Saudo Arabija: nuo konservatyvumo iki modernumo - vienas žingsnis

„Saudo Arabija - nepaprastai įdomi, savita šalis. Iš vienos pusės labai konservatyvi, iš kitos besikeičianti, dinamiška ir labai moderni“, - sako su vyru ir dviem vaikais šioje šalyje viešėjusi Indrė Paulauskienė.

Saudo Arabijoje lietuvių šeimai teko maitintis ir tokiose kavinėse, į kurias dar yra atskiri įėjimai vyrams ir šeimoms.

„Įeini, užsisakai ir eini valgyti prie staliuko, kuris nuo kitų klientų atskirtas siena ir užuolaidomis. Buvo labai įdomi patirtis“, - įdomiais faktais dalijasi moteris.

Į Saudo Arabiją lietuvių šeima skrido iš Budapešto su skrydžių bendrove „Wizzair“. Keliautoja primena, kad norint aplankyti šią šalį reikalinga viza (ji kainuoja apie 140 Eur asmeniui, vaikams nuolaidų nėra).

"Saudo Arabija savo sienas turistams atvėrė dar visai neseniai (2019 m.), prieš tai į ją galėjai patekti tik kaip musulmonas maldininkas arba su darbo viza.

Saudo Arabija - absoliutinė monarchija, karalius turi absoliučią valdžią. Koranas yra valstybės konstitucija, o šalis valdoma remiantis šariatu (islamo įstatymais).

Saudo Arabija turtinga valstybė, kurios pagrindinis pajamų šaltinis - nafta.

Vietiniai arabai pasakojo, kad gyvenimo sąlygos labai geros, ypač dirbant viešajame sektoriuje (bibliotekoje, muziejuje, mokykloje ir pan.), dirbti reikia po 6 val. per parą (ramadano metu vos 4 val.), o uždarbis siekia daugiau nei 3 000 Eur per mėnesį, dar papildomai po 1 000 Eur per mėnesį gauna kaip priedą. Padirbus keletą metų valdžia skiria pinigų įsigyti namą.

Tačiau atvykėliai iš tokių šalių kaip Indija, Pakistanas, Bangladešas dirba po 12 val. per parą ir uždirba apie 400 Eur..." - pasakoja I. Paulauskienė.

Keliautoja priminė, kad norint išsinuomoti automobilį reikalinga kreditinė kortelė vairuotojui, taip pat tarptautinis vairuotojo pažymėjimas.

„Automobilį nuomojome iš “Sixt„, nes tai buvo vienintelė autonuomos kompanija, kuri leido už papildomą 80 Eur mokestį automobilio ridą nuo 2 500 km padidinti iki 7 500 km (visur kitur būtų reikėję prisimokėti už kiekvieną papildomai nuvažiuotą kilometrą. Automobiliu nuvažiavome apie 4 500 km“, - pasakoja I. Paulauskienė.

Saudo Arabija - milžiniško dydžio, gyventojų apie 36 mln., iš jų apie 5 mln. emigrantų iš kitų šalių (Indijos, Bangladešo, Palestinos, Pakistano ir pan.). Šalis labai urbanizuota, dideli miestai (vien sostinėje Rijade gyvena apie 7 mln.). Atstumai tarp miestų gali siekti daugiau kaip 1 000 km.

"Vairuoti užmiestyje vienas malonumas: keliai geri, apšviesti, automobilių nedaug, greitis autostradose apie 140 km/val.

O jau miestuose važiavimas automobiliu tikras iššūkis! Eismas atrodo nesustoja visą parą, gal šiek tiek paprasčiau važiuoti anksti ryte, o jau po pietų eismas tampa chaotiškas. Šviesoforų 7 mln. gyventojų turinčiame mieste - vos vienas kitas, posūkių niekas nerodo, visi važiuoja didžiuliu greičiu, automobilių kiekis milžiniškas, nes viešojo transporto beveik nėra. Silpnų nervų vairuotojams ten ne vieta", - patirtais įspūdžiais dalijasi keliautoja.

Pasak jos, Saudo Arabijoje kuras labai pigus (benzino litras kainuoja apie 0,5 Eur, dyzelinas - apie 0,2 Eur), tačiau degalinių tarp miestų nedaug. Buvo ir taip, kad 400 km atstumu nepavyko aptikti nė vienos veikiančios degalinės.

„Į Saudo Arabiją vykome per ramadaną - tai musulmonų pasniko mėnuo. Jie valgo atsikėlę iki saulėtekio ir po saulėlydžio. Jei kituose musulmoniškuose kraštuose maitinimo įstaigos dirba, čia - ne. Viskas uždaryta iki 18 val. vakaro (veikia tik viena kita parduotuvėlė). Geriausias vaizdelis būdavo važiuojant tarp miestų - tik saulė pradeda leistis, pakelėje pradeda stoti automobiliai, žmonės traukia kilimėlius, meldžiasi ir sėdasi valgyti“, - pasakoja I. Paulauskienė.

Pasak keliautojos, žmonės Saudo Arabijoje svetingi ir nuoširdūs, visada padės, patars, palydės, parodys. Maisto kainos šiek tiek didesnės nei Lietuvoje, kur kas brangesni vaisiai, daržovės ir riešutai. Beveik visi lankytini objektai mokami, kainuoja maždaug apie 20 Eur asmeniui, vaikams nuolaidų beveik nėra.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder