra subjektyvaus lietuvių kelionių organizatorių vertinimo rezultatas. Žvaigždučių skaičius nebūtinai atspindi kokybę, tačiau gali padėti suprasti, ar viešbutis turi išvystytą infrastruktūrą, ar jis stovi ant jūros kranto, ar siūlo daug papildomų paslaugų.

 

 

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder