Selena Gomez atsiveria apie simptomus, kurie lėmė "psichozės proveržį"

Dainininkės, aktorės ir grožio prekės ženklo įkūrėjos Selenos Gomez naujasis dokumentinis filmas yra toks atviras ir nuoširdus, kad ji svarstė, ar niekada jo neišleisti.

Filme "Selena Gomez: My Mind & Me" ("Selena Gomez: mano protas ir aš") užfiksuotos 30-metės dainininkės kovos su psichikos sveikata, įskaitant bipolinio sutrikimo diagnozę ir 2018 m. patirtą psichozę.

"Kadangi turiu tokią platformą, kokią turiu, tarsi šiek tiek aukoju save dėl didesnio tikslo", - sakė ji "Rolling Stone" prieš filmo pasirodymą lapkričio 4 d. per "Apple TV+".

"Nenoriu, kad tai nuskambėtų dramatiškai, bet beveik neketinau to išleisti. Tiesą sakant, prieš kelias savaites nebuvau tikra, kad galiu tai padaryti".

Interviu Gomez papasakojo apie savo "psichozės proveržį", patirtus simptomus ir tai, kaip po to išmoko gyventi su savo diagnoze.

S. Gomez žurnalui "Rolling Stone" paaiškino, kad prieš jai diagnozuojant bipolinį sutrikimą (apie tai ji viešai pasidalijo prieš dvejus metus), ją kamavo mintys ir jausmai, kurių ji nesuprato.

"Ketinu su visais apie tai kalbėti labai atvirai: Aš lankiausi keturiuose gydymo centruose", - sakė "Only Murders in the Building" žvaigždė. "Manau, kad kai pradėjau artėti prie dvidešimtmečio, tada ir prasidėjo tikra tamsa, kai pradėjau jausti, kad nekontroliuoju to, ką jaučiu, nesvarbu, ar tai būtų labai gerai, ar labai blogai."

Ji išgyveno manijos ir depresijos periodus, nežinodama, kad tai yra bipolinio sutrikimo simptomai. Pavyzdžiui, jai atrodė, kad visiems pažįstamiems reikia nupirkti automobilį. "Turiu dovaną ir norėjau ja pasidalyti su žmonėmis", - paaiškino, kad tuo metu jautėsi.

Tuomet buvo ir nuopuolių. "Tai prasidėdavo nuo depresijos, tada pereidavo į izoliaciją", - prisiminė Gomez. "Tada tiesiog negalėdavau pajudėti iš lovos. Nenorėjau, kad su manimi kas nors kalbėtųsi. Draugai atnešdavo man maisto, nes mane mylėjo, bet nė vienas iš mūsų nežinojo, kas tai yra.

Kartais tai būdavo savaitės, kai aš gulėdavau lovoje, kad net eidama laiptais žemyn užgniauždavau kvapą." Ji sakė, kad niekada nebandė nutraukti savo gyvenimo, bet "galvojo, kad pasaulis bus geresnis, jei jos nebus".

2018 m. S. Gomez patyrė psichozės epizodą ir girdėjo balsus. Kaip rašo "Rolling Stone", apie šį laikotarpį ji daug ko neprisimena, tačiau ji praleido laiką gydymo įstaigoje, kur kelis mėnesius patyrė paranoją. Šio laikotarpio pabaigą ji apibūdino kaip "išėjimą iš psichozės".

2018 m. žurnalas "People" pranešė, kad Gomez kreipėsi į gydytoją dėl "nuolatinių emocinių problemų".

S. Gomez buvo diagnozuotas bipolinis sutrikimas ir paskirti vaistai jam gydyti. Tačiau dėl vaistų "nebebuvo tos mano dalies, kuri buvo manyje", - sakė ji. Ji kreipėsi pagalbos į kitą gydytoją, jos gydymo planas buvo pakeistas, ir jai buvo paskirti vaistai, kurie iš tiesų ją veikė.

"Iš esmės turėjau detoksikuotis nuo vaistų, kuriuos vartojau", - paaiškino 30-metė. "Turėjau išmokti prisiminti tam tikrus žodžius. Kalbėdama pamiršdavau, kur esu. Reikėjo daug sunkaus darbo, kad sutikčiau, jog sergu bipoline liga, bet išmokau su ja elgtis, nes ji nesiruošė išnykti."

Savo dokumentiniu filmu ir filantropine veikla Gomez siekia paskatinti kitus spręsti savo psichikos sveikatos problemas. Ji tai laiko savo gyvenimo tikslu.

"Aš tiesiog nuolat sau primenu, kad yra priežastis, dėl kurios esu čia, - sakė ji žurnalui "Rolling Stone". "Kartais, kai tai sakau, tai skamba labai nevykusiai, bet aš tikrai nežinau, kaip kitaip būčiau čia, vien dėl medicininių dalykų ir balansų mano galvoje bei pokalbių su savimi, kurie buvo tikrai tamsūs." Be bipolinio sutrikimo, Gomez serga vilklige, o 2017 m. dėl autoimuninės ligos jai teko persodinti inkstą.

Ji taip pat mato, kaip stipriai ją suformavo jos patirtis. "Primenu sau, kad manęs čia nebūtų, jei ne psichozės priepuolis, jei ne vilkligė, jei ne mano diagnozė, - sakė ji.

"Manau, kad tikriausiai būčiau tik dar viena erzinanti būtybė, kuri visą laiką nori dėvėti gražius drabužius. Mane slegia mintis apie tai, kas būčiau."

Prieš išleidžiant dokumentinį filmą, kuriame atskleidžiami kai kurie Gomez kelionės aspektai, apie kuriuos ji anksčiau viešai nekalbėjo, žvaigždė jau buvo psichikos sveikatos gynėja.

Jos pastangos apėmė kalbėjimą apie psichikos sveikatą Baltuosiuose rūmuose vykusioje diskusijoje ir pažadą surinkti 100 mln. dolerių iš savo prekės ženklo "Rare Beauty" psichikos sveikatos priežiūros prieinamumui nepakankamai aprūpintose bendruomenėse remti.

"Kai tai sužinojau, pajutau, kad nuo manęs nukrito didžiulis svoris", - 2021 m. "Elle" pasakojo ji apie savo bipolinės ligos diagnozę. "Galėjau giliai įkvėpti ir pasakyti: "Gerai, tai daug ką paaiškina".

Tame pačiame interviu ji sakė: "Mano vilkligė, inksto transplantacija, chemoterapija, psichikos liga, labai vieši širdies skausmai - viskas, ką teko patirti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder