Remontas

Pora per remontą atkasė virtuvės grindis ir rado pinigų sumą, kuri pakeitė jų gyvenimą

(6)

Pora buvo priblokšta, kai per namo renovaciją atkasė virtuvės betonines grindis ir rado paslėptą 60 000 svarų sterlingų vertės lobį. Apie tai rašo "Mirror".

Robertas ir Bekė Fuksai kasė betoną, kad padidintų savo XVII a. kotedžo namo virtuvės aukštį netoli Bridporto (Jungtinė Karalystė), kai aptiko didžiulį monetų lobį.

Robertas kirtikliu perdaužė betoną 60 cm gylyje ir atkasė sudaužytą keraminį dubenį, iki kraštų pripildytą 400 metų senumo auksinių ir sidabrinių monetų.

Iš viso žemės ūkio inžinierius suskaičiavo 1 029 monetas, tarp kurių buvo retų karaliaus Jokūbo I ir karaliaus Karolio I laikų monetų.

Manoma, kad monetų sankaupą 1642-1644 m. per Anglijos pilietinį karą saugojimui užkasė tuometinis namo savininkas, kuris niekada negrįžo jų pasiimti.

Robertas ir Becky apie savo radinį pranešė vietos radinių paieškos pareigūnui, po to kolekcija buvo išsiųsta į Britų muziejų identifikavimui.

Vėliau monetas pardavė aukcionų organizatoriai "Duke's Auctione" iš Dorčesterio (Dorsetas) už bendrą 60 000 svarų sterlingų kainą.

Įskaitant mokesčius, už lobį sumokėta 78 000 svarų sterlingų, t. y. daugiau nei dvigubai daugiau nei 35 000 svarų sterlingų, kaip buvo numatyta prieš pardavimą.

Vertingiausias lotas buvo 1635 m. karaliaus Karolio I auksinė karūna, parduota už 5 000 svarų sterlingų, Karolio I sidabrinis šilingas parduotas už 3 200 svarų sterlingų, o Jokūbo I auksinė lauro moneta - už 2 700 svarų sterlingų.

43 metų NHS slaugytoja Bekė sakė: "43 metų Bekė, NHS slaugytoja, sakė: "Aukcionas buvo puikus, labai įdomus.

Esame labai patenkinti rezultatu. Namo statybos darbai vis dar tęsiasi, todėl dalį pinigų išleisime skoloms padengti."

Pora kotedžą nusipirko 2019 m., tačiau iš pradžių jame neapsigyveno, kol buvo atliekami renovacijos darbai.

Tų pačių metų spalį jie aptiko monetas po virtuve, tačiau identifikavimo procesas užtruko kelerius metus.

Ekrano nuotr.
Pora pinigus rado per remontą / Nuotrauka: Duke'sAuctions/BNPS

Bekė paaiškino: "Šiam namui 400 metų, todėl darbo buvo daug. Išardėme visas grindis ir lubas.

Nusprendėme pažeminti pirmąjį aukštą, kad turėtume galimybę padidinti lubų aukštį.

Vieną vakarą aš buvau su vaikais, o mano vyras kasinėjo su kirtikliu, kai paskambino ir pasakė, kad kažką rado. Jis viską sudėjo į kibirą ir nunešė į mano namus.

Jei nebūtume sumažinę grindų, jie vis dar būtų ten paslėpti.

Tai nuostabu ir žavinga.

Spėju, kad jie buvo paslėpti per Anglijos pilietinį karą, o tas žmogus ketino juos surasti, bet taip ir nesulaukė progos."

Džulianas Smitas (Julian Smith) iš "Duke's Auctioneers" apibūdino aukcioną kaip "fantastišką" ir sakė, kad pora stebėjo pardavimą su šypsenomis veiduose.

Jis pridūrė: "Žinojau, kad aukso monetos bus parduotos brangiai. Jokūbo I sidabrinės monetos buvo parduotos labai gerai ir už jas buvo pasiūlyta labai daug.

Jų būklė buvo gana gera, buvo galima įžiūrėti detales, o tai labai pravertė aukcionuose dalyvavusiems monetų kolekcininkams."

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder