Riedlenčių sportas šiandien: nuo lietuvio sukurto triuko iki išmanių sprendimų

Riedlentės ir riedlenčių sportas – nepavaldūs laikui. Nors šio sporto ir gyvenimo būdo pradžia laikomas šeštasis dešimtmetis, riedlentininkų judėjimas visame pasaulyje auga ir klesti iki šiol. Kur slypi šio sporto populiarumo priežastis? 

Kokį vaidmenį riedlenčių istorijoje suvaidino lietuviai? Į kokius išmanius atributus atsižvelgia šio sporto puoselėtojai? Apie visa tai kalbamės su „Boardsports Skatepark“ vadovu, treneriu ir riedlenčių entuziastu Einiumi Žiūku.

„Kalbant apie riedlentes, visą laiką egzistavo kelios stovyklos – vieni riedlentes nori matyti kaip gyvenimo būdą, laisvalaikį ar kūrybą, kiti – kaip sportą, treniruotes, varžybas.

Mano nuomone, abi šios stovyklos yra nuostabios ir reikalingos, dažnai riedlentininkai derina jas abi. Nes riedlenčių kultūra turi didžiulę įtaką drabužiams, stiliui, muzikai, kurios klausai ir aplink susiformuoja visas ratas draugų.

O kalbant apskritai, riedlentės ugdo labai stiprias asmenybes, nes nuo mažens supranti, kad yra visiškai normalu tūkstančius kartų bandyti, griūti kol vieną kartą pasiseka.

Gana anksti išmoksti nepasiduoti, nepalūžti“, –  teigia Einius Žiūkas.

Ryškus lietuvių pėdsakas riedlenčių istorijoje

Kalbant apie riedlenčių istoriją, E. Žiūkas išskiria, kad lietuviams jau yra pavykę įminti stiprų pėdsaką, o lietuviška pavardė siejama su garsiu riedlenčių triuku.

„Šiandien nebereikia laukti, kol pasaulyje turėsime labai žinomą lietuvišką triuką, nes toks jau yra sukurtas – „Natas Spin“.

Jį labai seniai sukūrė Natas Kaupas, kuris yra visame pasaulyje labai gerbiamas riedlentininkas. Deja, patį triuką jis sukūrė ne Lietuvoje, o JAV, kur ir gyvena, bet vis tiek visi Lietuviai labai didžiuojasi, kad šis triukas pavadintas lietuvio vardu.

Taip pat riedlenčių sporte egzistuoja daug nišinių važinėjimo stilių, triukų, todėl neabejoju, kad Lietuvoje taip pat yra atliktų triukų, kurių dar niekas pasaulyje nepadarė. Kita vertus, vieną dieną galbūt dar užfiksuosim Lietuvoje tokį populiarų triuką, kokį kadaise atliko Natas“, – išskiria Einius Žiūkas.

Kodėl riedlentės nepraranda populiarumo?

Kaip teigia Lietuvos riedlenčių treneris ir entuziastas, šis sportas niekada nenueina į paraštes, nes jį vis kas nors grąžina į madą.

„Žvelgiant istoriškai, riedlentės, net jei susidomėjimas jomis prislopsta, vėliau vis tiek sugrįžta į populiarumo viršūnes.

Pavyzdžiui, dar 80-taisiais, 90-aisiais riedlentės klestėjo, paskui pasidarė nepopuliarios, buvo net parkai griaunami, o vėliau vėl sugrįždavo su trenksmu.

Kartais susidomėjimą gali sukelti populiarus muzikinis klipas arba net kompiuterinis žaidimas padaryti įtaką. Geras pavyzdys – 1999 m. išleistas žaidimas „Tony Hawk's Pro Skater“.

Niekas nesitikėjo, kad bus tokia jo sėkmė – vėliau jis virto ilgamete žaidmų serija, bet tuo pačiu tas žaidimas globaliu mastu išpopuliarino visą riedlenčių sportą keliems dešimtmečiams.

Šiandien tie populiarumo šuoliai mažesni, bet ryškūs – nuomonės formuotojai su riedlentėmis pasivažinėja, grįžta mados.

Kaip neseniai buvo grįžusi 90-ųjų mada su plačiomis kelnėmis, plačiais džemperiais, o su šiuo stiliumi susijusios ir riedlentės, todėl natūraliai atgimsta ir jų populiarumas.

Taip pat staigų susidomėjimą sukelia ir netikėti įvykiai: labai kažkuo aktyviu užsiimti visi norėjo po karantino, buvo išsiilgę lauko sporto, tai riedlentės ištisus du sezonus Lietuvoje buvo populiarumo viršūnėje“, – dalinasi Einius Žiūkas.

Kas svarbu treniruočių metu?

Pasak E. Žiūko, kalbant apie išmanius įrenginius nustebina, kad jų gamintojai vis daugiau dėmesio skiria ir riedlenintinkams.

„Riedlentininkai naudojasi išmaniosiomis technologijomis ir jos tikrai ne dėl grožio. Važinėdami mėgstame klausytis muzikos, todėl labai patogu, kai galime ausines prisijungti prie išmaniojo laikrodžio, pavyzdžiui, naujojo „Huawei Watch Fit 3“ ir taip klausytis bei valdyti klausomą muziką.

Riedlentininkai mėgsta per išmanųjį laikrodį stebėti ir savo greitį, ypač važiuojant nuo rampų ar kalnų, taip pat sportuojant dažnai sušylama, tad svarbu, kad tokie laikrodžiai būtų atsparūs vandeniui.

Visada smalsu sekti ir sudegintų kalorijų skaičių, nuvažiuotą atstumą ar širdies ritmą.

Kita vertus, stebina ir tai, kad šiandien išmaniųjų laikrodžių gamintojai rodo dar daugiau dėmesio būtent riedlenčių sportui: naujas laikrodis „Watch Fit 3“ turi visą atskirą vien riedlentininkams skirtą sporto režimą, kuriuo riedlentininkai gali sekti būtent savo šakos duomenis“, – apibendrina Einius Žiūkas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder