Prie Eastbourne pakrantės rastas paslaptingas sudužęs olandų karo laivas

Mokslininkai išsprendė XVII a. olandų karo laivo, sudužusio prie Anglijos krantų ir gabenusio puikaus itališko marmuro plokštes, tapatybės paslaptį, - skelbia dailymail.co.uk.

 

Rastas paslaptingas sudužęs olandų karo laiva

Prie Sasekso krantų nežinomas saugomas laužas identifikuotas kaip olandų karo laivas "Klein Hollandia".

Pastatytas 1656 m. ir priklausęs Roterdamo admiralitetui, šis laivas dalyvavo visuose svarbiausiuose antrojo anglų-olandų karo (1665-1667 m.) mūšiuose.

Jūros dugne, 32 metrų gylyje po paviršiumi, gulintis laužas iki šiol buvo žinomas kaip "Nežinomas laužas prie Eastbourne".

Paslaptinga laivo nuolauža prie Eastbourne pakrantės - olandų karo laivas

1672 m. laivas priklausė admirolo de Haese eskadrai, lydėjusiai Smyrnos laivyną, plaukusį iš Viduržemio jūros į Lamanšo sąsiaurį, pakeliui į Nyderlandus. 

Prie Vaito salos eskadrą užpuolė anglų eskadra, vadovaujama admirolo Holmeso. 

Antrąją dieną, kovo 23 d., kilo įnirtingas mūšis, kurio metu laivas "Klein Hollandia" buvo smarkiai apgadintas.

Laivo vadas Janas Van Nesas žuvo mūšio metu.

Į laivą įsilaipino ir jį užėmė anglai, tačiau netrukus "Klein Hollandia" nuskendo su laive buvusiais anglų ir olandų jūreiviais. 

Ši netikėta nedidelės eskadros, vadovaujamos sero Roberto Holmso ir sero Freševilio Holleso, akcija prisidėjo prie Trečiojo anglų ir olandų karo pradžios. 

Laivas nuskendo 1672 m. ir buvo atrastas 2019 m.

Jis buvo laikomas tokiu svarbiu, kad tais pačiais metais jam buvo suteikta aukščiausio lygio apsauga pagal 1973 m. Įstatymą dėl laivų liekanų apsaugos.

Paveldo ministras lordas Parkinsonas sakė: "Laivo "Klein Hollandia" identifikavimas leidžia pažvelgti į XVII amžių, suteikia mums galimybę daugiau sužinoti apie šio laikotarpio jūrų istoriją ir atrasti šimtus metų po vandeniu slėptus lobius.

Labai džiaugiuosi, kad dėl šios Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų partnerystės mums pavyko įminti kai kurias su šiuo sudužusiu laivu susijusias paslaptis ir apsaugoti jį ateities kartoms, kad jos galėtų tęsti tyrimus.

Istorinės Anglijos vyriausiasis vykdomasis direktorius Duncanas Wilsonas sakė: "Džiaugiamės, kad Istorinės Anglijos medžiagų mokslininkai suvaidino svarbų vaidmenį sprendžiant anksčiau slėptą šio laivo nuolaužų paslaptį.

"Atskleidus karo laivo "Klein Hollandia" istoriją, atveriamas dar vienas įdomus skyrius jau ir taip turtingoje bendroje Jungtinės Karalystės ir Nyderlandų jūrų istorijoje".

Ekspertai teigia, kad laivo nuolaužos būklė yra nepaprasta ir gali suteikti daug informacijos apie tai, kaip XVII a. buvo statomi olandų laivai, ir apie karo laivo veiklą paskutinės kelionės metu.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Rastas paslaptingas sudužęs olandų karo laiva
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder