Pripažinimo tėvynėje nesulaukęs lietuvis JAV tapo žvaigžde su daugiau nei milijonu sekėjų

Kaune gimęs 29-erių dainininkas, dainų autorius, įvairių televizijos projektų dalyvis ir multiinstrumentalistas Dovydas Maščinskas, kitaip garsėjantis kaip David Smash, šiuo metu amerikiečiams yra gerai žinomas gatvės muzikantas.

Per pandemiją savo koncertų gatvėse įrašus pradėjęs kelti į „Youtube“ platformą, dabar vaikinas turi daugiau nei milijoną prenumeratorių ir džiaugiasi, jog greitu metu vyks į pirmąjį turą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV).

Meilė muzikai gimė dar vaikystėje

Kai D.Maščinskui buvo šešeri, jis pajautė pašaukimą muzikai ir kilo noras lankyti smuiko pamokas, tačiau šią svajonę teko atidėti, visgi vaikino tėvai paskatino dalyvauti plaukimo pamokose, kurios padėjo gydyti astmą. „Muzika į gyvenimą sugrįžo, kai man buvo trylika ir gavau pirmąją gitarą. Įstojau į Kauno 1-ąją muzikos mokyklą, gitaros vietos buvo užimtos, todėl mokiausi groti būgnais“, – muzikinio kelio pradžią prisiminė atlikėjas. Vėliau D.Maščinskas studijavo klasikinę gitarą Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, o 2010 m. perėjo į Kauno Juozo Gruodžio muzikos konservatoriją.

Dar mokykloje atlikėjas sukūrė savo pirmąją grupę „David Smash“, su kuria pradėjo dalyvauti įvairiuose vietiniuose konkursuose bei festivaliuose, atlikdamas 50-ųjų amerikietišką bliuzą, rokenrolą. „Turėjau grupę, dalyvavau „Lietuvos talentuose“, vykdavau į festivalius ir kitus renginius, pats atstovavau save „Eurovizijos“ atrankoje, per radiją galėjote išgirsti mano muziką, tačiau Lietuvoje nemačiau perspektyvos ir nusprendžiau išvykti“, – pasakojo D.Maščinskas.

Muzikinę sėkmę atrado JAV

Būdamas devyniolikos, jis persikėlė gyventi į Floridą ir per pirmuosius dvejus metus įsitraukė į Amerikos muzikinį gyvenimą. „Atvykęs apsistojau pas vieną draugą. Pagrojau festivalyje, kuriame iš prodiuserių gavau pasiūlymą pasirašyti dvejų metų kontraktą, išleisti albumą ir vykti į muzikinius turus“, – apie karjeros pradžią Amerikoje kalbėjo D.Maščinskas.

Pasirašęs sutartį su „Del Couch Music Education Foundation“ ir „Howling Dog Studios“, D.Maščinskas išleido du albumus. Taip prasidėjo pirmieji sėkmingi metai Amerikoje. Tačiau 2017 metais Dovydas suprato, kad tradicinis grojimas įvairiuose baruose ir tikėjimas, kad sulauks daugiau pasiūlymų su kitomis įrašų kompanijomis, nieko nepakeis, jis pradėjo ieškoti naujų koncertavimo alternatyvų. D.Maščinsko teigimu, jo požiūris į pramogų verslą pasikeitė kardinaliai. Išvykęs į Ameriką jis suprato, kad jo tikslas karjeroje yra nepriklausomumas, todėl pradėjo užsiimti muzikine veikla be kitų pagalbos.

Populiarumas išaugo koncertuojant gatvėse

Pasauliui susidūrus su globalia pandemija, D.Maščinskui, kaip ir visiems kūrėjams, teko savo veiklą adaptuoti prie besikeičiančių sąlygų. Neturėdamas komandos, kaip jis teigia, tapo prodiuseriu, režisieriumi, aktoriumi, vedėju bei muzikantu. „Kai uždarė visas vietas, kuriose galėdavau koncertuoti, išėjau į gatvę.

Iš pradžių sustodavo vienas ar du žmonės, nes visi, bijodami viruso, nesibūriavo. Ieškodamas alternatyvų, kaip pritraukti klausytojus, pradėjau savo veiklą filmuoti ir kelti į „Youtube“ platformą. Prenumeratorių skaičius augo ir dabar turiu virš trečdalio Lietuvos gyventojų skaičiaus auditoriją“, – pasakojo Dovydas bei pridūrė, kad sekėjų nelaikytų didžiausiu pasiekimu, labiausiai džiugina tai, kad jis kuria muziką, kuria žmonės mėgsta ir pradeda atlikėją atpažinti kone kiekviename Amerikos mieste.

Apsistojęs Floridoje, praėjo važinėti ir po kitas valstijas, daugiausiai į Tenesį, Šiaurės ir Pietų Karoliną, Džordžiją, Alabamą bei Misisipę. Vaikinas atvirauja, jog vietų, kuriose koncertuoja, socialiniuose tinkluose jis jau neskelbia, nes tai pritraukia per didelį skaičių klausytojų. Žmonės atvyksta ne tik iš skirtingų miestų, tačiau atskrenda ir iš kitų valstijų. „Gatvės nėra guminės, todėl tampa sunku visus sutalpinti.

Kai baigiu groti, susiformuoja eilė, norinčių su manimi nusifotografuoti. Kadangi žmonių, norinčių mane išgirsti ir pamatyti, skaičius vien tik auga, spalio mėnesį Floridoje važiuosiu į penkių skirtingų vietų turą ir tikriausiai užbaigsiu grojimo gatvėse veiklą. Vėliau norėčiau turėti turą po visą Ameriką, po Europą, Australiją“, – savo planais dalijosi D.Maščinskas.

Lietuvoje pritrūko palaikymo

D.Maščinsko teigimu, koncertuojant gatvėse, amerikiečiai ateina padainuoti kartu, palaiko, paprašo socialinių tinklų ir dalija komplimentus. Lietuvoje vaikinas tokio palaikymo nesulaukė. „Lietuvoje sudalyvauji muzikiniame konkurse ir gauni padėkos raštą, tačiau tai visiškai nieko nereiškia. Pasiekimas tada, kai žmonės tave pripažįsta, moka pinigus, kad galėtų dalyvauti tavo koncerte ir į tave pasižiūrėti“, – sakė pašnekovas. „Prisimenu, kai, būdamas keturiolikos, pirmą kartą grojau scenoje mokyklos konkurse, man drebėjo kinkos, nors į mane žiūrėjo tik tūkstantis žmonių. Ir į atmintį įsirėžė šie žodžiai: „Nepasikelk, nes nusodinsim“. Žmonėms nerūpi palaikymas, sveikinimai, pagyros. Kaip ir girdėtas posakis, jog aukštai kilęs, žemai krisi. Krisi kur? Pasidaliji savo svajonėmis, o žmonės nusmukdo“, – į atmintį įsirėžusiomis mintimis dalijosi atlikėjas. „Lietuvoje 2009 m. atpažino todėl, kad dalyvavau „Lietuvos talentuose“, o dabar atpažįsta ne todėl, kad dalyvauju kitų kanale kažkieno televizijos šou, dabar viską padariau pats ir esu nepriklausomas. Niekas nepasakė, kad eičiau groti gatvėse. Žingsnis po žingsnio atėjau prie šios minties ir susikūriau savo muzikinį kelią“, – sakė D.Maščinskas.



 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder