Rusijos feministinė daina „Eurovizijos“ konkursui vadinama „nesąmone“

Rusijos parlamento aukštųjų rūmų pirmininkė Valentina Matvijenko trečiadienį „nesąmone“ pavadino konservatyvias grupes papiktinusią ir tyrimą išprovokavusią šalies dainą šiemetiniame „Eurovizijos“ konkurse.

Maniža Sangin šiemetiniame konkurse, kuris gegužę įvyks Nyderlanduose, turi atlikti dainą „Russian Woman“.

Joje giriama Rusijos moterų stiprybė, jos raginamos būti labiau nepriklausomos ir priešintis seksistiniam požiūriui į grožį, amžių ir vaikų gimdymą.

Per Federacijos Tarybos sesiją V. Matvijenko šią dainą, turinčią rusų folklorinės muzikos ir hiphopo elementų, pavadino nesąmone.

„Kažkokie niekai, kažkokia nesąmonė. Visai nesuprantu, apie ką ji“, – sakė V. Matvijenko.

Ji taip pat pavedė parlamentarei Jelenai Afanasjevai patikrinti Rusijos procedūrą dėl atstovų siuntimo į „Eurovizijos“ konkursą.

„Visa tai labai keista, švelniai tariant“, – pridūrė V. Matvijenko.

J. Afanasjeva yra sakiusi, kad Tadžikistane gimusios 29 metų Manižos išrinkimas atstovauti Rusijai „Eurovizijoje“ „nustebino daugelį rusų“.

„Juos nustebino jos išvaizda, nustebino daina“, – sakė parlamentarė ir pridūrė, kad žmonės nesuprato „afroamerikiečių šokių“ jos muzikiniame klipe.

Rusijos tyrėjai šį mėnesį paskelbė, kad studijuos šalies „Eurovizijos“ konkursui pateiktos dainos žodžius dėl „galimai nelegalių pareiškimų“.

Rusijos ortodoksių moterų sąjunga ragino uždrausti Manižos dainos klipą ir neleisti jai dalyvauti „Eurovizijoje“, nes šios dainos žodžiais esą kurstoma „neapykanta vyrams, o tai pakerta tradicinės šeimos pamatą“.

Karo veteranams skirta svetainė „Veteranskije vesti“ ragino Tyrimų komitetą inicijuoti kriminalinį procesą dėl minimos dainos.

Neseniai duodama interviu naujienų agentūrai AFP Maniža sakė, kad jos daina yra himnas „prieš stereotipus“, su kuriais ji yra susidūrusi.

„Paliečiau opią vietą“, – sakė ji.

Rusijos feministinė daina „Eurovizijos“ konkursui  © SCANPIX nuotr.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder